Doniczki

4,5 z 53086 opinii

Kwiaty bądź też innego rodzaju rośliny, to bardzo często nieodłączny element wyposażenia każdego domu. By je odpowiednio wyeksponować, konieczne jest natomiast zakupienie doniczek. Mają one niebywały wpływ na widoczność samej rośliny, ale stanowią również element dekoracyjny konkretnego pomieszczenia.

Jak dokonać odpowiedniego wyboru doniczki?

Wybierając doniczkę należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii. Przede wszystkim ważny jest rozmiar samej doniczki. Wraz z upływem czasu, niektóre rośliny rosną. Mając tego świadomość, warto zainwestować doniczkę nieco większą. Natomiast jeśli nie spodziewamy się wzrostu, donica powinna być dopasowana do wielkości rośliny i musi posiadać odpowiednią ilość miejsca na rozwijanie się jej korzenia. W przypadku wnętrza, doniczki zazwyczaj są stosunkowo małe. Natomiast na zewnątrz można inwestować w ogromne donice na krzewy czy też duże kwiaty. Umieszczone powinny być w nich natomiast rośliny, które należy przechowywać zimą w piwnicy czy też garażu. Opinie na temat doniczek oraz ich ceny, znaleźć można na wielu stronach internetowych. Inwestowanie w nie powinno zawsze być poparte ich jakością oraz eleganckim wyglądem, ponieważ doniczka to także swego rodzaju dekoracja.

Donice i osłonki
Tylko oferty
Cena
Producent
Kształt
Materiał
Kolor
Szerokość
Długość
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jak uprawiać lawendę w doniczce? Poprzednie Następne
Lawenda to popularna roślina ozdobna, którą sadzimy nie tylko w ogrodach – pięknie prezentuje się i obficie kwitnie również uprawiana w doniczkach. Jeśli chcesz uwzględnić roślinę w stylizacji swojego balkonu lub tarasu, zobacz, jak uprawiać lawendę w doniczce.
Epipremnum złociste: jak pielęgnować modne pnącze? Poprzednie Następne
Mięsiste zielone liście, przetykane jaśniejszym marmurkowym wzorem i długie pędy, które mogą dorastać nawet do kilku metrów – epipremnum złociste to roślina, która słusznie zasłużyła sobie na swoją popularność w aranżacji wnętrz. Świetnie wygląda i do tego jest szalenie łatwa w uprawie, wiec poradzi sobie z nią nawet początkujący domowy ogrodnik.
Jak dobierać doniczki na kwiaty? Poprzednie Następne
Pielęgnacja roślin to dość skomplikowany proces. Swoim zielonym podopiecznym musisz zapewnić odpowiednio nasłonecznione lub zacienione stanowisko, właściwą ilość wilgoci oraz składników odżywczych w podłożu. A co z doniczkami? Musisz wiedzieć, że wybór doniczki wpływa nie tylko na efekt dekoracyjny. Okazuje się, że dobrze dobrana doniczka może korzystnie wpłynąć na kondycję rośliny. Jak zatem dobierać doniczki i osłonki na kwiaty?
Jak dbać o storczyka? Poprzednie Następne
Storczyki to jedne z najbardziej popularnych kwiatów doniczkowych w Polsce. Wzbudzają zachwyt, ale ich uprawa może spędzać sen z powiek i sprawiać wiele kłopotów. Jak dbać o storczyki, by pięknie i często kwitły? Przeczytaj.