Kijki narciarskie Leki

4,6 z 36681 opinii
Zapaleni narciarze dobrze wiedzą, że nie tylko same narty ma w tym sporcie znaczenie. Równie ważne jest odpowiedni strój, dobrze zabezpieczający przed przemoczeniem i zimnem, kask, chroniący głowę podczas upadku, gogle oraz kijki narciarskie, które powinny być odpowiednio dobrane.
Kijki narciarskie muszą być lekkie, sprężyste, ale jednocześnie stabilne i wytrzymałe, a ich środek ciężkości powinien znajdować się blisko rękojeści. Zbyt krótki lub długi będzie niewygodny w użyciu i nie spełni swojej roli a zbyt ciężki w krótkim czasie przestanie być pomocą a stanie się niepotrzebnie obciążającym balastem.
Odpowiednio dobrane kijki narciarskie po wbiciu w śnieg do poziomu śnieżynki powinien mieć taką długość, aby ramię oraz przedramię ręki trzymającej za rękojeść tworzyły kąt prosty. Jak sprawdzić długość kija w sklepie, gdzie nie dysponujemy przecież śnieżną pokrywą? Przy zakupie najlepiej jest odwrócić kijek do góry nogami, oprzeć jego rączkę podłogę i chwycić w miejsce zaraz pod śnieżynką. Dokładnie tak jak w przypadku próby na śniegu, przedramię z ramieniem powinno tworzyć kąt prosty.
W Internecie dostępne są oczywiście tabele doboru długości kija w zależności od wzrostu, ale opisany powyżej sposób jest najprostszy i niezawodny.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

$$_Usuń filtr

Rodzaj

Sezon

Przeznaczenie

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Kijki narciarskie - opinie

Producent: Leki Usuń wybrane filtry