Gokarty

4,5 z 36516 opinii

Co musisz wiedzieć o gokartach?

Gokart to niewielki pojazd, który może dać mnóstwo frajdy na torze otwartym lub zamkniętym. Jaką prędkość mogą osiągać takie gokarty? Wszystko zależy oczywiście od parametrów i od miejsca, na którym mają się ścigać. Najczęściej jednak halowe modele nie jeżdżą szybciej niż z prędkością 80 km/h. Szybsze mogą być modele profesjonalne - te nieraz są się w stanie rozpędzić do nawet niemal 200 km/h. Oczywiście manewrowanie takimi modelami wymaga już całkiem sporych umiejętności. Tymczasem do prowadzenia standardowego gokarta nie są wymagane ani specjalne uprawnienia, ani nawet wyjątkowe umiejętności. Choć oczywiście aby ścigać się na dobrym poziomie, trzeba mieć sporą wprawę.

Czym charakteryzują się gokarty?

Pojazdy tego typu sporo odróżnia od klasycznych wyścigówek. I nie są to tylko wymiary oraz waga. Gokarty bowiem z reguły nie są wyposażone w mechanizm różańcowy. To natomiast sprawia, że koła tych pojazdów na zakrętach kręcą się z taką samą prędkością obrotową. Nowoczesne modele mają sporo osłon i spojlerów, które nie tylko poprawiają aerodynamikę, ale również bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o nie, to istotny jest też strój kierowcy małego bolidu. Powinien mieć na sobie w trakcie jazdy buty za kostkę, odpowiedni kombinezon, rękawiczki i przede wszystkim - dobrze dopasowany kask z homologacją.

Jak jeździć gokartem, by mieć dobre wyniki?

Jazdę gokartem opanować jest stosunkowo prosto. Każdy, kto na co dzień porusza się autem, powinien opanować podstawowe zasady w kilka, a najwyżej kilkanaście minut. Jak jednak jeździć szybko i bezpiecznie zarazem? Lepiej wszystkie sprzęty, na przykład telefony, zostawić w przechowalni. Na torze będą nam przeszkadzać, mogą być też niebezpieczne, gdy nam wypadną. Na początku warto odpowiednio ustawić fotel. Zasada jest prosta - im będzie on dalej, tym lepiej. Dzięki temu lepiej będzie dociążona tylna oś, to z kolei przełoży się na lepszą trakcję. Jeśli jeździmy po profesjonalnym torze, lepiej rzadko stosować hamulce. Warto to robić oczywiście w pewnych sytuacjach, lecz tory są tak zaprojektowane, by jak najczęściej można było robić "gaz do dechy". Największa sztuka to jednak pokonywanie zakrętów. Prędkość wchodzenia w zakręt powinna być trochę niższa niż przy wychodzeniu z niego. Lepiej też przejechać dość szerokim łukiem przez zakręty. To zapewni szybszą jazdę przy wyjściu z niego.
Tak naprawdę to jednak praktyka czyni mistrzem. Więc przede wszystkim warto jeździć i trenować jazdę gokartem!

Filtry

Tylko oferty

Cena

Stan

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych Poprzednie Następne

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych

Możliwość holowania bywa przydatna w różnych sytuacjach, od awarii po konieczność zwiększenia ładowności samochodu. Można do tego wykorzystywać różne modele aut, jednak bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała się na drodze.

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych Poprzednie Następne

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Wielu kierowców uwielbia kiedy podczas jazdy towarzyszy im muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy wam 10 najlepszych radioodtwarzaczy, które pomogą zapewnić niezwykłe doznania dźwiękowe każdemu prowadzącemu melomanowi.

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10

Zima już nie bawem - nie pozwól byś dołączył do grupy zaskoczonych przez śnieg kierowców. Odwiedź ceneo.pl już teraz i zobacz ranking najlepszych i najpopularniejszych opon zimowych. Znajdź idealne opony dla swojego samochodu i bądź przygotowany w każdej chwili na atak zimy.

Hybrydowe Porsche Panamera - piekielnie mocna limuzyna Poprzednie Następne

Hybrydowe Porsche Panamera - piekielnie mocna limuzyna

Na targach w Genewie, Porsche zaprezentowało nową odsłonę swojej kultowej limuzyny. Samochód będzie mógł pochwalić się mocą 680 koni! Pikanterii dodaje fakt, że Panamera otrzyma również silnik hybrydowy, który będzie mógł być używany w trybie elektrycznym. To jeden z najciekawszych modeli, zaprezentowanych w ostatnich miesiącach.

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA] Poprzednie Następne

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA]

Firma Rolls Royce od zawsze kojarzona była z luksusowymi i drogimi samochodami. Tym razem przeszli jednak sami siebie. Poznajcie Rolls Royce Sweptail, który kosztuje prawie 50 milionów złotych.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".