Grzałki akwariowe

4,57 z 76591 opinii
Osoby zainteresowane akwarystyką doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wybór odpowiednich grzałek akwariowych stanowi jeden z najważniejszych aspektów przygotowania akwarium lub terrarium. Wybierając produkt spośród asortymentu dostępnego w tej kategorii z całą pewnością warto zwrócić uwagę na zabezpieczenia termiczne, która będą chroniły nie tylko mieszkańców zbiornika, ale także ich właściciela. Grzałki akwariowe wyposażone w dwustronny wieszak są bardzo łatwe do zamontowania i doskonale trzymają się wybranych elementów akwarium. Niewielkie rozmiary również przesądzają o dokonywanym wyborze. Grzałki akwariowe dostępne w tej kategorii charakteryzują się dokładnością pomiaru. Dzięki nim możemy przekonać się, czy warunki panujące w akwarium lub terrarium są optymalne dla naszych podopiecznych. Niektóre grzałki akwariowe charakteryzują się wzmocnioną, nietłukącą się obudową. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby grzałka uległa zniszczeniu. Większość asortymentu dostępnego w tej kategorii można mocować zarówno pionowo, jak i poziomo, za każdym razem uzyskując dokładny pomiar.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Termostat

Max pojemność akwarium

Moc

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium? Poprzednie Następne

Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium?

Od dłuższego czasu chodzi ci po głowie zakładanie akwarium — kupujesz zbiornik, niezbędne akcesoria, dekoracje i rośliny, nalewasz wodę i wpuszczasz kilka kolorowych gatunków ryb akwariowych, które najbardziej ci się spodobały. Niestety, w tym momencie popełniłeś dwa kardynalne błędy, przez które istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zakończysz swoją przygodę z akwarystyką tak szybko, jak ją zacząłeś. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Najładniejsze ryby akwariowe Poprzednie Następne

Najładniejsze ryby akwariowe

Prowadzenie akwarium to tylko pozornie prosta sprawa, doświadczeni w tej dziedzinie wiedzą, że dbanie o czystość zbiornika nie jest takie łatwe, a do tego trzeba jeszcze zagwarantować odpowiednie warunki mieszkającym w nim rybkom. Niestety bardzo często okazuje się, że im rybka ładniejsza, tym trudniej jest ją hodować. Można jednak znaleźć kilka równie pięknych gatunków łatwych w hodowli.

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli?

Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Znajomość podstawowych warunków do stworzenia domu dla rybek akwariowych, jest niezbędna. Przestrzeganie pewnych zasad, pomoże wam stworzyć miły dom dla uroczych rybek. Przygotowani i pewni swojego działania, z pewnością nie wyrządzicie im krzywdy. Dowiedzcie się jak założyć akwarium i czy wkładanie rybki do kuli to dobry pomysł.