Dyski serwerowe

4,5 z 52453 opinii
Odkąd firma IBM wprowadziła w 1957 roku pierwszy dysk twardy, technologia komputerowa bardzo się zmieniła. Pierwsze dyski miały duży format i małą pojemność. Obecnie pojemność dysków liczy się już w gigabajtach, a nawet w terabajtach. Na Ceneo.pl dostępne są dyski dla użytkowników o różnych potrzebach – od dysków o pojemności 32 GB, 64 GB poprzez 600 GB, 800 GB aż do 24 TB. Pojemność dysku serwerowego wpływa na cenę dysku – przed zakupem zastanów się więc, jaka pojemność dysku jest rzeczywiście wymagana. Im więcej programów, gier czy plików audio wykorzystujesz, tym więcej miejsca będzie konieczne na dysku.
Czym różnią się dyski serwerowe od pozostałych? Po pierwsze, dyski serwerowe wykorzystują zazwyczaj interfejs SCSI i SAS, ale również starsze interfejsy – ATA lub SATA. Interfejsy SCSI i SAS są bardziej innowacyjne, więc wpływają na jakość dysku serwerowego. Po drugie, dyski serwerowe są bardziej wytrzymałe. Mogą efektywnie pracować nawet do pięciu lat. Po trzecie, ich zaletą jest szybkość pracy. Dzięki zwiększeniu prędkości obrotowej przesył danych i dostęp do nich jest znacznie ułatwiony.
Podsumujmy – przy zakupie dysku serwerowego zwróć uwagę na jego pojemność, szybkość transferu i średni czas dostępu (czas potrzebny do wyszukania danych). Szybkość transmisji i średni czas dostępu określają sprawność pracy dysku. Pojemność dysku serwerowego dostosuj do własnych potrzeb.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Format

Pojemność

Interfejs

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje