Filtry akwariowe i akcesoria

4,6 z 107803 opinii
Kiedy już wybierzemy idealnie dopasowane do potrzeb rybek akwarium, stajemy przed trudnym zadaniem dobrania filtrów i akcesoriów dla naszych podwodnych pupili. Producenci prześcigają się w proponowaniu coraz to nowych rozwiązań, które mają uczynić życie naszych rybek bardziej komfortowym, a ich właścicielom zaoszczędzić czasu i pieniędzy. Czym więc kierować się przy wyborze idealnego filtra? Przede wszystkim jego wydajność musi być zadowalająca dla litrażu. Jego filtracyjna pojemność powinna być adekwatna do rodzaju wybranego przez nas akwarium oraz do ilości jego mieszkańców. Nie bez znaczenia będzie też jego trwałość, bezpieczeństwo użytkowania oraz dźwięk (powinniśmy wybierać sprzęt, który pracuje cicho przez całą dobę).
Możemy wyróżnić kilka typów filtrów: napędzane powietrzem (nadające się raczej do małych zbiorników), podżwirowe (stosowane w zbiornikach małych i średnich), wewnętrzne, kaskadowe (ich główną zaletą jest to, że nie ograniczają miejsca wewnątrz zbiornika) oraz kubełkowe (zapewniające doskonałą biologiczną, mechaniczną i chemiczną filtrację). Wybór typu filtra musisz dopasować indywidualnie do swojego akwarium.
Na Ceneo.pl znajdziesz bogatą ofertę filtrów i akcesoriów, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo Twoim podopiecznym. Dzięki naszym filtrom dostępnym po lewej stronie ekranu z pewnością znajdziesz produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne

Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium

Akwarium rybne to nie tylko kolorowe rybki, a akwarium holenderskie to nie tylko rośliny. Aby były prawdziwą ozdobą salonu czy biura, powinniśmy zadbać o odpowiednie dodatki, które nie tylko przyciągną oko, lecz także będą kryjówką dla ryb, uregulują właściwości wody i zneutralizują szkodliwe związki chemiczne. Zaczynając od podłoża do akwarium, a kończąc na fantazyjnych ozdobach, poznajmy różne dekoracje do akwarium.

Najładniejsze ryby akwariowe Poprzednie Następne

Najładniejsze ryby akwariowe

Prowadzenie akwarium to tylko pozornie prosta sprawa, doświadczeni w tej dziedzinie wiedzą, że dbanie o czystość zbiornika nie jest takie łatwe, a do tego trzeba jeszcze zagwarantować odpowiednie warunki mieszkającym w nim rybkom. Niestety bardzo często okazuje się, że im rybka ładniejsza, tym trudniej jest ją hodować. Można jednak znaleźć kilka równie pięknych gatunków łatwych w hodowli.

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli?

Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Znajomość podstawowych warunków do stworzenia domu dla rybek akwariowych, jest niezbędna. Przestrzeganie pewnych zasad, pomoże wam stworzyć miły dom dla uroczych rybek. Przygotowani i pewni swojego działania, z pewnością nie wyrządzicie im krzywdy. Dowiedzcie się jak założyć akwarium i czy wkładanie rybki do kuli to dobry pomysł.

Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne

Hodowla krewetek w akwarium

Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.

Filtry akwariowe i akcesoria - opinie