Kierunkowskazy

4,5 z 50090 opinii
Wadliwe części samochodowe narażają właścicieli samochodów na mandaty lub uszkodzenia pojazdu. Mogą być również przyczyną kolizji. Nie inaczej jest z kierunkowskazami. Kierunkowskazy zostały wprowadzone jako części samochodowe właśnie ze względów bezpieczeństwa. Wcześniej zamiar skrętu sygnalizowano poprzez wyciągnięcie ręki. Domyślasz się zapewne, że było to niewygodne, a często również niewidoczne dla innych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza przy złej pogodzie. Wzrost liczby pojazdów na drogach wymusił zastosowanie nowych rozwiązań, ponieważ coraz częściej dochodziło do stłuczek.
Zakup kierunkowskazu to niewielki wydatek, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak ważną funkcję pełni. To kierunkowskazy są sygnałem dla innych uczestników, jaki rodzaj manewru drogowego chcesz wykonać. Zjazd z ronda, zmiana pasu ruchu, skręt w boczną ulicę, wyprzedzanie innego pojazdu – można by tak wymieniać bez końca. Kierunkowskazy są warunkiem prawidłowej organizacji ruchu.
Na Ceneo.pl dostępne są kierunkowskazy boczne i przednie do różnych modeli auta. Filtry mieszczące się po lewej stronie ułatwią i przyspieszą wyszukanie właściwego kierunkowskazu. Wspólnie z Ceneo.pl zadbaj o bezpieczeństwo na drodze. Swoje i innych.
Tylko oferty
Cena
Producent
Kolor klosza
Jakość części (zgodnie z GVO)
Typ samochodu
Strona zabudowy
Marka
Model
Typ
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie żarówki samochodowe kupić? Rodzaje żarówek samochodowych Poprzednie Następne
Jakie żarówki samochodowe kupić? Zobacz rodzaje żarówek samochodowych dostępnych na rynku.