Chodziki dla dzieci

4,7 z 107140 opinii
Urządzenie zwane chodzikiem ma jedną podstawową rolę – ma przyzwyczaić dziecko do chodzenia i pomóc mu w wykonaniu tych najważniejszych pierwszych kroków. I choć część naukowców twierdzi, że chodziki wyrabiają złe nawyki, to większość jest zgodna – odpowiednie korzystanie z chodzika może dziecku bardzo pomóc.

Zanim jednak zakupimy chodzik, zastanówmy się czy jest on dziecku potrzebny – jeśli bowiem brzdąc jest za mały i jeszcze nie raczkuje – chodzik będzie mu przeszkadzał i wcale nie pomoże, a jeśli nasze dziecko próbuje już chodzić samodzielnie, również nie kupujmy mu chodzika – niech uczy się samo.

Dobry chodzik musi mieć odpowiednią podpórkę na plecy i siedzisko dopasowane w taki sposób, by dziecko swobodnie dosięgało nogami do ziemi i mogło pokonywać pierwsze kroki bez nadmiernego problemu. Chodzik powinien być też wykonany z solidnego materiału. Pamiętajmy też o podstawowej zasadzie – dziecko w chodziku nie powinno spędzać więcej niż maksymalnie jedną godzinę dziennie!

Kiedy już dobrze przemyśleliśmy to, czy chodzik chcemy kupić, wybierzmy jednego z popularnych producentów (np. 4baby, Chicco, Alexis, SunBaby, Smoby, Fisher Price) i upewnijmy się, że chodzik ma odpowiednie atesty. Dobrym rozwiązaniem może być też kupno chodzika w formie np. samochodziku czy ciuchci, w którym dziecko usiądzie i będzie mogło się odpychać nóżkami.

Wybierz Chodziki

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Wiek dziecka

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Chodziki - opinie