Donice i osłonki - Gazony i flakony

4,5 z 51661 opinii
Donice i osłonki znakomicie ozdobią taras, balkon, działkę czy wnętrze mieszkania a jednocześnie podkreślą urodę roślin w nich się znajdujących. Wybierając donice i osłonki warto zadbać o to, aby były one spójne stylistycznie z aranżacją miejsca, w którym chcemy je ustawić, czyli na przykład balkonu czy tarasu. Dzięki temu można uzyskać harmonijną, jednolitą aranżację. Donice i osłonki wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Najtańsze, ale i najmniej trwałe są donice i osłonki z plastiku. Nieco droższe są produkty z wikliny czy ceramiki. W tej kategorii znajdują się donice i osłonki zrobione z tworzyw sztucznych do złudzenia przypominających wiklinę czy włókna naturalne, ale o wiele bardziej od nich trwałych. Ważne jest, aby donice i osłonki były odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, na które są narażone stojąc na tarasie czy w ogrodzie. Kształt tego typu produktów jest bardzo zróżnicowany, a jego wybór jest oczywiście uzależniony od indywidualnych potrzeb, preferencji czy wielkości pomieszczenia lub balkonu. Donice i osłonki bardzo dobrze prezentują się w grupach, kiedy kilka identycznych sztuk ustawionych jest obok siebie. Dzięki temu można uzyskać bardzo estetyczny, spójny efekt.
Donice i osłonki
Filtry
Tylko oferty
Cena
Producent
Kształt
Materiał
Kolor
Szerokość
Długość
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Rekomendowane produkty

Artykuły eksperckie

Epipremnum złociste: jak pielęgnować modne pnącze? Poprzednie Następne
Mięsiste zielone liście, przetykane jaśniejszym marmurkowym wzorem i długie pędy, które mogą dorastać nawet do kilku metrów – epipremnum złociste to roślina, która słusznie zasłużyła sobie na swoją popularność w aranżacji wnętrz. Świetnie wygląda i do tego jest szalenie łatwa w uprawie, wiec poradzi sobie z nią nawet początkujący domowy ogrodnik.
Jak uprawiać lawendę w doniczce? Poprzednie Następne
Lawenda to popularna roślina ozdobna, którą sadzimy nie tylko w ogrodach – pięknie prezentuje się i obficie kwitnie również uprawiana w doniczkach. Jeśli chcesz uwzględnić roślinę w stylizacji swojego balkonu lub tarasu, zobacz, jak uprawiać lawendę w doniczce.
Jak dobierać doniczki na kwiaty? Poprzednie Następne
Pielęgnacja roślin to dość skomplikowany proces. Swoim zielonym podopiecznym musisz zapewnić odpowiednio nasłonecznione lub zacienione stanowisko, właściwą ilość wilgoci oraz składników odżywczych w podłożu. A co z doniczkami? Musisz wiedzieć, że wybór doniczki wpływa nie tylko na efekt dekoracyjny. Okazuje się, że dobrze dobrana doniczka może korzystnie wpłynąć na kondycję rośliny. Jak zatem dobierać doniczki i osłonki na kwiaty?
Jak dbać o storczyka? Poprzednie Następne
Storczyki to jedne z najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych w Polsce. Wzbudzają zachwyt, ale ich uprawa może spędzać sen z powiek i sprawiać wiele kłopotów. Jak dbać o storczyki, by pięknie i często kwitły? Przeczytaj.