Drzewka i krzewy owocowe

4,46 z 16222 opinii
Jeżeli posiadacie przydomowy ogród lub działkę, warto zadbać o to, aby oprócz ozdobnych kwiatów posadzić również drzewka i krzewy owocowe. W ten sposób możecie zajadać się pysznymi owocami bez konserwantów, a także przygotowywać zdrowe, domowe konfitury czy powidła na cały rok. Co więcej, drzewka i krzewy owocowe pięknie kwitną oraz intensywnie pachną!

Oprócz popularnych drzew owocowych, takich jak jabłonie, grusze, czereśnie, wiśnie, śliwy czy porzeczki, w ogrodzie oraz na działce doskonale sprawdzą się również krzewy aronii, agrestu, malin, jagód, jeżyn oraz borówek. Ciekawym owocem do uprawy w ogrodzie jest także pigwa pospolita, z której przygotować można znakomite konfitury, syropy, a także nalewki. Ten mało znany, aromatyczny owoc najlepiej smakuje w połączeniu ze smakami słabo wyrazistymi, np. w deserach czy kompotach, zwłaszcza w połączeniu z jabłkiem.

Decydując się na posadzenie drzew lub krzewów owocowych należy pamiętać, aby wybrane przez nas miejsce było dobrze nasłonecznione – wówczas owoce będą soczyste oraz smaczne. Najlepszym okresem na zasadzenie drzew i krzewów owocowych jest okres wiosenny.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje