Czytniki e-book 4GB Posiada

4,5 z 64502 opinii
Jaki czytnik e-book wybrać? Jesteś wielbicielem książek i pochłaniasz lektury w zawrotnym tempie? A może często podróżujesz, a nie możesz sobie pozwolić na ciężki bagaż? Albo uwielbiasz książki lecz nie chcesz za nie przepłacać? Zatem idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie czytnik e-booków.

Parametry czytnika e-book
Najbardziej widocznym elementem urządzenia jest z pewnością jego rozmiar. Czytniki e-book o przekątnej nawet 5 cali zapewnia nam już komfort użytkowania. Jednak dla osób, które wykorzystują urządzenie do czytania tekstów wielokolumnowych, znacznie lepsze będą większe czytniki – wówczas warto pomyśleć o urządzeniu o przekątnej od 7 cali. Pamiętajmy jednak, by sprzęt nie był zbyt ciężki, dobrze jeśli trzymanie go dłużej w jednej ręce nie będzie dla nas zbyt męczący.
Komfort użytkowania zależy również od rodzaju ekranu jaki wybierzemy. Najlepsza opcja to ekran typu e-papier, który jest matowy i pozwala czytać teksty niezależnie od panujących warunków atmosferycznych (w przeciwieństwie do tradycyjnych ekranów LCD).
W przypadku czytników e-book rozdzielczość ekranu nie jest tak istotna. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się urządzenia z ekranem HD oraz Ultra HD, jednak przy codziennym korzystaniu nie różnią się one znacząco od ekranów o rozdzielczości 1024x758.
Nie musimy również przywiązywać zbyt wielkiej wagi do wielkości pamięci RAM a także procesora. Urządzenia tego typu, przeznaczone do czytania e-booków nie wymagają dużej prędkości i specjalistycznych działań.
Warto jednak zwrócić uwagę na wielkość pamięci wewnętrznej. Najpopularniejsza pojemność to 2GB, która pozwala na przechowywanie blisko 1000 książek (w formacie EPUB lub MOBI). Dodatkowo czytniki e-booków posiadają często slot na karty pamięci, dzięki którym możemy znacząco zwiększyć liczbę dostępnych pozycji książkowych.

Funkcje czytników e-book
Jeśli często korzystamy z e-booków w warunkach zaciemnienia, warto wybrać urządzenie, które posiada dodatkową funkcję oświetlenia. Znacząco ułatwia czytanie w nocy oraz w trudniejszych warunkach.
Większość nowoczesnych czytników posiada dotykowe ekrany. Warto jednak podkreślić, że w przypadku urządzeń wyposażonych w wyświetlacz e-papierowy będą miały zazwyczaj znacznie wolniejszy czas reakcji, więc z pewnością nie będą zbyt dobre dla osób niecierpliwych.
Jeśli zależny nam na możliwości korzystania z internetu za pomocą czytnika e-booków, zadbajmy o to, by urządzenie było wyposażone w Wi-fi, które znacznie ułatwi nam łączność. Nie liczmy jednak, że sprzęt taki zastąpi nam tablet lub laptopa – niestety nie jest ono na tyle szybkie i funkcjonalne.

Wygląd czytnika e-book
Urządzenia tego typu nie różnią się znacząco pomiędzy sobą. Kolorystycznie możemy wybierać pomiędzy obudową w kolorach bieli, czerni oraz szarości. W zależności od wybranej technologii, sprzęt może być wyposażony w przyciski lub nie. Z reguły czytniki dotykowe nie posiadają dodatkowych klawiszy, lecz czasami wyposażone są w specjalny długopis, który ułatwia użytkowanie.

Jak wybrać idealny czytnik e-book?
Chcąc wybrać idealne urządzenie dla siebie, powinniśmy je przede wszystkim przetestować. Sprawdzić, czy sprzęt jest dla nas intuicyjny i wygodny. Czy spełnia nasze wymagania i potrzeby.
Czytniki e-booków nie są już elektroniczną nowinką i gadżetem dla nielicznych. Najtańsze urządzenia możemy kupić już za nieco ponad 100 złotych. Marki najtańszych urządzeń to Prestigio oraz Iriver. Jednak cena czytników e-book z wyższej półki to już wydatek rzędu nawet tysiąca złotych. Najbardziej znane spośród nich to Kindle, Kobo oraz Amazon.
Tablety i czytniki e-book
Wybrane filtry
Usuń wybrane filtry
Cena:
Wielkość pamięci:
Podświetlenie ekranu:
Tylko oferty
Cena
Producent
Wielkość pamięci
Rozdzielczość
Przekątna ekranu
Obsługa karty pamięci
Kolor
Podświetlenie ekranu
Technologia wyświetlacza
Ekran dotykowy
Łączność WiFi
Funkcje dodatkowe
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Czytniki e-book - opinie

PocketBook Color Lux » 4,0 / 5 4 opinie / Zadaj pytanie
 • Wielkość pamięci: 4GB
 • Rozdzielczość: 800 x 600
 • Przekątna ekranu: 8 cali
PocketBook 840 InkPad (PB840-X-WW) » 4,2 / 5 34 opinie / 1 pytanie
 • Wielkość pamięci: 4GB
 • Rozdzielczość: 1600 x 1200
 • Przekątna ekranu: 8 cali
Amazon Kindle Paperwhite 3 Bez reklam Biały (B017JG41PC) 4,8 / 5 23 opinie / 1 pytanie
 • Wielkość pamięci: 4GB
 • Rozdzielczość: 1448 x 1072
 • Przekątna ekranu: 6 cali
Amazon All New Kindle Paperwhite 3 z reklamami 4GB biały 4,9 / 5 20 opinii / 2 pytania
 • Wielkość pamięci: 4GB
 • Rozdzielczość: 1448 x 1072
 • Przekątna ekranu: 6 cali
Pocketbook Touch Lux 3 Szary (PB6262YWW) 4,3 / 5 155 opinii / 6 pytań
 • Wielkość pamięci: 4GB
 • Rozdzielczość: 1024 x 758
 • Przekątna ekranu: 6 cali
PocketBook Sense PB630 Brązowy (PB630-X-WW) » 4,8 / 5 2 opinie / Zadaj pytanie
 • Wielkość pamięci: 4GB
 • Rozdzielczość: 1024 x 758
 • Przekątna ekranu: 6 cali