Dalmierze

4,6 z 107803 opinii
Dalmierze to specjalistyczny sprzęt, niezbędny dla wielu specjalistów z różnych dziedzin. Przydadzą się nie tylko w budownictwie ale i w armii, fotografii, łowiectwie lub leśnictwie. Jeśli chcesz bardzo dokładnie zmierzyć różnicę odległości między dwoma punktami, dalmierz z pewnością szybko stanie się Twoim niezbędnym narzędziem do pracy. Dzielą się na trzy grupy: laserowe, ultradźwiękowe i optyczne. Podstawowe parametry dalmierzy to: dokładność pomiaru oraz zakres pomiaru. Istotne są też parametry typu: zakres temperatury pracy, jednostki pomiaru, pamięć pomiarów, minimalna wyświetlana jednostka, żywotność baterii oraz średnica lasera. Jeśli zdecydujesz się na dany egzemplarz, przed zakupem sprawdź jakie dane techniczne posiada dalmierz.
Wybór dalmierza uzależniony jest dziedziny, w której ma służyć.
Dalmierze łowieckie i militarne posiadają lornetki i lunety. W tego typu uprzędzeniach zwróć uwagę na np. powiększanie, pole widzenia kątowe/liniowe oraz odstęp źrenicy.
Dalmierze budowlane mają znacznie więcej możliwości, gdyż w ich menu można znaleźć: pomiar ciągły, mierzenie kątów nachylenia, obliczanie kubatury pomieszczeń i powierzchni a także mierzenie wysokości w oparciu o Twierdzenie Pitagorasa. Akcesoriami do dalmierzy mogą być statywy, okulary i tyczki.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Dalmierze - opinie