Filtry samochodowe Katowice

4,43 z 29418 opinii

Filtry samochodowe są istotnym elementem wyposażenia, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Filtry oleju usuwają nawet najmniejsze zanieczyszczenia, które mogłyby się dostać wraz z olejem do silnika, powodując korozję i uszkodzenia mogące prowadzić do kosztownych i, co więcej, niebezpiecznych awarii. Filtry powietrza chronią silnik samochodowy przed pyłem zbieranym z drogi, jednocześnie zapewniając silnikowi dostęp do powietrza. Przy całkowitym zatrzymaniu powietrza silnik by się udusił. Filtry paliwa mają za zadanie zabezpieczać części układu zasilania przed zanieczyszczeniami obecnymi w paliwie, na przykład wodą. Najprościej mówiąc: filtry oleju oczyszczają olej, filtry powietrza – powietrze, a filtry paliwa – paliwo. Ich wspólną funkcją jest ochrona silnika samochodowego. Filtry kabinowe z kolei dbają o zdrowie kierowcy i pasażerów, eliminując zanieczyszczenia przedostające się do kabiny.
Filtry samochodowe należy regularnie wymieniać i absolutnie nie można na nich oszczędzać. Wymiana filtra samochodowego nie jest skomplikowana i możesz ją wykonać samodzielnie. Jak często wymieniać filtry samochodowe? Zdaniem specjalistów od motoryzacji filtry samochodowe należy wymieniać częściej, niż zalecają ich producenci. Dla pojazdu z przeciętnym przebiegiem wystarczy wymiana raz w roku. Jeżeli jednak pokonujesz samochodem wiele kilometrów, dobrze jest zamontować nowy filtr nawet dwa razy w roku.
Filtry samochodowe to niewielki wydatek, który wpływa na obniżenie zużycia paliwa i lepszą pracę silnika, co w konsekwencji pozwala zmniejszyć koszty utrzymania samochodu.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Lokalizacja sklepu

$$_Usuń filtr

Pozostałe lokalizacje

Sprawdź w swojej lokalizacji:
Filtry samochodowe > Katowice
Lokalizacja sklepu:
Katowice
Usuń wybrane filtry
Filtron K 1006 4,65 / 5 10 głosów 10 opinii
  • Marka i model samochodu: Audi A3, Skoda Octavia, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat

Kategoria Filtry kabinowe

FILTRON - Filtr powietrza (AP 139/2) 4,81 / 5 8 głosów 8 opinii
  • Marka i model samochodu: Audi A3, Volkswagen Golf, Volkswagen Touran

Kategoria Filtry powietrza

Filtron K 1111 4,60 / 5 5 głosów 4 opinie
  • Marka i model samochodu: Audi A3, Seat Toledo, Skoda Octavia, Volkswagen Caddy, Volkswagen Golf

Kategoria Filtry kabinowe

FILTRON K 1079 4,57 / 5 7 głosów 6 opinii
  • Marka i model samochodu: Skoda Fabia, Volkswagen Polo

Kategoria Filtry kabinowe

Filtron K 1055 Napisz opinię
  • Marka i model samochodu: Opel Astra, Opel Zafira

Kategoria Filtry kabinowe