Gitary Elektryczne

4,6 z 22147 opinii
Gitara elektryczna to typ gitary, w której drgania stalowej struny umieszczonej w polu magnetycznym są przekształcane w zmiany napięcia elektrycznego za pomocą przetwornika elektromagnetycznego.
Przed zakupem gitary elektrycznej powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki styl muzyki zamierzamy grać. Inaczej bowiem brzmią instrumenty Gibson Les Paul, inaczej gitary wyścigowe czy gitary typu Fender Stratocaster. Warto również poprosić o pomoc doświadczonych muzycznie znajomych lub innych ekspertów. Oni z pewnością pomogą wam dobrać najlepszy dla waszych potrzeb i umiejętności instrument.
Tanie gitary elektryczne kupisz na Ceneo.pl. Nasz serwis proponuje instrumenty takich producentów jak Fender, Ibanez, Dean, Squiter i LTD. Dzięki systemowi wygodnych filtrów, wszystkie instrumenty możesz segregować nie tylko po producencie, ale również liczbie strun (gitary 4-, 5-, 6-, 7-, 8-, i 9-strunowe) i kolorze (m.in. czarne, czerwone, białe, brązowe, pomarańczowe i złote). Dostępne są gitary elektryczne typu Stratocaster, Teletcaster, z mostkami typu Vintage, Tromolo i progami typu Jumbo.
Gitary
Tylko oferty
Cena
Producent
Ilość strun
Kolor
Dodatkowe cechy
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Chcesz zostać gitarzystą? Zobacz od czego zacząć! - Magazyn Ceneo.pl Poprzednie Następne
W życiu każdego słuchacza mizyki gitarowej przychodzi taki moment, w którym myśli „a co gdybym to ja zaczął grać na gitarze?” Od słów do czynów przechodzi niewielu, zniechęconych wyborem gitary i perspektywą wielu lat nauki. A szkoda, bo gitara to wspaniały instrument, a do tego popularny i bardzo przystępny. Marzysz o założeniu kapeli? Pomożemy!
Najsłynniejsze gitary – przegląd znanych instrumentów światowej sławy Poprzednie Następne
Każdy rockman dobrze wie, jak ważny jest dobór gitary. Nie tylko pod względem jakości wykonania i brzmienia, ale także wyglądu. Spójrzcie tylko na sławnych muzyków – Jimi Hendrix, Eric Clapton, Angus Young – ich wszystkich identyfikujemy z konkretnym instrumentem. Oto przed wami najsłynniejsze gitary i ich właściciele.
Gitara dla dziecka do nauki. Jaką wybrać? Poprzednie Następne
Gitara dla dziecka – przegląd popularnych modeli

Gitary - opinie