Gogle motocyklowe

4,5 z 47500 opinii
Jazda na motocyklu daje poczucie wolności, uwalnia adrenalinę i pozwala się zrelaksować. Motocykliści są bardziej narażeni na uszkodzenia ciała niż kierowcy samochodów. Żaden motocyklista nie powinien zapominać o swoim bezpieczeństwie. Jeżeli widzisz kierowcę motocykla w krótkich spodenkach, podkoszulku i sandałach, możesz być pewnie – nie jest to świadomy i profesjonalny motocyklista. Strój motocyklowy powinien obejmować kombinezon lub kurtkę i długie spodnie, rękawiczki, odpowiednie obuwie, kask i gogle motocyklowe.
Gogle motocyklowe idealnie dopasowują się do twarzy. Są wykonane z trwałych i elastycznych materiałów, które nie pękają w trakcie kolizji, osłaniając dzięki temu oczy motocyklisty przed odłamkami szkła. Gogle motocyklowe powinny przylegać do kasku, tak aby nie ześlizgiwały się w trakcie jazdy. Pasek mocujący zapewni stuprocentowy komfort. Gogle motocyklowe mają wymienne szyby, które należy dobierać do panujących warunków pogodowych. Szyby typu smoked chronią przed zbyt intensywnym słońcem. Gogle motocyklowe najlepszych producentów są dodatkowo wyposażone w system anti-fog i anti-scratch. Pierwszy zapobiega parowaniu szyb, a drugi – zadrapaniom. Przydatnym akcesorium do gogli motocyklowych są specjalne folie, tak zwane zrywki, które można zedrzeć razem z błotem, piaskiem, kroplami deszczu. W kilka sekund nasze gogle motocyklowe są idealnie czyste, a widoczność znacznie się poprawia.
Dzięki goglom motocyklowym z Ceneo.pl jazda motocyklem będzie nie tylko przyjemna, ale również bezpieczna.
Tylko oferty
Cena
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak wybrać dobry i bezpieczny kask motocyklowy? Poprzednie Następne
Bez względu na to, czy to motocykl sportowy z silnikiem o pojemności jednego litra, czy niewielki skuter, zapewnienie sobie bezpieczeństwa to podstawa. Zobacz, jak wybrać dobry kask motocyklowy.
Strój motocyklowy dla początkującego — co wybrać? Poprzednie Następne
Zakup pierwszego motocykla to chwila, w której emocje mogą wziąć górę nad zdrowym rozsądkiem. Najczęściej objawia się to nieodpowiednim strojem, nie zapewniającym motocykliście niemal żadnego bezpieczeństwa. Co należy wiedzieć przed zakupem pierwszego stroju na motocykl?
Kobieta na motocyklu. Jak się ubrać? Poprzednie Następne
Kto powiedział, że jazda na motocyklu jest zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn? Obecnie na trasach można spotkać coraz więcej kobiet, które nie boją się szybkości i skoków adrenaliny. Podobnie jak i w codziennym życiu, tak i podczas przemierzania kilometrów na jednośladzie warto postawić na wygodę i zadbać o bezpieczeństwo, aby wyjść z ewentualnego wypadku bez szwanku. Podpowiadamy, jakie spodnie, kurtkę damską i akcesoria wybrać na motocykl w trakcie nadchodzącego sezonu.
Jaki kask na skuter? Wybieramy kask skuterowy Poprzednie Następne
Choć na skuterze raczej nie jeździ się w pełnym kombinezonie, bez dobrego kasku ani rusz. Zobacz, jaki kask na skuter wybrać.