Dźwigi, żurawie i podnośniki

4,5 z 36516 opinii
Dźwigi, żurawie i podnośniki to sprzęt, które cechuje się dużą wagą i z całą pewnością nie małymi gabarytami. Są one przeznaczone przede wszystkim do ciężkich prac, takich jak budowa biurowców, galerii handlowych i tym podobne. Każdy jednak posiada odmienne zastosowanie, które warto znać.
Idąc zatem tym tokiem, dźwigi to urządzenia, które można potocznie nazwać wyciągiem, bądź windą. Są one przeznaczonego do przemieszczania i podnoszenia ciężkich ładunków, takich jak osoby lub towary na platformie lub w kabinie wzdłuż prowadnic pomiędzy pewnymi poziomami. Najczęściej cechują się one dużą wysokością. Dźwigi można podzielić między innymi na dźwigi pochyłe, dźwigi budowlane pionowe, dźwigi szybowe, dźwigi portowe i tym podobne.

Żurawie z kolei - choć również są urządzeniami dźwignicowymi - obsługują przestrzeń, która jest ograniczona tak zwanym stożkiem lub walcem. Ich wysokość określa maksymalna wysokość pozwalająca podnosić żuraw, zaś promień podstawy jest zależny od wysięgu. Co ciekawe, żurawie posiadają różne rozmiary - najmniejsze są ręcznie napędzane i posiadają zasięg oraz wysokość wynoszące zaledwie parę metrów. Olbrzymie z kolei mogą wynosić nawet ponad 100 metrów w jedną i drugą stronę. Modele żurawi określa mobilność ich konstrukcji, a wśród nich wymienić można między innymi żurawie stacjonarne, przenośne, pokładowe, samochodowe, przewoźne, bądź też samojezdne. Jak więc można się domyślić, dźwigi żurawie i podnośniki są bardzo podobne. Aby jednak jeszcze lepiej poznać ich wspólne cechy, należy dowiedzieć się więcej na temat podnośników.
Podnośniki - jak sama ich nazwa wskazuje - są wyposażone w urządzenie załadownicze, a także pozwalają w głównej mierze podnieść ciężkie i ogromne gabarytowo przedmioty. Dzięki nim, istnieje możliwość przeniesienia ich na pewną wysokość. W szczególności są one spotykane na placach budowy dużych budynków. Co ciekawe, wyróżnia się również podnośniki warsztatowe. Te z kolei są przeznaczone do samochodów - istnieje możliwość podniesienia ich na właściwy poziom, tak aby była możliwa praca przy ich podwoziu.
Dźwigi, żurawie i podnośniki więc - jak widać - pełnią ważną rolę na placach budowy, toteż warto mieć je we własnym asortymencie.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Stan

Rok produkcji

-

Moc (KM)

-

Informacje dodatkowe

Typ

Kraj pochodzenia

Pochodzenie

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Wady i zalety kominka w salonie Poprzednie Następne

Wady i zalety kominka w salonie

Jakie są wady i zalety umieszczenia w naszym salonie kominka? Czy kominek może być samodzielnym źródłem ogrzewania? Czy jest bezpieczny? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w naszym poradniku.

Wybieramy kominek do nowoczesnego wnętrza Poprzednie Następne

Wybieramy kominek do nowoczesnego wnętrza

Kominek może być niezwykłą dekoracją, która świetnie sprawdzi się także w nowoczesnym wnętrzu. Kupno kominka jest jednak decyzją, którą trzeba dobrze przemyśleć. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dokonaj właściwego wyboru.

Jaką wannę z hydromasażem kupić? Poprzednie Następne

Jaką wannę z hydromasażem kupić?

Wanna z hydromasażem to marzenie wielu kobiet. Relaksujące kąpiele bez wątpienia gwarantują przyjemne doznania. Kupując wannę z hydromasażem powinniśmy zwrócić jednak uwagę na kilka rzeczy, o których piszemy w niniejszym poradniku.

Grzejnik elektryczny - sprawdzony sposób na walkę z mrozem Poprzednie Następne

Grzejnik elektryczny - sprawdzony sposób na walkę z mrozem

Dobry grzejnik elektryczny jest w stanie dostarczyć odpowiednią ilość ciepła nawet przy bardzo niskich temperaturach. Przenośne urządzenia są doskonałym wyborem do domu, mieszkania czy biura. Sprawdź, jaki rodzaj grzejnika będzie dla ciebie odpowiedni.

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania? Poprzednie Następne

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania mieszkania?

Sezon grzewczy może trwać nawet 6 miesięcy. Oznacza to, że przez pół roku odkręcone grzejniki systematycznie drenują twój domowy budżet. Jednak tanie ogrzewanie jest możliwe - jeśli w tym sezonie nie chcesz, aby ogrzewanie mieszkania rujnowało twoje domowe finanse, poznaj sprytne triki, które pozwolą ci skutecznie zmniejszyć rachunki.

Jaką umywalkę kupić? Rodzaje umywalek - wady i zalety Poprzednie Następne

Jaką umywalkę kupić? Rodzaje umywalek - wady i zalety

To nieodłączny element wyposażenia łazienki, bez którego trudno byłoby sobie wyobrazić wygodne korzystanie z pomieszczenia. Jaką umywalkę wybrać? Umywalkę z szafką a może nablatową? Które rozwiązanie będzie najlepszą opcją? Jeśli chcesz dokonać świadomego wyboru i dobrze dobrać umywalkę do swojej łazienki, poznaj wady i zalety najpopularniejszych rozwiązań.