Klocki dla dzieci

4,7 z 177381 opinii
Dzieci mają ciągłą potrzebę tworzenia, budowania, komponowania czegoś. Dlatego wielu rodziców decyduje się na to, by kupować dzieciom klocki. To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych zabawek, którą można znaleźć praktycznie w każdym domu. Na rynku są klocki plastikowe, drewniane, z oznaczeniami numerycznymi, w przeróżnych kształtach. Wciąż jednak wymyślane są także nowe.

Jak klocki pomagają rozwijać się dziecku?

Klocki wydają się zabawką stosunkowo prostą. Jednak w tej prostej zabawce, kryje się ogromna pomoc dla rozwoju dziecka. Klocki pomagają przede wszystkim dzieciom rozwijać swoją wyobraźnię. Początkowo mniejsze dzieci nie są w stanie stworzyć z klocków bardziej zaawansowanej budowli. Zazwyczaj łączą ze sobą tylko kilka klocków. Jednak w miarę upływu lat, mogą one konstruować coraz bardziej rozwinięte budowle, skomplikowane, pełne różnego rodzaju elementów. Wyobraźnia dziecka się wówczas rozwija, tworzy ono bowiem nowe rzeczy, obmyśla swoje własne koncepcje.Ważną kwestią jest także to, że dziecko dzięki klockom uczy się logicznego działania. Na samym początku są one zestawiane zupełnie przypadkowo. Jednak z czasem budowle stają się przemyślane, a klocki dobierane są z coraz większą starannością. Dlatego na samym początku klocki dla dzieci powinny być kupowane jak najbardziej zwyczajne, podstawowe. Dają one bowiem dziecku najwięcej możliwości jeśli chodzi o tworzenie. Dla dzieci w starszym wieku, dobre natomiast będą klocki dużo bardziej zaawansowane, z których można stworzyć przykładowo skomplikowaną budowlę czy też robota.
Tylko oferty
Cena
Producent
Popularne serie
Przeznaczenie
Wiek dziecka
Bohater
Rodzaj
Poziom trudności złożenia
Ilość elementów
-
Certyfikaty, opinie, atesty
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Klocki Lego dla dorosłych mężczyzn. Najlepsze zestawy Poprzednie Następne
Klocki Lego dla większości z nas są pięknym wspomnieniem z dzieciństwa. Cudownie bawiliśmy się budując zamki, statki pirackie albo lotniska. Ta zabawa nie nudzi się nigdy.
5 najlepszych zestawów Lego Technic Poprzednie Następne
Bugatti z Lego? Taki prawdziwy, jeżdżący, z silnikiem? To nie był żaden fake news. Lego naprawdę zbudowało z miliona klocków replikę jednego z najdroższych samochodów świata. Lego to fantazja, inspiracja i nieograniczona wyobraźnia twórców, ale także, lub – przede wszystkim – odbiorców. Dziś podpowiadamy, na jakie zestawy Lego Technic zwrócić uwagę w ferworze przedświątecznych zakupów.
Jakie nowe zestawy i serie klocków Lego? Poprzednie Następne
Lego każdego roku pamięta o swoich fanach, wypuszczając na rynek kolejne, coraz bardziej fantazyjne zestawy. Jakie komplety miały swoją premierę od początku 2020 roku? Odkrywamy nowe serie Lego, które z pewnością będą świetnym dodatkiem do twojej kolekcji!
Prezenty dla siedmiolatka – 10 najciekawszych pomysłów Poprzednie Następne
Idealny prezent dla siedmiolatka to taki, który bawi, uczy i rozwija. Warto wybierać zabawki, które wpłyną na wyobraźnię, kreatywność oraz logiczne myślenie twojego dziecka. Nie zapominaj również o prezentach, które pomogą mu w kształtowaniu sprawności fizycznej. Nie masz pomysłu na prezent dla swojego dziecka? Spieszymy z pomocą, proponując aż 10 praktycznych upominków.
Najciekawsze zabawki edukacyjne Poprzednie Następne
Czym się bawić? Warto rozejrzeć się za takimi zabawkami, które zapewniając rozrywkę, przekazują przy okazji cenną wiedzę i umiejętności. Które zasługują na uwagę rodziców, a przede wszystkim dzieci?
Klocki konstrukcyjne dla dzieci – 5 polecanych zabawek Poprzednie Następne
Szukasz nowej zabawki dla swojego dziecka? Znakomitym wyborem są klocki konstrukcyjne, które łączą w sobie zabawę z edukacją. Sprawdź!
Wybieramy bezpieczne klocki dla 2-latka Poprzednie Następne
Choć klocki należą do najprostszych zabawek dziecięcych, zabawa nimi może przynieść twojemu malcowi bardzo wiele korzyści. Rozwijają wyobraźnię, myślenie przestrzenne i umiejętność logicznego myślenia. Sprawdziliśmy, które klocki dla 2-latka zapewnią maluchowi frajdę i naukę w jednym, bez rezygnacji z maksymalnego bezpieczeństwa.
Zabawki na roczek: 20 propozycji dla chłopca i dziewczynki Poprzednie Następne
Wybór zabawki na roczek może przysporzyć wielu problemów. Oto upominki, które z całą pewnością spodobają się każdej małej dziewczynce czy małemu chłopcu.
Klocki LEGO dla dziewczynek Poprzednie Następne
Szukasz kolorowych klocków LEGO dla dziewczynki? Sprawdź, jakie klocki LEGO dla dziewczynek wybrać.
Wybieramy najlepsze klocki dla rocznego dziecka Poprzednie Następne
Najlepsze zabawki dla maluszka to te, które nie tylko zapewnią mu rozrywkę, ale stworzą możliwość rozwijania ważnych umiejętności. Poszukując idealnych klocków dla rocznego dziecka należy mieć na uwadze, aby wspomagały rozwój brzdąca na różnych płaszczyznach. W takim razie, które z układanek najlepiej wybierać? Sprawdziliśmy, jakie klocki cieszą się dobrymi opiniami rodziców na Ceneo.pl.

Klocki - opinie