Kaski i ochraniacze

4,6 z 30162 opinii
Wszyscy uprawiający sport – nie ważne, czy amatorsko czy wyczynowo – wiedzą, że odpowiednio dobrane ochraniacze i chroniące głowę kaski zmniejszają ryzyko poważnych kontuzji.

Wielu rolkarzy lub rowerzystów uważa, że zakładając na głowę kask, wygląda śmiesznie, To błąd. Powinien on bowiem być podstawowym wyposażeniem, i to nie tylko podczas zawodów lub treningu szybkościowego. Podobnie jak ochraniacze, dzięki którym możemy uniknąć złamań i bolesny potłuczeń.

Na rynku są dostępne są kaski uniwersalne, które możemy założyć zarówno na rower, jak i na deskę czy deskorolkę, jak i te przeznaczone tylko na jeden rodzaj aktywności. Specjaliści podkreślają, że rodzaj kasku nie jest aż taki ważny. Dużo ważniejsze są materiały, z których jest wykonany oraz to, czy spełnia on odpowiednie normy i ma niezbędne certyfikaty.

Oprócz kasku, warto zainwestować w ochraniacze na nadgarstki (szczególnie zalecane dla jeżdżących na rolkach i deskorolce, szczególnie narażonych na przewracanie się) oraz na łokcie i kolana. Pamiętajmy również, że po kilku upadkach wykonane plastiku ochraniacze niekoniecznie będą dobrze spełniały swoją funkcję. Dlatego należy wtedy bezwzględnie kupić nowy zestaw.

Szeroki wybór kasków i ochraniaczy znajdziesz na Ceneo.pl. Wszystkie produkty możesz u nas posortować po cenie (od najtańszych do najdroższych), tak aby dany model kupić jak najkorzystniej. Oferujemy akcesoria renomowanych producentów – Axer, SixSixOne, Tempish, Spokey, K2 i Roces.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Kaski i ochraniacze - opinie