Foteliki samochodowe

4,7 z 131524 opinii
Dobór odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka jest konieczny, by bezpiecznie podróżować ze swoją pociechą. Od dostępnych na rynku modeli fotelików może zakręcić się w głowie - różne kategorie wiekowe, foteliki tyłem, przodem, z bazą lub bez, nie mówiąc już o przeróżnych wzorach i kolorach... Jak wybrać ten właściwy?

Foteliki samochodowe - jak wybrać właściwy?

Najważniejszą zasadą doboru fotelika jest to, by pasował zarówno do naszego samochodu, jak i do dziecka. Przed zakupem fotelika wybrane modele należy przymierzyć - najlepiej do sklepu udać się z naszą pociechą. Fotelik po montażu w samochodzie powinien leżeć stabilnie i mieć właściwe kąty nachylenia, powinien być również dobrany właściwie dla naszego dziecka i jego postury - niektóre foteliki będą bardziej odpowiednie dla dzieci wysokich i szczupłych, inne - dla niższych i pulchniejszych. Każdy fotelik ma również kategorię wiekową i wagową, która musi być zgodna z wiekiem i wagą dziecka. Przede wszystkim jednak - dziecku powinno być w foteliku wygodnie, w końcu będzie w nim spędzać dużo czasu. Gdy już dobierzemy kilka modeli odpowiednich zarówno do naszego samochodu, jak i dziecka, czas na ostateczny wybór. Czym jeszcze, oprócz wyglądu i ceny, się kierować? Decyzją, którą należy podjąć, jest to, czy fotelik ma służyć do przewozu dziecka przodem, czy tyłem, a może ma być obrotowy? Możesz wybierać również spośród fotelików z bazą ISOFIX lub bez niej. No i najważniejsze - testy bezpieczeństwa. Gdy już masz na oku kilka fotelików, warto wybrać ten, który najlepiej wypadł w testach - w końcu bezpieczeństwo dziecka jest bezcenne.

Foteliki Samochodowe

Tylko oferty

Cena

Producent

Zakres wagowy

Metoda montażu

Kierunek montażu

Kolor

Uprząż

Ochrona boczna

Regulacja siedziska

Regulacja zagłówka

Zdejmowana tapicerka

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki fotelik samochodowy kupić? Poprzednie Następne

Jaki fotelik samochodowy kupić?

Już za kilka chwil zostaniecie rodzicami i w domu pojawi się nowy mały mieszkaniec. Szykując dla niego wyprawkę, często stajecie przed trudnymi decyzjami. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego fotelika samochodowego. Dlatego podpowiemy wam na co zwrócić uwagę, aby móc bezpiecznie przewozić małego pasażera. Co mówi na ten temat Prawo o ruchu drogowym oraz o tym, jaki fotelik samochodowy kupić, jakie powinien mieć parametry i jakie normy bezpieczeństwa spełniać, przeczytacie poniżej.

Czy można przewozić dziecko na przednim siedzeniu? Aktualne przepisy Poprzednie Następne

Czy można przewozić dziecko na przednim siedzeniu? Aktualne przepisy

Przewożenie dziecka na przednim siedzeniu to wygoda dla rodziców – w razie konieczności zawsze mogą zareagować na potrzeby maluszka lub po prostu utrzymywać z nim kontakt. Niestety – brzdąc na przednim siedzeniu to nie najlepsze rozwiązanie. Sprawdź, jak odnoszą się do tego aktualne przepisy i jak przewozić dziecko bezpiecznie.

Mufka do wózka. Co to jest? Poprzednie Następne

Mufka do wózka. Co to jest?

Producenci gadżetów dla młodych mam prześcigają się w tworzeniu nowych, ułatwiających życie produktów. Jedną z takich nowości jest na przykład mufka do wózka – idealna na jesienne lub zimowe dni. Co to właściwie jest i jak wybrać najlepszą mufkę?

Foteliki samochodowe - opinie

z 207
;