Karty graficzne dostępne w tej kategorii posiadają zróżnicowane parametry, którym z całą pewnością warto przyjrzeć się bliżej żeby szybciej i prościej dokonać wyboru najlepszego sprzętu tego typu. Karty graficzne posiadają zróżnicowaną wydajność. Odpowiada za nią oznaczenie generacji chipa graficznego. Jest on oznaczony pierwsza cyfrą symbolu widocznym na wszystkich kartach graficznych. I tak na przykład karty graficzne posiadające oznaczenie GTX charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością i jest ona dedykowana raczej entuzjastom gier komputerowych. Natomiast karty graficzne oznaczone symbolem GT cechują się podstawową wydajnością, która w zupełności wystarczy do bieżącego zastosowania. Druga cyfra w symbolu kart graficznych opisuje moc procesora graficznego. Można to ująć bardzo krótko – im wyższa jest wartość drugiej cyfry, tym większa jest wydajność karty graficznej. Wybierając produkt dla siebie, warto dodatkowo zwrócić uwagę na wielkość pamięci przeglądanych kart graficznych. Wartość ta zawsze wyrażana jest w RAMach. Kolejnym parametrem, który należy sprawdzić jest obecność oraz typu chłodzenia kart graficznych.
Tylko oferty
Cena
Producent
Chipset
Wielkość pamięci RAM
Szyna danych
Typ chłodzenia
Wyjścia
Rodzaj pamięci RAM
Częstotliwość pamięci RAM
Częstotliwość rdzenia
Maksymalna obsługiwana rozdzielczość
Maksymalny pobór mocy
Rodzaj złącza
Obsługiwane standardy
Obsługa VR
Technologia współbieżności
Seria
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking kart graficznych - Top 10 modeli 2019 Poprzednie Następne
Właściwa karta graficzna potrafi zachwycić jakością wyświetlanego obrazu i usprawnić rozgrywkę. Stawiasz na obraz najwyższej jakości, gdzie każdy detal będzie widoczny? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy niezwykły ranking najpopularniejszych kart graficznych na Ceneo.pl.
Nvidia wypuści pierwsze karty z serii 11xx już w przyszłym miesiącu? Poprzednie Następne
Po dwóch latach czekania.Seria wycieków sugeruje, że najnowsze karty GeForce mogą być tuż za rogiem, a pierwsza z nich, 1180, może ukazać się 30 sierpnia. Nie d...
Sprzęt do streamowania. Jak rozpocząć transmisję gier online Poprzednie Następne
Co warto wiedzieć o sprzęcie zaczynając streamowanie?Streamowanie gier to prosta sprawa – człowiek siada przed komputerem, odpala gierkę, gapi się w kamerę i mó...
Monitory dla graczy. Najciekawsze propozycje monitorów gamingowych Poprzednie Następne
Dziwnym trafem, wszyscy PCtowcy ich potrzebują, nie tylko ci bogaci.Kiedy przychodzi ten moment w naszym życiu, nigdy nie jest łatwo. Czasem to początek czegoś ...
Karty graficzne obsługujące DirectX 12 – mity i ograniczenia Poprzednie Następne
Przy okazji wejścia na rynek Windowsa 10 powstała lekka panika: Microsoft wprowadzał bibliotekę DirectX 12 i wyglądało, że nie wszystkie karty graficzne mogą by...
Dedykowana karta graficzna czy zintegrowana karta graficzna - którą wybrać? Poprzednie Następne
Zintegrowana lub dedykowana karta graficzna. Z tekstu dowiecie się, jakie są pomiędzy nimi różnice i którą wersję chipsetu powinniście wybrać.
Gry RTX - czy ray tracing się opłaca? Poprzednie Następne
Ray tracing jest w grach wciąż świeżą technologią – technika obliczania światła i cienia.. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
Zewnętrzna karta graficzna do laptopa – czy warto? Poprzednie Następne
Marzysz o profesjonalnym laptopie do grania, ale nie chcesz wydawać kilku tysięcy złotych? Spokojnie, mamy na to rozwiązanie. Sprawdź!
Jaka jest najlepsza karta graficzna do laptopa? Poprzednie Następne
Niezwykle ważnym laptopów jest karta graficzna. Zobacz, jaka jest najlepsza karta graficzna do laptopa.
Jak sprawdzić kartę graficzną w komputerze? Poprzednie Następne
Twój komputer nie działa tak, jak kiedyś? Być może to czas na wymianę karty graficznej. Nie wiesz, jak sprawdzić kartę graficzną? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak przeprowadzić test karty graficznej.