de longhi - Ekspresy przelewowe

4,5 z 161316 opinii
Plujka, szatan, czy też mała czarna? Niezależnie od tego, jak ją nazywamy prawie każdy z nas nie wyobraża sobie poranka bez aromatycznej kawy. To ona pobudza i daje energię na cały dzień. To dzięki niej możemy zaprosić przyjaciółki na kawkę i ciastko, a dziewczynę na wieczorną kawę po randce. Jednak sama kawa to nie wszystko. Ważne jest również to, w jaki sposób jest parzona. Jeśli zależy nam na czasie, a nie chcemy tracić na jakości, zdecydujmy się więc na ekspres do kawy.

Przelewowy, ciśnieniowy czy kapsułkowy
Konsumenci mają do wyboru 3 rodzaje ekspresów do kawy: przelewowy, ciśnieniowy oraz kapsułkowy. Modele przelewowe powoli odchodzą już do lamusa. Ze względu na starą technologię oraz potrzebę dokupowania specjalnego filtra, a także ze względu na średniej jakości napój kawowy.
O wiele popularniejsze są już ekspresy ciśnieniowe, które przypominają te, które spotykamy w typowych kawiarniach. Urządzenia tego typu pozwalają nam na znacznie więcej funkcji. Samodzielnie możemy ustawić sobie moc kawy, jej ilość, a nawet poziom spienienia mleka.
Ostatnim modelem jest ekspres kapsułkowy, który pozwala nam na tworzenie różnorodnych napojów kawowy, za pomocą odpowiednio dobranych kapsułek. W tym niewielkim pojemniczku zamknięte mamy najróżniejsze smaki – od aromatycznego espresso, aż po machiato.

Ekspres automatyczny czy ręczny
Ekspres automatyczny pozwala nam na delektowanie się napojem ze świeżo mielonych ziaren kawy. Ręczne ekspresy umożliwiają nam parzenie kawy z gotowych kapsułek lub już zmielonej kawy. Pierwszy model pozwala nam na znacznie większą kreatywność, jeśli chodzi o parzenie idealnego płynu, niestety wiąże się to często ze zdecydowanie wyższą ceną.
Ekspresy ręczne, choć na pozór tańsze, okazując się często droższe w eksploatacji. Zwłaszcza jeśli decydujemy się na model zasilany specjalnymi kapsułkami. Wówczas oczywiście nasze działanie jest o wiele łatwiejsze – wystarczy włożyć kawowy napój i już po chwili delektować się idealnym cappuccino, moccą czy latte. Niestety koszt 10 sztuk kapsułek to często kwota około 30 złotych.

Producenci ekspresów
Wśród czołowych producentów kawy, odnaleźć możemy gigantów specjalizujących się w produkcji różnorodnych sprzętów AGD, takich jak: Philips, Zelmer, Panasonic, czy Kenwood. Pojawiają się także firmy, dla których ekspresy kawowe są jedyną gałęzią produkcji np. Saeco czy De’longhi.
Spotkać możemy również firmy, które kojarzymy bezpośrednio z dystrybucją kawy takie jaki Lavazza, czy Tchibo.

Jak wybrać ekspres do kawy
Po pierwsze musimy się zastanowić jaki rodzaj kawy chcemy przygotowywać za jego pomocą. Dla fanów małej czarnej, wystarczy praktycznie każdy ekspres. Jednak sprawa wygląda o wiele bardziej skomplikowanie, jeśli zależy nam również na spienionym mleku, kawie warstwowej lub innych dodatkach.

