Chodziki dla dzieci

4,7 z 170891 opinii
Urządzenie zwane chodzikiem ma jedną podstawową rolę – ma przyzwyczaić dziecko do chodzenia i pomóc mu w wykonaniu tych najważniejszych pierwszych kroków. I choć część naukowców twierdzi, że chodziki wyrabiają złe nawyki, to większość jest zgodna – odpowiednie korzystanie z chodzika może dziecku bardzo pomóc.

Zanim jednak zakupimy chodzik, zastanówmy się czy jest on dziecku potrzebny – jeśli bowiem brzdąc jest za mały i jeszcze nie raczkuje – chodzik będzie mu przeszkadzał i wcale nie pomoże, a jeśli nasze dziecko próbuje już chodzić samodzielnie, również nie kupujmy mu chodzika – niech uczy się samo.

Dobry chodzik musi mieć odpowiednią podpórkę na plecy i siedzisko dopasowane w taki sposób, by dziecko swobodnie dosięgało nogami do ziemi i mogło pokonywać pierwsze kroki bez nadmiernego problemu. Chodzik powinien być też wykonany z solidnego materiału. Pamiętajmy też o podstawowej zasadzie – dziecko w chodziku nie powinno spędzać więcej niż maksymalnie jedną godzinę dziennie!

Kiedy już dobrze przemyśleliśmy to, czy chodzik chcemy kupić, wybierzmy jednego z popularnych producentów (np. 4baby, Chicco, Alexis, SunBaby, Smoby, Fisher Price) i upewnijmy się, że chodzik ma odpowiednie atesty. Dobrym rozwiązaniem może być też kupno chodzika w formie np. samochodziku czy ciuchci, w którym dziecko usiądzie i będzie mogło się odpychać nóżkami.
Tylko oferty
Cena
Producent
Rodzaj
Wiek dziecka
Przeznaczenie
Motyw
Bohater
Kolor
Materiał
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Piosenki i kołysanki dla dzieci Poprzednie Następne
Kto nie wspomina kołysanek z dzieciństwa? Kołysanki i piosenki pomagają się wyciszyć i z łatwością pomogą ukołysać twoją pociechę do snu. Piosenki na dobranoc nie tylko ułatwiają usypianie dziecka, ale także rozwiną jego wyobraźnię i muzykalność.
Pianinko dla dzieci Poprzednie Następne
Nie wiesz jaką zabawkę wybrać dla swojego dziecka, która będzie pełnić funkcję edukacyjną i jednocześnie da mu dużo frajdy? Interaktywne pianino elektryczne dla niemowlaka jest wspaniałą zabawką, która uczy i cieszy.
Prezent dla nowo narodzonego dziecka: Jak wybrać Szumisia dla noworodka? Poprzednie Następne
Wyprawka niemal gotowa. Za kilka dni przyjdzie na świat nowy członek rodziny. Zastanawiasz się jednak, co jeszcze potrzeba takiemu maluchowi, aby łatwiej było mu odnaleźć się w nowym świecie. Miś Szumiś przychodzi z pomocą. Nie dość, że jest piękną przytulanką, to jeszcze pomoże w zasypianiu i odtworzy dźwięki, jakie noworodek zna z życia płodowego. To idealny pomysł na prezent dla nowo narodzonego dziecka.
Karuzela nad dziecięce łóżeczko – o czym pamiętać podczas zakupu? Poprzednie Następne
Ma nie tylko stanowić ciekawą dekorację, ale przede wszystkim wspomóc rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej i słuchowej Twojej pociechy. Podpowiadamy, czym powin...
Jaki kojec dla dziecka? Poprzednie Następne
Rodzice w sprawie użytkowania kojca dla dziecka są podzieleni. Jedni śmiało przyznają, że to absolutny hit, a inni do przedmiotu podchodzą sceptycznie. Zapoznaj się z rankingiem kojców dla dziecka oraz poznaj ich wady i zalety. Sprawdź, który kojec jest najlepszy. Przeczytaj.
Zabawki interaktywne dla 6-miesięcznego dziecka Poprzednie Następne
jako rodzice nieustannie zachęcacie niemowlę do nauki nowych rzeczy, stymulujecie jego zmysły, rozbudzacie myślenie i zapamiętywanie. Pomogą wam w tym zabawki interaktywne dla 6-miesiecznego dziecka.
Jaki gryzak dla dziecka kupić? Poprzednie Następne
Twój maluch zaczął się intensywnie ślinić, wszystko wkłada do ust i jest marudny? Jeśli tak, wiele wskazuje na to, że wkrótce pojawią się u niego pierwsze zęby. Słowo „ząbkowanie” mrozi krew w żyłach niejednego z rodziców. Podpowiadamy, jaki gryzak dla dziecka kupić, aby przetrwało ten trudny czas odrobinę łatwiej.
Nauka literek – jakie zabawki wybrać? Poprzednie Następne
Nauka literek otwiera przed dzieckiem całe morze nowych możliwości, a także pomaga ułatwić szkolny start. Wejdź i dowiedz się więcej!

Chodziki - opinie