Czujniki, przekaźniki i przełączniki klimatyzacji

4,5 z 50090 opinii
Czujniki przekaźniki i przełączniki klimatyzacji - między innymi dzięki tym elementom klima samochodowa działa prawidłowo, zwiększając komfort jazdy, zwłaszcza w upalne dni.
Rynek jest bogaty w różnego rodzaju czujniki przekaźniki i przełączniki klimatyzacji, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych, wśród wielu ofert, znajdziemy odpowiednie części do klimatyzacji w swoim samochodzie. Koszt tego rodzaju elementów jest stosunkowo niewielki, przykładowo w sklepie internetowym czujnik ciśnienia klimatyzacji możemy nabyć już za kilkanaście złotych.

Czujniki ciśnienia klimatyzacji

Kiedy klimatyzacja przestaje działać i nie chce się włączyć, bardzo prawdopodobnym jest, że uszkodzeniu uległ czujnik ciśnienia klimatyzacji. Jego usterki zdarzają się bardzo często, dlatego warsztaty w większości wypadków zmieniają go na nowy przy przeglądzie klimatyzacji.
Czujnik ciśnienia jest rodzajem bezpiecznika, który chroni układ klimatyzacji przed uszkodzeniem w razie pracy przy zbyt niskim lub zbyt wysokim ciśnieniu. Kiedy jest uszkodzony, włączenie klimatyzacji jest niemożliwe.

Przekaźniki układu klimatyzacji

Przekaźniki elektromechaniczne klimatyzacji sterują przebiegiem załączania i rozłączania klimatyzacji w samochodzie. Uszkodzone uniemożliwiają prawidłowe korzystanie z klimatyzacji.

Przełączniki układu klimatyzacji

Nowoczesne systemy klimatyzacji, w które obecnie wyposaża się większość samochodów, muszą posiadać właściwie systemy sterujące, które umożliwiają szybkie i intuicyjne operowanie klimatyzacją.
Oprócz zwykłych, manualnych przełączników klimatyzacji, każdy układ wyposażony jest także w przełącznik ciśnieniowy klimatyzacji (presostat). Jest to czujnik, który załącza oraz rozłącza wentylator oraz sprężarkę klimatyzacji. Jeśli w systemie dojdzie do zbyt niskiego ciśnienia, presostat włącza styki wejściowe i włącza się sprężarka, która przywraca odpowiednie ciśnienie w układzie klimatyzacji. Dzięki temu możliwa jest bezpieczna i prawidłowa praca systemu klimatyzacji w naszym samochodzie.
Żeby nasza klimatyzacja sprawnie działała i była bezpieczna dla naszego zdrowia, pamiętajmy o jej regularnym przeglądzie i czynnościach serwisowych, wymianie takich części jak czujniki przekaźniki i przełączniki klimatyzacji.
Eksperci twierdzą, że częste korzystanie z klimatyzacji (nawet zimą), paradoksalnie przedłuża jej żywotność. Olej znajdujący się w układzie, podczas jej pracy smaruje wszystkie wymagające tego elementy, co daje gwarancję jego prawidłowej eksploatacji.
Tylko oferty
Cena
Marka
Model
Typ
Producent
Typ samochodu
Jakość części (zgodnie z GVO)
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Klimatyzacja w Skodzie Octavii Poprzednie Następne
Na szczęście, obecnie klimatyzacja samochodowa przestała być luksusem, a coraz częściej jest zwykłym elementem wyposażenia auta. Dzięki niej nie gotujemy się już podczas jazdy w letnim upale. Ma to bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo, bo podróż w ten sposób jest mniej uciążliwa, a to właśnie zmęczenie jest głównym wrogiem kierowcy. Żeby jednak cieszyć się bezproblemowym działaniem klimy, warto wiedzieć o niej kilka podstawowych rzeczy. Omówimy je na przykładzie jednego z najpopularniejszych samochodów kompaktowych – Skody Octavii.
Jak działa ogrzewanie postojowe? Poprzednie Następne
Jeżeli nie przepadasz za mrozem i nie masz ogrzewanego garażu, jednym z rozwiązań jest ogrzewanie postojowe. Zobacz, jak działa ogrzewanie postojowe.
Samochodowy rejestrator jazdy - jaki wybrać? Top 5 modeli Poprzednie Następne
Wideorejestrator może zaoszczędzić nam kłopotów i pieniędzy w razie wypadku i dochodzenia o odszkodowanie. Zobacz polecane modele.
Dobry alkomat – jak kupić Poprzednie Następne
Zabezpieczeniem przez kierowaniem w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości jest alkomat, który wskaże ci czerwone światło. Jak wybrać dobry alkomat, któremu można zaufać?
Małe auta miejskie – jaki samochód miejski kupić? Poprzednie Następne
Mocno zagęszczające się miasta i ciasne parkingi sprawiają, że małe auta miejskie mogą być doskonały wyborem. Zobacz, jaki samochód miejski kupić.
Jakiego SUV-a kupić? Poprzednie Następne
Moda na SUV-y trwa w najlepsze. Sprawdź, jakiego SUV-a wybrać.
Jaki wideorejestrator do 200 zł? Wybieramy kamerę samochodową do 200 zł Poprzednie Następne
Jaki wideorejestrator do 200 zł kupić? Sprawdź nasze propozycje.
Poduszka silnika. Objawy uszkodzenia poduszki pod silnikiem Poprzednie Następne
Sorawdź, jakie są objawy zużytej poduszki pod silnikiem i jak ją wymienić.