Drukarki 3D

4,5 z 52453 opinii
Nowoczesne technologie sprawiły, że obecnie mamy możliwość drukowania nie tylko na płaskich powierzchniach, ale również w trójwymiarowej przestrzeni. Drukarki 3D wykonują na podstawie komputerowego modelu zapisanego w formacie .stl obiekty z materiałów takich, jak: metal, ceramika, czy popularny plastik. Materiały, z których wykonane są projekty 3D powstałe w wyniku takiego wydruku są nazywane filamentami – bez tych tworzyw drukarskich używanie sprzętu jest niemożliwe. Można powiedzieć, że jest to odpowiednik współczesnych kartridżów w tradycyjnych drukarkach.
Drukarki 3D stały się tanie, co umożliwia ich wykorzystanie nie tylko w procesach produkcji, ale również przeznaczenie do użytku domowego. W zależności od liczby dysz, które posiada dana drukarka 3D, możliwe jest uzyskiwanie przedmiotów jednokolorowych lub nawet 4 kolorowych. Jeżeli chodzi o rodzaj modelu, który chcemy wydrukować, kształt i skomplikowanie zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni twórcy. W Internecie można znaleźć wyspecjalizowane programy, które służą do tworzenia i weryfikacji, czy opracowany przez nas kształt nadaje się do druku 3D. W ten sposób można własnoręcznie stworzyć piękne, unikalne przedmioty – np. zabawki dla dzieci czy biżuterię.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Obszar roboczy

Materiał

Podgrzewany stół

Technologia

Autokalibracja

Złącza

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Tablety i Laptopy Apple Poprzednie Następne

Tablety i Laptopy Apple

Apple to prawdziwy potentat na rynku urządzeń mobilnych. Firma zdobyła tą pozycję dzięki bardzo wysokiej jakości produktów. Swoją unikalnością wyprzedza wiele innych znanych marek. Zobacz jakie najnowsze telefony i tablety warto kupić? Jakie są ich wady i zalety?

Ranking tanich i dobrych laptopów Poprzednie Następne

Ranking tanich i dobrych laptopów

Szukasz dla siebie laptopa, lecz nie wiesz na co zwrócić uwagę przy wyborze i nie chcesz wydawać na niego fortuny? W naszym artykule opisujemy najpopularniejsze pozycje wśród tanich laptopów, dzięki którym za niewielkie pieniądze uzyskacie wydajny sprzęt wyposażony w najnowsze funkcje!

Jaki laptop wybrać — mały czy duży? Poprzednie Następne

Jaki laptop wybrać — mały czy duży?

Duży wybór różnych modeli laptopów na rynku sprawia, że właściwie każdy użytkownik może wybrać dla siebie odpowiedni, najlepiej spełniający jego wymagania sprzęt. Często jednym z dylematów podczas zakupu jest kwestia, czy zdecydować się na mały, czy duży laptop.

Test wodoodpornej klawiatury Poprzednie Następne

Test wodoodpornej klawiatury

Czas sprawdzić, ile jest prawdy w sloganie reklamowym o całkowitej wodoodporności klawiszy klawiatury komputerowej. Czy oznacza to, że dosłowne "wykąpanie" naszej klawiatury w wannie, nie wpłynie na jej użytkowanie?

Jaki laptop do gier do 5000 zł - porównanie modeli Poprzednie Następne

Jaki laptop do gier do 5000 zł - porównanie modeli

W poniższym porównaniu wybraliśmy laptop do gier do 5000 zł i udowodnimy że za takie pieniądze, można zaopatrzyć się w sprzęt do grania, który nie będzie ograniczał nas jedynie do biurka w naszym pokoju.

Czy nowy Macbook Air zdeklasuje konkurencję? Nowy laptop zachwyca pod wieloma względami Poprzednie Następne

Czy nowy Macbook Air zdeklasuje konkurencję? Nowy laptop zachwyca pod wieloma względami

Nowy Macbook Air to niesamowicie lekki komputer, który dysponuje świetnym ekranem Retina. Zaprojektowany zupełnie od nowa ma przekonać do zakupu świetną baterią i szybkimi podzespołami. Czy nowy model będzie hitem w ofercie firmy z Cupertino?

Drukarki 3D - opinie