Firany, zasłony i rolety do pokoju dziecięcego

4,7 z 134231 opinii
Firany, zasłony i rolety dziecięce odmienią charakter pokoiku dziecięcego. Będą stanowiły ozdobę każdego okna. Kolorowe, ozdobione wizerunkami postaciami z bajek i kreskówek firany, zasłony i rolety dziecięce ożywią i rozweselą dziecięcy pokoik. Firany, zasłony i rolety dziecięce występują w jasnych, pastelowych kolorach, które optycznie powiększą nawet niewielkich rozmiarów pokój. Wybierając produkty dla siebie, z całą pewnością należy zwrócić uwagę na szerokość produktów, aby zyskać pewność, że wybrany asortyment będzie dobrze pasował do okien. Firany, zasłony i rolety dziecięce mają zróżnicowane systemy mocowania. Mogą to być żabki, szyny czy też inne rodzaje mocowania. Firany, zasłony i rolety dziecięce można dodatkowo przewiązać szarfami lub dekoracyjnie udrapować, co może dawać interesujący efekt dekoracyjny. Firany, zasłony i rolety dziecięce znajdują się w asortymencie wielu producentów. Warto tutaj wymienić na przykład Detexpol, Mamo-Tato czy Kids Concept. Korzystając z filtrów znajdujących się z lewej strony kategorii można wybierać firany, zasłony i rolety dziecięce sortując je według konkretnego producenta lub preferowanych przedziałów cenowych.

Jaki kolor rolet wybrać do pokoju dla dzieci?

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym nasza pociecha będzie mogła odrabiać zadania domowe, uczyć się lub po prostu odpoczywać po zajęciach szkolnych. Jednak, aby tak się stało musimy zapewnić mu odpowiednie warunki do tych czynności. Bardzo ważne, jest to, aby dobrać takie kolory, które będą działać na niego uspokajająco. Dlatego warto wybrać odpowiedni rodzaj oraz kolor rolet. Zastanawiając się jaki kolor rolet wybrać do pokoju dla dzieci, odpowiedź nie jest tak łatwa, ponieważ zależy to od rozmieszczenia pokoju, a także ile promieni słonecznych trafia w ciągu dnia do pokoju naszego dziecka. Dlatego najlepszym sposobem jest, aby wybrać rolety koloru jasnego, które będą przepuszczać promienie słoneczne, nie przeszkadzając naszemu dziecku, a jednocześnie rozjaśniając jego pokój. Odpowiedni kolor rolet do pokoju dziecięcego to kolor zielony, który wprowadza harmonię i spokój, dzięki czemu pomaga w relaksowaniu się, a także pomaga odpocząć oczom dziecka, gdy spędza dużo czasu na komputerze lub przy książkach. Dobrym rozwiązaniem jest także kolor niebieski, który pobudzi nasze dziecko do twórczego działania oraz pomoże mu się uspokoić. Dodatkowo barwa niebieska działa ściągająco, zmniejsza obrzęki oraz pomaga zasnąć.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Przeznaczenie

Bohater

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jakie łóżko do pokoju dziecięcego – jakie wybrać? Poprzednie Następne

Jakie łóżko do pokoju dziecięcego – jakie wybrać?

Aranżacja pokoju dziecięcego to jedno z największych wyzwań w stylizacji całego mieszkania. Przecież to pomieszczenie podlega ocenie najsurowszego sędziego, czyli twojego dziecka. Dziś weźmy na tapet łóżko dziecięce – jaki mebel wybrać, aby był wygodny i jednocześnie sprostał dziecięcym oczekiwaniom? Sprawdźmy.

Biurko dla dziecka. Jak wybrać? Jakie kupić? Poradnik Poprzednie Następne

Biurko dla dziecka. Jak wybrać? Jakie kupić? Poradnik

Twój mały przedszkolak wkracza wkrótce na kolejny szczebel edukacji i zaczyna swoją przygodę ze szkołą? To znak, że czas zaaranżować wygodny kącik do nauki. Centrum wydarzeń będzie tu stanowić oczywiście biurko. Jeśli właśnie urządzasz pokój dla przyszłego ucznia, przekonaj się, jakie biurko dla dziecka wybrać i gdzie je umieścić?

Biurko rosnące razem z dzieckiem – dlaczego warto je kupić? Poprzednie Następne

Biurko rosnące razem z dzieckiem – dlaczego warto je kupić?

Biurko to bardzo ważny element wyposażenia pokoju dziecka, które jest uczniem. Własne miejsce do pracy pozwala dziecku rozróżnić czas zabawy od czasu nauki i skupić się na swoich obowiązkach. W przypadku urządzania pokoju dziecięcego, kiedy dziecko ma 5-6 lat, warto rozważyć zakup biurka regulowanego, które będzie „rosło” razem z dzieckiem.