Istotnym kryterium wyboru jest również wielkość urządzenia. Z reguły ekspresy ciśnieniowe zajmują największą powierzchnię naszej kuchni. Dlatego, jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiego mieszkanka zdecydujmy się raczej na o wiele mniejsze i łatwiejsze do przechowywania ekspresy kapsułkowe.
Jeśli już na samym początku wiemy, że z ekspresu do kawy będzie korzystało więcej niż 2 miłośników tego płynu, warto zastanowić się także nad ich preferencjami. Jeśli są zupełnie różne, idealnym rozwiązaniem będzie wielofunkcyjny ekspres ciśnieniowy lub prosty kapsułkowy.
Ostatnią, lecz nie najmniej istotną kwestią jest cena ekspresu. Najtańszym rozwiązaniem jest prosty ekspres przelewowy, którego cena zaczyna się od około 40 złotych. Nieco droższym rozwiązaniem są ekspresy kapsułkowe. Ich koszt to kwota 160 – 1000 złotych (choć są oczywiście również modele droższe). Ostatnim, a zarazem najdroższym rozwiązaniem będą ekspresy ciśnieniowe, co prawda ich najtańszy modele to kwota około 100 złotych, jednak bardziej funkcjonalne to już wydatek rzędu 500 złotych, jednak zdecydowanie wart tej ceny.
Ekspresy do kawy
Tylko oferty
Cena
Producent
Ciśnienie
Moc
Funkcje
Rodzaj naczynia na kawę
Pojemność (l)
-
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki ekspres do kawy do 3500 zł? Poprzednie Następne
Chcesz zafundować sobie nowy sprzęt AGD do kuchni, dzięki któremu będziesz w stanie samodzielnie przygotowywać ulubioną małą czarną albo latte? W takim razie mamy coś dla ciebie – przegląd polecanych urządzeń ciśnieniowych, przelewowych i kapsułkowych. Podpowiadamy, jaki ekspres do kawy do 3500 zł kupić!
Test ekspresu automatycznego Melitta Barista TS Smart Poprzednie Następne
Melitta Barista TS Smart to inteligentny ekspres automatyczny, który jest w stanie przygotować pyszną kawę przy użyciu... smartfona. Sprawdziliśmy, jak urządzenie spisuje się w codziennym użytkowaniu, a także jakie możliwości oferuje.
Jaki ekspres do kawy do 3000 zł wybrać? Ranking Poprzednie Następne
Nic tak nie smakuje jak kawa z prawdziwego ekspresu. Niepowtarzalny aromat i smak uzyskany pod wpływem wysokiego ciśnienia sprawia, że do tradycyjnej małej czarnej już nigdy nie chce się wrócić.
Tani ekspres do kawy. Jaki wybrać? Poprzednie Następne
Tanie ekspresy do kawy to urządzenia, które bez problemu przygotują ulubioną małą czarną. Sprawdziliśmy, jakie modele można kupić w rozsądnej cenie, a także jakim wyposażeniem się one charakteryzują.
Ranking najlepszych ekspresów ciśnieniowych Poprzednie Następne
Rozważasz zakup ekspresu do kawy, dzięki któremu przygotujesz aromatyczny napój? Sprawdź nasz krótki poradnik dotyczący zakupu idealnego modelu oraz ranking ekspresów ciśnieniowych.
Ekspres do kawy z młynkiem. Jaki wybrać? Poprzednie Następne
Chcesz kupić ekspres do kawy z młynkiem i nie wiesz, jaki wybrać? Sprawdzamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu urządzenia.
Jaki ekspres do kawy na kapsułki wybrać? Poprzednie Następne
Ekspres na kapsułki to nowoczesne urządzenie, dzięki któremu w kilka chwil przygotujesz pyszną kawę. Jest niedrogi i kompaktowy, a szeroki wybór kaw sprawia, że na pewno nim się nie znudzisz. Jaki ekspres na kapsułki wybrać? Sprawdź nasz poradnik i ranking popularnych produktów!
Ekspres kolbowy: ranking polecanych produktów Poprzednie Następne
Americano, cappucino, caffe latte – wszystkie te kawy stworzysz z dobrym ekspresem kolbowym. Sprawdź nasz ranking najlepszych ekspresów kolbowych do domu.
Ekspres kolbowy do domu – jaki ekspres kolbowy wybrać? Poprzednie Następne
Niedrogie ekspresy kolbowe do domu pozwolą na przygotowanie aromatycznej kawy. Zobacz, jaki ekspres kolbowy wybrać.
Najlepszy ekspres kapsułkowy – ranking Poprzednie Następne
Ekspres kapsułkowy jest prosty w obsłudze i szybki w działaniu. Jaki model wybrać? Sprawdź nasz ranking najlepszych ekspresów kapsułkowych!

Ekspresy przelewowe - opinie

Produkt promowany
 • Funkcje: Automatyczne wyłączanie, Podtrzymywanie temperatury, Możliwość mycia elementów w zmywarce
 • Moc: 1520W
 • Pojemność (l): 1,25
Dodaj do ulubionych
 • Funkcje: Automatyczne wyłączanie
 • Moc: 1000W
 • Pojemność (l): 1,25
Dodaj do ulubionych
 • Funkcje: Podgrzewanie filiżanek
 • Moc: 1750W
 • Pojemność (l): 1
Dodaj do ulubionych
 • Funkcje: Automatyczne wyłączanie
 • Moc: 1750W
 • Pojemność (l): 1
Dodaj do ulubionych
 • Funkcje: Automatyczne wyłączanie, Blokada kapania
 • Moc: 1200W
 • Pojemność (l): 1,25
Dodaj do ulubionych
 • Funkcje: Automatyczne wyłączanie, Blokada kapania
 • Moc: 650W
 • Pojemność (l): 0,65
 • Moc: 600W
 • Pojemność (l): 0,65
 • Rodzaj naczynia na kawę: Dzbanek
 • Funkcje: Automatyczne wyłączanie
 • Moc: 1000W
 • Pojemność (l): 1,25