Czujniki, przekaźniki i przełączniki klimatyzacji

4,5 z 36516 opinii
Czujniki przekaźniki i przełączniki klimatyzacji - między innymi dzięki tym elementom klima samochodowa działa prawidłowo, zwiększając komfort jazdy, zwłaszcza w upalne dni.
Rynek jest bogaty w różnego rodzaju czujniki przekaźniki i przełączniki klimatyzacji, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych, wśród wielu ofert, znajdziemy odpowiednie części do klimatyzacji w swoim samochodzie. Koszt tego rodzaju elementów jest stosunkowo niewielki, przykładowo w sklepie internetowym czujnik ciśnienia klimatyzacji możemy nabyć już za kilkanaście złotych.

Czujniki ciśnienia klimatyzacji

Kiedy klimatyzacja przestaje działać i nie chce się włączyć, bardzo prawdopodobnym jest, że uszkodzeniu uległ czujnik ciśnienia klimatyzacji. Jego usterki zdarzają się bardzo często, dlatego warsztaty w większości wypadków zmieniają go na nowy przy przeglądzie klimatyzacji.
Czujnik ciśnienia jest rodzajem bezpiecznika, który chroni układ klimatyzacji przed uszkodzeniem w razie pracy przy zbyt niskim lub zbyt wysokim ciśnieniu. Kiedy jest uszkodzony, włączenie klimatyzacji jest niemożliwe.

Przekaźniki układu klimatyzacji

Przekaźniki elektromechaniczne klimatyzacji sterują przebiegiem załączania i rozłączania klimatyzacji w samochodzie. Uszkodzone uniemożliwiają prawidłowe korzystanie z klimatyzacji.

Przełączniki układu klimatyzacji

Nowoczesne systemy klimatyzacji, w które obecnie wyposaża się większość samochodów, muszą posiadać właściwie systemy sterujące, które umożliwiają szybkie i intuicyjne operowanie klimatyzacją.
Oprócz zwykłych, manualnych przełączników klimatyzacji, każdy układ wyposażony jest także w przełącznik ciśnieniowy klimatyzacji (presostat). Jest to czujnik, który załącza oraz rozłącza wentylator oraz sprężarkę klimatyzacji. Jeśli w systemie dojdzie do zbyt niskiego ciśnienia, presostat włącza styki wejściowe i włącza się sprężarka, która przywraca odpowiednie ciśnienie w układzie klimatyzacji. Dzięki temu możliwa jest bezpieczna i prawidłowa praca systemu klimatyzacji w naszym samochodzie.
Żeby nasza klimatyzacja sprawnie działała i była bezpieczna dla naszego zdrowia, pamiętajmy o jej regularnym przeglądzie i czynnościach serwisowych, wymianie takich części jak czujniki przekaźniki i przełączniki klimatyzacji.
Eksperci twierdzą, że częste korzystanie z klimatyzacji (nawet zimą), paradoksalnie przedłuża jej żywotność. Olej znajdujący się w układzie, podczas jej pracy smaruje wszystkie wymagające tego elementy, co daje gwarancję jego prawidłowej eksploatacji.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Model

Typ

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych Poprzednie Następne

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych

Możliwość holowania bywa przydatna w różnych sytuacjach, od awarii po konieczność zwiększenia ładowności samochodu. Można do tego wykorzystywać różne modele aut, jednak bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała się na drodze.

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych Poprzednie Następne

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Wielu kierowców uwielbia kiedy podczas jazdy towarzyszy im muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy wam 10 najlepszych radioodtwarzaczy, które pomogą zapewnić niezwykłe doznania dźwiękowe każdemu prowadzącemu melomanowi.

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10

Zima już nie bawem - nie pozwól byś dołączył do grupy zaskoczonych przez śnieg kierowców. Odwiedź ceneo.pl już teraz i zobacz ranking najlepszych i najpopularniejszych opon zimowych. Znajdź idealne opony dla swojego samochodu i bądź przygotowany w każdej chwili na atak zimy.

Hybrydowe Porsche Panamera - piekielnie mocna limuzyna Poprzednie Następne

Hybrydowe Porsche Panamera - piekielnie mocna limuzyna

Na targach w Genewie, Porsche zaprezentowało nową odsłonę swojej kultowej limuzyny. Samochód będzie mógł pochwalić się mocą 680 koni! Pikanterii dodaje fakt, że Panamera otrzyma również silnik hybrydowy, który będzie mógł być używany w trybie elektrycznym. To jeden z najciekawszych modeli, zaprezentowanych w ostatnich miesiącach.

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA] Poprzednie Następne

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA]

Firma Rolls Royce od zawsze kojarzona była z luksusowymi i drogimi samochodami. Tym razem przeszli jednak sami siebie. Poznajcie Rolls Royce Sweptail, który kosztuje prawie 50 milionów złotych.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".