Hantle i ciężarki

4,6 z 58435 opinii
Regularne treningi w domu są znacznie bardziej korzystne dla ciała i ducha niż okresowe wizyty na siłowni. Wszystko, czego potrzeba do skutecznych ćwiczeń, to podstawowy ekwipunek, pozytywne nastawienie i właściwa motywacja. Aby zwiększyć skuteczność wielu ćwiczeń fizycznych, a także zwiększyć obciążenie podczas treningu siłowego, najpierw potrzebne będą hantle i ciężarki. Ćwiczenia z użyciem środków obciążających nie tylko rozwijają mięśnie, ale także kładą podwaliny pod inne sporty: zwiększają wytrzymałość, rozwijają układ mięśniowy, rozwijają siłę dynamiczną i zmniejszają ryzyko obrażeń.

Ciężarki i hantle doskonały dodatek do treningu siłowego

Ćwiczenia z ciężarkami i hantlami zalecane są się zarówno początkującym, jak i profesjonalistom. Pomagają stworzyć wyraźną muskulaturę, stracić dodatkowe kilogramy i zwiększyć napięcie mięśniowe. Z takimi dodatkami można intensywnie pracować nad problematycznymi obszarami swojego ciała na przykład obszar brzucha lub pośladki. Trening siłowy z wykorzystaniem ciężarków i hantli pozwoli szybko osiągnąć pożądane rezultaty, a następnie utrzymać swoją sprawność fizyczną. Ćwiczenia z ciężarkami wyróżniają się szerokim zakresem ruchu i znacznym podniesieniem pulsu. Jest to świetna opcja dla tych, którzy nie lubią ćwiczyć na bieżni i innych urządzeniach do ćwiczeń sercowo-naczyniowych (cardio). Różnicując ćwiczenia treningowe z ciężarkami, użytkownik będzie wzmacniać wytrzymałość i układ sercowo-naczyniowy. Hantle są idealne do większości podstawowych ćwiczeń. Z nimi można wykonywać wyciskanie na ławce, siedzenie na ławce, przysiady z hantlami na ramionach. Z hantlami nie macha się ciężarem, jak w przypadku sztangi lub kołysania ciężarem, tak, że bezwładność nie będzie w stanie uprościć podstawowego ćwiczenia. Pojedyncze ćwiczenia z hantlami pomogą szybko zwiększyć absolutną siłę i zbudować mięśnie. Z ciężarkami lepiej ćwiczyć na siłowni, a hantle są bardziej odpowiednie do ćwiczenia ciała w domu.
Tylko oferty
Cena
Producent
Ciężar
-
Powłoka
Wypełnienie
Cechy dodatkowe
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie hantle do domowej siłowni? Poprzednie Następne
To jeden z najbardziej uniwersalnych sprzętów do ćwiczeń w domu. Jakie hantle wybrać do domowej siłowni i na co zwracać uwagę podczas zakupu?
Trening domatora. Jak ćwiczyć w domu? Poprzednie Następne
Mówisz trening, myślisz siłownia pełna ludzi. Na szczęście można inaczej. Pełnoprawny trening przeprowadzisz nawet w niewielkiej kawalerce. Jak ćwiczyć w domu? Oto kilka wariantów aktywności fizycznej idealnych dla domatora.
Hantle do ćwiczeń - jakie kupić do domowej siłowni? Poprzednie Następne
Hantle do ćwiczeń są podstawowymi przyrządami wykorzystywanymi podczas treningów siłowych. Sprawdź jak dobrać odpowiednie dla siebie!
Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu? Podpowiadamy Poprzednie Następne
Nie każdy ma czas, aby kilka razy w tygodniu przedzierać się przez korki, by dotrzeć na siłownię. Dowiedz się, jaki sprzęt do ćwiczeń w domu sprawdzi się najbardziej i zacznij trenować we własnych czterech ścianach.
Jak schudnąć po Świętach? Dotrzymaj postanowienia noworocznego! Poprzednie Następne
Dlaczego tak trudno dotrzymać postanowienia noworocznego i plany dotyczące odchudzania kończą się po kilku tygodniach? Podpowiadamy, jak racjonalnie przygotować się do zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej.
Najlepsze ćwiczenia na biceps w domu Poprzednie Następne
Chcesz wzmocnić i uwydatnić bicepsy, ale nie masz czasu na regularne odwiedzanie siłowni? Nic straconego – wystarczy, że zaczniesz wykonywać ćwiczenia na biceps w domu. Niektóre z nich nie wymagają absolutnie żadnego sprzętu! Podpowiadamy, jak trenować, aby szybko zauważyć zadowalające efekty.
Jak ćwiczyć w małym mieszkaniu? 6 sposobów na skuteczny trening w domu Poprzednie Następne
Nie masz czasu na dojazd na siłownię lub salę ćwiczeń? Trenuj w domu. Skuteczny trening możesz przeprowadzić nawet w naprawdę niewielkim mieszkaniu. Wystarczy, ...
Plany treningowe dla początkujących. 3 propozycje Poprzednie Następne
Kupiłeś karnet na siłownię, regulowane hantle lub chcesz zacząć trenować w domu? Rzeczą, od której warto zacząć, jest plan treningowy. To bowiem realizacja określonego planu pozwoli ci zwiększać intensywność treningu i osiągać kolejne cele. Podrzucamy trzy plany treningowe dla początkujących, które pozwolą ci się wdrożyć w trening siłowy.

Hantle - opinie