Klocki LEGO

4,7 z 148425 opinii

Klocki Lego bawią i uczą od 60 lat

Któż nie bawił się klockami LEGO? Chyba wszyscy. Jeżeli nie własnymi, to klockami swoich dzieci czy wnuków. Nie każdy natomiast wie, że znane na całym świeci plastikowe klocki są produkowane od sześćdziesięciu lat. Słynne ludziki LEGO są młodsze, bo mają zaledwie czterdzieści lat. Ale, kto by tam zaglądał im w metrykę. Ważne, że mają swój urok i sprawiają radość wszystkim dzieciom, a ponieważ są wytwarzane z ABS, czyli bardzo trwałego tworzywa, z którego robione są nawet części samochodowe, mogą wytrzymać lata i służyć kilku pokoleniom. Największą zaletą duńskich klocków jest to, że wszystkie do siebie pasują, i że można z nich budować wszystko, co tylko dziecięca wyobraźnia podpowie.

Klocki dla dzieci w każdym wieku

Firma, chcąc dotrzeć do każdego dziecka, produkuje klocki LEGO z uwzględnieniem wszystkich kategorii wiekowych odbiorców. Aktualnie obowiązujący podział wiekowy:
  • 1 - 5 lat. Najmłodsza kategoria dzieci, dla której stworzono specjalną serię Duplo. Są to klocki większe od standardowych, dzięki czemu nie ma obawy, że maluch połknie taki klocek. Poza tym dzieciom w tym wieku łatwiej składać przedmioty tej wielkości. Duplo są kolorowe, zachęcają do zabawy, jednocześnie wyrabiają zdolności manualne i uczą myślenia. W ofercie są serie takie jak: Przedszkole, Dom rodzinny czy Pociąg z cyferkami.

  • 2 - 7 lat. Dla dzieci przedszkolnych powstała seria Juniors. Są to już klocki standardowych rozmiarów, nawiązujące tematyką do popularnych bajek czy filmów jak: Kareta Kopciuszka, Leśna chata Królewny Śnieżki, Kryjówka Spider-Mana, czy też nawiązujące do ulubionych zabawek małych chłopców: Patrol strażacki, Pościg furgonetką policyjną.

  • 5 -12 lat. To już zestawy składające się z bardzo wielu elementów, często wymagające precyzji w układaniu, a ich złożenie zajmuje dziecku sporo czasu. Są to takie serie jak Star Wars dla chłopaków, Friends dla dziewczynek. Klasyczna seria Cityoraz Creators, seria typu 3 w 1, gdzie z jednego zestawu klocków dzieci mogą ułożyć 3 różne pojazdy czy inne przedmioty.

  • 7 - 16 lat. Dla najstarszych dzieci powstały serie, w których poza zwykłymi klockami znajdują się elementy ruchome pozwalające na budowanie jeżdżących pojazdów czy ruchomych konstrukcji, jak Zespół Formuły 1, Rezydencja Jokera. Odrębna kategoria to seriaTechnics, dla dzieci ze zdolnościami technicznymi. Konstrukcje mają ruchome części - ośki, przekładnie, zębatki, a modele samochodów lub innych pojazdów mają własne napędy odciągowe. Z kolei dla najbardziej zaawansowanej technicznie młodzieży przeznaczone są zestawy z serii Mindstorm, elektroniczne roboty do samodzielnego programowania.
  • Serie tematyczne klocków LEGO

    Obecnie w ofercie firmy znajduje się ponad dwadzieścia serii tematycznych, z których każda składa się z kilku albo nawet kilkunastu zestawów. Łącznie to daje kilkaset zestawów klocków. Niektóre serie są produkowane dla dzieci w konkretnym przedziale wiekowym: Duplo, Juniors, Technics. Przede wszystkim klocki LEGO nawiązujące tematycznie do lubianych przez dzieci filmów animowanych jak: Scooby-Doo, Ninjago, Nexo Knights, filmów fabularnych: Start Wars, Piraci z Karaibów czy popularnych gier komputerowych Angry Birds. Część nawiązuje do postaci z amerykańskich komiksów: Batman, Super Heroes. Są też serie, których postaci najpierw zostały wykonane jako klocki, a potem stworzono na ich podstawie kreskówki i gry komputerowe jak Bionicle. W ostatnich latach coraz częstsze staje się wypuszczanie na rynek w tym samym czasie klocków, filmów fabularnych, kreskówek i gier komputerowych z tymi samymi bohaterami - jak w przypadku serii Star Wars.Serie tematyczne najczęściej są długowieczne – sprzedaje się je przez kilku lat, bardziej popularne nawet kilkanaście. Rekordzistą jest seria City, przy której zestarzały się co najmniej trzy pokolenia. Powstała ona w 1978 roku, pod nazwą Classic Town, ale zaliczana do City seria Trains z jeżdżącymi pociągami produkowana była już w latach sześćdziesiątych minionego wieku.Od sześćdziesięciu lat klocki LEGO bawią i uczą dzieci na całym świecie. Produkowane są w dziesiątkach serii i setkach zestawów dla dzieci w każdym wieku. Cechuje je różnorodna tematyka, dzięki czemu każda dziewczynka i każdy chłopak w wieku od 1 do 18 lat coś dla siebie wybierze. Ci w wieku od 19 do 101 lat też na pewno coś ciekawego dla siebie znajdą.
Zabawki
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Producent:
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Wiek dziecka
Rodzaj
Popularne serie
Poziom trudności złożenia
Ilość elementów
-
Certyfikaty, opinie, atesty
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Wózek do biegania: jaki wózek dla aktywnej mamy? Poprzednie Następne
Jakie rodzaje wózków do biegania dostępne są na rynku? Zobacz, jaki wózek do biegania wybrać.
Klocki Lego dla dorosłych mężczyzn. Najlepsze zestawy Poprzednie Następne
Klocki Lego dla większości z nas są pięknym wspomnieniem z dzieciństwa. Cudownie bawiliśmy się budując zamki, statki pirackie albo lotniska. Ta zabawa nie nudzi się nigdy.
Imiona dla dziewczynek 2020. Najpopularniejsze i najładniejsze: ranking imion damskich Poprzednie Następne
Szukacie imienia dla dziewczynki? Sprawdźcie, jakie były najczęściej nadawane imiona damskie w poprzednim roku. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło swoją coroczną listę najpopularniejszych imion. Wśród dziewczynek bez zmian. W Polsce wciąż królują Zuzanny, Julie, Maje, Zosie i Hanie. Na popularności w zeszłym roku zyskały także takie imiona dla dziewczynek jak: Liliana, Klara i Łucja.
Łóżko dla dwójki dzieci - jakie łóżko dla rodzeństwa? Poprzednie Następne
Twoje dzieci śpią w tym samym pokoju? Zastanawiasz się, jakie łóżko wybrać, aby zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu? Sprawdź!
Jak zrobić domek dla lalek DIY? Poprzednie Następne
Domek dla lalek DIY to znakomity prezent dla dziecka. Zobacz, jak zrobić domek dla lalek.

Klocki - opinie