Karty graficzne GeForce RTX 2080 SUPER

4,5 z 65963 opinii

Karta graficzna to zaraz po procesorze najważniejszy podzespół komputera. Rynek oferuje karty o różnych specyfikacjach dopasowanych do potrzeb użytkowników. W związku z nagłym wzrostem cen bitcoina zaczęto używać kart graficznych a dokładniej ich mocy obliczeniowej do pozyskiwania tej wirtualnej waluty. Jednak po chwilowym załamaniu rynku wciąż najwięcej nabywców jest wśród graczy.

GeForce RTX 2080 SUPER - sprzęt dla najbardziej wymagających graczy

Nvidia stworzyła serię kart RTX skierowanych do najbardziej wymagających graczy, obsługuję rozdzielczość 4K. Technologia Ray Tracing zastosowana w GeForce RTX 2080 SUPER pozwala symulować fizyczne zachowanie światła i renderowanie w czasie rzeczywistym kinowej jakości grafiki. Na potrzeby przełomowej serii kart stworzono przełomową architekturę NVIDIA Turing, charakteryzuję się ona niezwykłą wydajnością. Łączy w sobie możliwości oferowane przez rozwiązania sztucznej inteligencji, programowalnego cieniowania i Ray Tracing'u (wspomnianego wyżej) w czasie rzeczywistym. Inne ważne cechy charakterystyczne to szybka pamięć GDDR6, aktywny układ chłodzenia wpływający na obniżenia głośności pracy. Nvidia przygotowała również szereg oprogramowań ułatwiających kontrolę karty graficznej, Vulkan API służy do stałego monitorowania parametrów karty i niższego obciążenia GPU. Opinie graczy użytkujących rtx 2080 super są pozytywne, chwalą sobie wydajność, kulturę pracy i niezapomniane wrażenia wzrokowe. Ceny kart graficznej RTX 2080 Super wahają się między 3300-3400 zł. Jest to dobra cena biorąc pod uwagę fakt że RTX 2080 Ti która jest wydajniejsza o około 13% jest droższa o ok. 1500 złotych.

Karty graficzne
26
Tylko oferty
Cena
Producent
Chipset
Wielkość pamięci RAM
Szyna danych
Typ chłodzenia
Wyjścia
Rodzaj pamięci RAM
Częstotliwość pamięci RAM
Częstotliwość rdzenia
Maksymalna obsługiwana rozdzielczość
Maksymalny pobór mocy
Rodzaj złącza
Obsługiwane standardy
Obsługa VR
Technologia współbieżności
Seria
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Karty graficzne obsługujące DirectX 12 – mity i ograniczenia Poprzednie Następne

Karty graficzne obsługujące DirectX 12 – mity i ograniczenia

Przy okazji wejścia na rynek Windowsa 10 powstała lekka panika: Microsoft wprowadzał bibliotekę DirectX 12 i wyglądało, że nie wszystkie karty graficzne mogą by...

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa – czy warto? Poprzednie Następne

Zewnętrzna karta graficzna do laptopa – czy warto?

Marzysz o profesjonalnym laptopie do grania, ale nie chcesz wydawać kilku tysięcy złotych? Spokojnie, mamy na to rozwiązanie. Sprawdź!

Jaka jest najlepsza karta graficzna do laptopa? Poprzednie Następne

Jaka jest najlepsza karta graficzna do laptopa?

Niezwykle ważnym laptopów jest karta graficzna. Zobacz, jaka jest najlepsza karta graficzna do laptopa.

Karty graficzne - opinie

Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER WINDFORCE3 8GB OC (GVN208SWF3OC8GD) Napisz opinię / Zadaj pytanie
  • Wielkość pamięci RAM: 8GB
  • Szyna danych: 256bit
  • Wyjścia: HDMI, DisplayPort, D-Sub, DisplayPort x3