Czytniki e-book

4,5 z 64868 opinii

Cechy Czytników E-Book

Tylko oferty

Cena

Producent

Wielkość pamięci

Rozdzielczość

Przekątna ekranu

Obsługa karty pamięci

Kolor

Podświetlenie ekranu

Technologia wyświetlacza

Funkcje dodatkowe

Komunikacja

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Czytniki e-book - opinie

Czytnik e-book, czyli czytelnicza rewolucja

Pojawienie się czytników e-book zrewolucjonizowało nasze podejście do lektury książek. Czytniki e-book są dużo lżejsze od tradycyjnych książek, zajmują mniej miejsca, nie męczy się przy nich wzrok. Nic więc dziwnego, że ich popularność stale rośnie. Z myślą o wszystkich molach książkowych Ceneo.pl przygotowało kategorię z czytnikami e-book, w której bez wątpienia znajdziesz swój wymarzony czytnik e-book. Dzięki filtrom Ceneo.pl szybko określisz interesujące Cię parametry.

Czytniki e-book dla każdego

Sukces czytników e-book tkwi w ich uniwersalności. Czytniki e-book to nie tylko propozycja dla wielbicieli książek, pochłaniających dziesiątki tomów rocznie. Z czytników e-book warto korzystać także podczas nauki języków obcych. Specjalne programy szybko pozwolą na poznanie znaczenia słowa. Wystarczy zaznaczyć nieznany wyraz – i voilà! Wgrany słownik od razu wyświetli tłumaczenie. Czytniki e-book przeznaczone są nie tylko do czytania książek, ale również artykułów z czasopism czy portali internetowych. Dodatkowo czytniki e-book nie znają ograniczeń wiekowych! Opcja zmiany wielkości pisma pozwala na korzystanie z czytników również przez dzieci i osoby starsze.

Parametry czytników e-book

Tym, co wyróżnia czytnik e-book od tradycyjnych książek, jest ekran. Dwa podstawowe parametry ekranu w czytnikach e-book to przekątna i rozdzielczość ekranu. Najpopularniejsze są ekrany o przekątnej 6 cali. Czytniki e-book z ekranem 6 cali są bardzo poręczne (można je schować do torebki i zabrać w podróż), a jednocześnie zapewniają komfort czytania (ekran jest wystarczająco duży, aby czytanie tekstu było wygodne). Na rynku dostępne są czytniki e-book od standardowej rozdzielczości 800 x 600 do rozdzielczości Ultra HD. Zapewne nieraz słyszałeś, że im wyższa rozdzielczość, tym lepiej. W wypadku czytników e-book wyższa rozdzielczość ekranu nie wprowadza aż tak znaczącej różnicy jak na przykład w wypadku telewizorów. Już przy najniższej rozdzielczości ekrany czytników e-book oferują obraz dobrej jakości. Bardzo przydatną opcją jest funkcja podświetlenia ekranu. Dzięki niej można korzystać z czytnika e-book także późnym wieczorem czy w nocy, bez szkody dla naszego wzroku czy przeszkadzania innym osobom. Światło w czytnikach pada bowiem bezpośrednio na ekran. Poza ekranem warto zwrócić uwagę na pojemność urządzenia. Większość czytników e-book oferuje pojemność 4 MB. Na czytnikach e-book o takiej pojemności możesz przechowywać jednocześnie kilkaset książek.