Imadła

4,5 z 50662 opinii
Imadło jest bardzo ważnych wyposażeniem w niektórych zawodach. Wszędzie tam, gdzie należy unieruchomić przedmiot, by wykonać na nim pracę. Wiercenie, szlifowanie lub cięcie może okazać się niemożliwe bez imadła. Przyda się więc również domowym majsterkowiczom, lub podczas wykonywania prac remontowych. Jest zbudowane z dwóch szczęk, które zaciskają się przy pomocy śruby, która jest napędzana pokrętłem. Są różne rodzaje imadeł, a to jakie będzie nam przydatne, jest uzależnione od mocowanego przedmiotu, materiału z jakiego jest on zrobiony i rodzaju pracy, którą zamierzamy na przedmiocie wykonać. Wybór złego imadła może spowodować uszkodzenie przedmiotu, który chcemy w nim umieścić lub nawet samego imadła. Z odpowiednim imadłem poddamy obróbce zarówno duże, jak i bardzo małe przedmioty, które wymagają precyzji i delikatności.

Imadła ślusarskie i stolarskie

Imadła ślusarskie znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie obróbce poddaje się przedmioty metalowe. Samo imadło wykonane jest z żeliwa lub staliwa, natomiast wkładki szczękowe są często wymienne. Dzięki temu możemy je dostosować do przedmiotu. Jeśli jest on delikatny, możemy zastosować wkładki szczękowe pokryte plastikiem lub aluminium, aby uniknąć, np. zarysowania przedmiotu. Niektóre imadła są również wyposażone w kowadło, które możemy wykorzystać do prac, które nie wymagają dużej dokładności. To w jakiej technologii zostały wykonane imadła, ma wpływ na ich wytrzymałość. Zwykły odlew ze stali lub żeliwa będzie posiadał strukturę gruboziarnistą, która jest bardziej podatna na pęknięcia. Wysoką wytrzymałością będą się charakteryzować imadła stalowe odlewane z kęsiska lub skuwki. Te wykonane w technologii kucia matrycowego stali będą mieć strukturę drobnoziarnistą i włóknistą, dzięki czemu będą najbardziej odporne na uszkodzenia. Imadła stolarskie sprawdzą się w każdym zakładzie stolarskim, w którym obróbce poddaje się drewniane przedmioty. Miękkie, specjalnie wykończone szczęki, zwiększają pewność uchwytu drewna, bez ryzyka jego uszkodzenia.

Imadła modelarskie i precyzyjne

Imadła modelarskie przeznaczone są do prac modelarskich i montażowych. Są o wiele mniejsze i lżejsze od pozostałych, ponieważ ich korpus jest wykonany z aluminium lub cynku. Przegub kulisty umożliwia obrót imadła w każdą stronę. Imadła precyzyjne są używane w produkcji seryjnej do prac, w których wymagana jest wysoka dokładność. Korpus i szczęki są wykonane ze stali stopowej, a wkładki szczękowe są wymienne, dzięki czemu można mocować przedmioty o różnych przekrojach. Wyróżniamy imadła precyzyjne pionowe, kompaktowe, podwójne, obrotowe lub modułowe. W zestawie znajdziemy zintegrowane szkło powiększające, ułatwiające wykonywanie prac na małych przedmiotach.

Imadła maszynowe i do rur

Jeśli w pracy używany frezarki lub szlifierki, wtedy będą nam potrzebne imadła maszynowe. Wykonane z żeliwa, stali lub aluminium, ma bardzo dużą siłę nacisku i mocną konstrukcję. Imadła maszynowe są mocowane na stole bezpośrednio lub za pomocą podstawy. Możemy wtedy ustawić je pod odpowiednim kątem do osi poziomej stołu, a nasze imadło staje się obrotowe. W porównaniu z innymi imadłami zapewnia pewniejsze mocowanie przedmiotów, które są obrabiane dużymi siłami, w tym siłami skręcającymi. Imadła do rur przydadzą się podczas prac hydraulicznych i remontowych. Mają specjalnie wyprofilowane szczęki do przytrzymywania rury. Powinniśmy uważnie sprawdzić, jakiej wielkości rury można umieszczać w danym imadle. Zbyt szeroki rozstaw szczęk uniemożliwi odpowiednie umocowanie rury, którą również można uszkodzić, jeśli ściśniemy ją zbyt mocno.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Rozstaw szczęk

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Imadła - opinie

Promowane oferty
Promocja
Cena: 168,00

Oferta z www.tagred.pl