Filtry hydrauliczne

4,5 z 36516 opinii
Każdy układ hydrauliczny nie będzie pracował poprawnie bez odpowiednio dobranych i zastosowanych w nim filtrów. Jak zatem można się domyślić, filtry hydrauliczne pełnią niezwykle ważną rolę w dniu codziennym.
Filtry są przede wszystkim odpowiedzialne za oczyszczanie układu ze wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Mają również dbać o należyty stan techniczny układu hydraulicznego. Co ciekawe, filtry są nazywane elementami ważnymi, a jednocześnie pełniącymi również i rolę... marginalną.
Należy pamiętać, że odpowiednio dobrane filtry i ich rodzaj pozwalają zagwarantować pracę bezawaryjną i bezkonfliktową przez długi czas. Mimo to jednak, dostępne są różne modele filtrów hydraulicznych, które posiadają odmienne cechy i charaktery, a także zajmują się różnymi zadaniami.

Wśród nich wymienia się filtry ssawne, które ochraniają pompy hydrauliczne przed zassaniem zbyt dużych zabrudzeń, a tym samym - przed uszkodzeniem urządzenia. Filtry wysokociśnieniowe zabezpieczają wrażliwe elementy układów hydraulicznych przed zabrudzeniami przechodzącymi przez pompy hydrauliczne. Filtry wlewowe są przeznaczone do ochrony zbiorników w trakcie napełniania ich olejem, zaś filtry puszkowe stosuje się mobilnie, a także tam, gdzie nie ma możliwości ingerencji w płytę zbiornika. Filtry zlewowe są umieszczane na zbiornika i są zaliczane do filtrów niskociśnieniowych. Co ciekawe, cechują się dużą dokładnością filtracji.
Wymienić należy również filtry robocze, które utrzymują czystość na całej instalacji zgodnie ze standardami ISO. Filtry hydrauliczne ochronne mają niektóre elementy przed pewnymi skutkami zanieczyszczeń, takich jak między innymi awarie silnika i pompy. Kolejny i ostatni rodzaj filtrów to filtry powrotne. Mają one za zadanie oczyszczać cały olej, który - jak sama nazwa wskazuje - wraca z instalacji i powraca do zbiornika.
Choć istnieje wiele rodzai filtrów hydraulicznych, to należy mieć na uwadze, że ich wybór powinien być zależny również od jego rozmiaru, bądź też właściwości technicznych. Należy bowiem pamiętać, że filtry hydrauliczne to jeden z najważniejszych elementów układów hydraulicznych, w związku z czym powinno się z uwagą dobierać ich modele.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód? Poprzednie Następne

Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód?

Kierowcy parkujący pod tzw. chmurką dobrze wiedzą, jakie niekorzystne niespodzianki mogą czekać ich samochody. Spadające liście, ptasie odchody, deszcz, śnieg i zlodowacenia sprawiają, że karoseria pojazdu jest narażona na zniszczenie.

Jak wybrać płyn chłodniczy? Poprzednie Następne

Jak wybrać płyn chłodniczy?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu z łatwością można było kupić nowy samochód chłodzony powietrzem. Obecnie jednak w układzie chłodzenia aut stosuje się bardziej efektywne rozwiązania, bazujące na płynie chłodniczym.

Nowy samochód Porsche Cayenne stawia na technologię! Poprzednie Następne

Nowy samochód Porsche Cayenne stawia na technologię!

Porsche ujawniło swoją najnowszą, trzecią już generację modelu Cayenne. Nowy samochód będzie oferowany w dwóch wersjach. Jego zmiany głównie dotyczą wnętrza, chociaż nadwozie przeszło delikatny face lifting. Zobaczcie sami nowe cacko niemieckiego producenta.