Klemy do akumulatorów

4,5 z 47500 opinii

By wybrać dobrze akumulator samochodowy musimy zwrócić uwagę na takie parametry, jak jej rodzaj, pojemność, moc rozruchowa, napięcie czy polaryzacja. Dobrym pomysłem jest zakup identycznego akumulatora jak stary model – znacząco ułatwi to dobór i proces montażu urządzenia czy jego ładowanie za pomocą nadal dobrze służąch klemy do akumulatorów. Jeżeli z jakiegoś powodu musimy kupić inny typ, należy zwrócić baczną uwagę na jego najważniejsze parametry. Są one niezwykle ważne dla wydajnej i bezawaryjnej eksploatacji naszego samochodu. Do najczęściej polecanych modeli akumulatorów należą Varta, Centra, Bosch oraz Exide waro przemyślec więć odpowiedni dobór klem do akumulatorów.

Tylko oferty
Cena
Producent
Model
Typ
Jakość części (zgodnie z GVO)
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Akumulator do wymiany? 5 oznak, że już czas Poprzednie Następne
Wśród typowo zimowych usterek samochodu, problemy z akumulatorem są w ścisłej czołówce. Niskie temperatury oraz podwyższona wilgoć uwidaczniają wszelkie problemy z elektryką, a trudności z odpaleniem silnika, zwłaszcza wysokoprężnego, to chleb powszedni. Jakie symptomy poinformują cię o tym, że akumulator nadaje się do wymiany?
Akumulator do Skody Octavii - jaki wybrać? Poprzednie Następne
Wysokiej jakości akumulator samochodowy umożliwia bezproblemowy rozruch w każdych warunkach. Przejrzeliśmy oferty sklepów na Ceneo.pl i wybraliśmy najlepsze modele, które będą pasowały do Skody Octavii.
Akumulator do samochodu – jak dobrać akumulator? Poprzednie Następne
Żywotność współczesnych akumulatorów określa się na ok. 2-3 lata. Jak dobrać odpowiedni akumulator do swojego samochodu? Podpowiadamy!
Jaki akumulator do samochodu? Rodzaje akumulatorów Poprzednie Następne
Tanie, wadliwe lub źle przechowywane akumulatory mają skróconą żywotność. Zobacz, jaki akumulator do samochodu wybrać, by posłużył ci jak najdłużej.
Jak sprawdzić świece zapłonowe? Poprzednie Następne
W silnikach benzynowych za zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej odpowiadają świece zapłonowe. Wytwarzają iskrę, a od prawidłowego działania świec zależy kultura pracy silnika. Są elementem eksploatacyjnym, dlatego należy je regularnie sprawdzać i wymieniać. Zobacz, jak sprawdzić świece zapłonowe.