Regularne dbanie o higienę psów sprawia, że nasi czworonożni przyjaciele cieszą się dobrym samopoczuciem, zdrowiem i wyglądem. Wśród asortymentu dostępnego w tej kategorii znaleźć można wiele preparatów, które pomagają w szczotkowaniu, czyszczeniu zębów czy pielęgnacji sierści. Oczywiście im bardziej wymagająca jest dana rasa, tym więcej czasu i energii należy poświęcić na właściwą higienę psów. Nie warto zaniedbywać tych czynności, ponieważ może to prowadzić do chorób czy powikłań, które są uciążliwe i kosztowne, jeśli chodzi o ich leczenie. Higiena psów związana jest często z pielęgnacją sierści. Redukcja linienia, pozbywanie się martwych włosów oraz podszerstka jest o wiele łatwiejsze, jeżeli posługujemy się specjalnymi szczotkami oraz grzebieniami. Zostały one zaprojektowane w ten sposób, aby łatwo docierać nawet pod sierść okrywową. Samo czyszczenie tych środków do higieny psów jest proste – wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Skuteczne zwalczanie pcheł, kleszczy i wszy jest również ważnym elementem dbania o naszego czworonoga Warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty, które są skuteczne, ale jednocześnie nietoksyczne dla pupila.
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Liczba sztuk w zestawie
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie szelki lub obrożę dla psa należy wybrać? Poprzednie Następne

Jakie szelki lub obrożę dla psa należy wybrać?

Zastanawiasz się, jaką obrożę lub szelki należy kupić swojemu pupilowi? Niestety nie ma uniwersalnego sprzętu. Bardzo dużo zależy od wielkości i charakteru zwierzaka. W tym artykule znajdziesz cenne wskazówki, czym kierować się kupując szelki lub obrożę dla psa.

Jaką smycz i obrożę należy wybrać dla swojego psa? Poprzednie Następne

Jaką smycz i obrożę należy wybrać dla swojego psa?

Jako miłośnik psów na pewno wiesz jak ważna jest smycz i obroża. Jednak jak wybrać najlepsze psie akcesoria aby odpowiadały naszemu pupilowi? W tym poradniku znajdziesz porady i wskazówki, którymi należy się kierować przy wyborze akcesoriów dla każdego czworonoga.

Jak biegać z psem? Poprzednie Następne

Jak biegać z psem?

Dowiedź się, jak przygotować psa do treningu biegowego oraz jakie akcesoria powinieneś ze sobą zabrać.

Kaganiec – obowiązkowy czy zbędny? Przegląd kagańców Poprzednie Następne

Kaganiec – obowiązkowy czy zbędny? Przegląd kagańców

Opinie na temat wyprowadzania psów bez kagańców w miejscach i środkach transportu publicznego są podzielone. Najlepiej jednak przyjrzeć się przepisom prawa miejscowego regulującym tę kwestię. A jeśli już zamierzamy kaganiec kupić, to jaki? Sprawdź.

Jak wybrać smycz dla psa Poprzednie Następne

Jak wybrać smycz dla psa

Smycz to nie tylko kawałek sznurka, ale i ważny elementem treningów. Pomaga w nauce posłuszeństwa wobec właściciela oraz zapewnia bezpieczeństwo zwierzęciu, innym pupilom i ludziom, właścicielom. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów smycz, jednak która jest najlepsza dla mojego psa? Sprawdź czym kierować się podczas wyboru smyczy oraz jakie są wymogi prawne dotyczące wyprowadzania psa.