Dekielki i zaślepki

4,5 z 18801 opinii
Bez względu na biegłość obsługi aparatu fotograficznego oraz cel i częstotliwość jego użytkowania, należy przykładać szczególną wagę do należytego przechowywania i dbałości o sprzęt, aby służył on przez długie lata oraz nie uległ uszkodzeniom zewnętrznym.

Dekielki oraz zaślepki zakładane są na przód, korpus lub tył obiektywów. Chronią one soczewki aparatów przed brudem, kurzem, wodą oraz zadrapaniami. Akcesoria te są szczególnie przydatne w podróży – podczas transportowania sprzętu, a także w sytuacji dłuższej przerwy w użytkowaniu. Na Ceneo.pl można znaleźć najlepsze, oryginalne dekielki oraz zaślepki fotograficzne wiodących producentów, m.in. Canon, Nikon, Olympus czy Sony. Ponadto, dekielki i zaślepki odpowiednie do modelu posiadanego obiektywu można łatwo odnaleźć wybierając określoną średnicę. Dekielki i zaślepki fotograficzne to tanie akcesoria, na które może pozwolić sobie każdy posiadacz aparatu z dużym obiektywem. Ponadto, niektóre egzemplarze wyposażone są w specjalną smycz, która ułatwia jego częste zdejmowanie i zakładanie podczas sesji w plenerze oraz zapobiega ich zagubieniu.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Typ

Mocowanie

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Plecak, czy torba fotograficzna Poprzednie Następne

Plecak, czy torba fotograficzna

Co wygodniejsze – plecak czy torba? W czym nasz sprzęt będzie bezpieczniejszy? Gdzie zapakujemy więcej akcesoriów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku. Jeśli masz problem ze spakowaniem wszystkich dodatków do jednego plecaka lub torby. Przeczytaj artykuł.

Nowe obiektywy Sigmy mogą namieszać na rynku fotograficznym Poprzednie Następne

Nowe obiektywy Sigmy mogą namieszać na rynku fotograficznym

Sigma na targach Photo Imaging Show w Tokyo, zaprezentowała aż cztery nowe obiektywy. Produkty mogą mocno zamieszać na rynku obiektywów, ponieważ charakteryzują się znakomitym światłem jak na ogniskowe, które oferują. Przykładem może być Sigma 14 mm posiadająca światło F 1.8. Sigma 135 F/1.8 DG HSM Sigma 24-70 F/2.8 DG OS HSM Sigma 100-400 F/5-6.3 DG OS HSM

Jak fotografować dzieci? Porady, triki i niezbędny sprzęt Poprzednie Następne

Jak fotografować dzieci? Porady, triki i niezbędny sprzęt

Dzieci rosną zdecydowanie za szybko. Ani się obejrzysz, a z rezolutnego przedszkolaka wyrośnie dziecko w wieku szkolnym. I o ile czasu nie da się zatrzymać, o tyle możesz utrwalić wasze wspomnienia. Jeśli więc chcesz wykonać piękne zdjęcia swoich dzieci, poniżej znajdziesz garść wskazówek przydatnych w fotografii dziecięcej.

Dekielki i zaślepki - opinie