Filtry akwariowe - Eheim

4,7 z 170319 opinii
Najważniejszym zadaniem filtra jest usunięcie z akwarium wszystkich niepotrzebnych substancji, co poprawia warunki organizmów w nich żyjących i zwiększy przejrzystość wody.
Jaki filtr będzie dla nas najlepszy? Specjaliści radzą, aby przed zakupem odpowiedzieć sobie na kilka pytań – jak pojemne jest nasze akwarium? Czy dany filtr jest na tyle cichy, aby nie zakłócać nam wypoczynku? Czy nasz filtr ma odpowiednią pojemność filtracyjną, dopasowaną do liczby rybek i rodzaju akwarium?
Na Ceneo.pl znajdziesz ponad dwieście filtrów akwariowych. Możemy je podzielić na dwa typy: filtry zewnętrzne i filtry wewnętrzne.
Filtry zewnętrzne (inaczej kubełkowe lub kanistrowe) są umieszczane poza akwarium, dzięki czemu z łatwością mamy do nich dostęp, gdy je chcemy wyczyścić. Właściwą filtrację gwarantuje silny ruch wody. Powszechnie są uznawane za najlepszy rodzaj filtra.
Filtry wewnętrzne natomiast są zazwyczaj montowane w środku akwarium za pomocą przyssawek do szyby. Ich posiadacze często narzekają jednak na ich czyszczenie i konserwację.
Nasz serwis prezentuje tanie filtry akwariowe takich producentów jak Aquael, Eheim, Aqua-Shut i Aqua Nova.
Filtry akwariowe i akcesoria
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Producent:
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Typ
Zwrot wody
Max pojemność akwarium
Minimalna wydajność (l/h)
Maksymalna wydajność (l/h)
Długość
Szerokość
Wysokość
Długość węża
Pobór mocy
Informacje dodatkowe
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne
Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?
Najpiękniejsze rośliny i dekoracje do akwarium Poprzednie Następne
Aranżacja akwarium wymaga wyboru odpowiednich roślin i dekoracji. Zobacz, jakie rośliny i dekoracje do akwarium wybrać.
Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium? Poprzednie Następne
Od dłuższego czasu chodzi ci po głowie zakładanie akwarium — kupujesz zbiornik, niezbędne akcesoria, dekoracje i rośliny, nalewasz wodę i wpuszczasz kilka kolorowych gatunków ryb akwariowych, które najbardziej ci się spodobały. Niestety, w tym momencie popełniłeś dwa kardynalne błędy, przez które istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zakończysz swoją przygodę z akwarystyką tak szybko, jak ją zacząłeś. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.
Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne
Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Zobacz, jak założyć akwarium.
Rybki do małego akwarium- TOP 5 Poprzednie Następne
Opiekowanie się rybkami i spoglądanie na akwarium może mieć terapeutyczne działanie. Jeśli marzy ci się takie hobby, zobacz najpierw, jakie rybki do małego akwarium wybrać. przygotowaliśmy krótkie opisu pięciu najpopularniejszych gatunków.
Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne
Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.
Jak urządzić akwarium? Poprzednie Następne
Przymierzając się do zakupu rybek, pamietaj o konieczności odpowiedniego przygotowania akwarium. Zobacz, jak urządzić akwarium.
Jakie oświetlenie do akwarium wybrać? Poprzednie Następne
Jakie oświetlenie do akwarium sprawdzi się najlepiej? Zobacz, jak wybrać oświetlenie do akwarium.
Aranżacje akwarium krok po kroku Poprzednie Następne
Marzysz o pięknym, zadbanym akwarium? Nie wiesz, jak urządzić akwarium? Nic prostszego. Sprawdź nasz poradnik i ciesz się wymarzonym akwarium każdego dnia.
Jakie podłoże wybrać do akwarium? Poprzednie Następne
Podłoże do akwarium odgrywa ogromną rolę w wyglądzie zbiornika. Sprawdź, jakie podłoże do akwarium uznawane jest za najlepsze.

Filtry akwariowe - opinie