Chemia warsztatowa

4,5 z 50090 opinii

Chemia warsztatowa - pojęcie ogólne.

Prowadząc warsztat samochodowy, trzeba być przygotowanym na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia dostające się na halę warsztatową wraz z pojazdami, szczególnie podczas ich obsługi. Same pojazdy również wymagają użycia wielu różnych specyfików, jak oleje, smary, płyn hamulcowy, czy płyn do spryskiwaczy, które również kryją się pod bardzo szerokim pojęciem, jakim jest chemia warsztatowa. Ogólnie rzecz biorąc, jest to każdy specyfik będący wyrobem chemicznym, znajdujący swe zastosowanie w codziennej pracy warsztatu samochodowego.

Chemia warsztatowa - podział i zastosowanie.

Chemię można podzielić na kilka grup - ze względu na zastosowanie, konsystencję, sposób użycia. Nowoczesne środki chemiczne przybierają często formę wygodnego w użyciu sprayu lub cieczy w przypadku większości środków czyszczących, czy płynów eksploatacyjnych. Najpierw warto skupić się na sprayach zapakowanych w puszki, będące pod ciśnieniem. Opakowanie może zawierać bardzo niebezpieczny produkt, który po uwolnieniu przybiera rozmaite stany skupienia, zyskując niezwykłe właściwości. Na rynku dostępne są uszczelki w sprayu, które przybierają formę stałą zaraz po aplikacji i niczym nie ustępują uszczelkom starego typu. Istnieją również kleje, które wiążą materiał w ułamku sekundy, jednak ich aplikacja wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Do tego typu produktów dołączają też rozmaite smary, czy rozpuszczalniki do aplikacji w miejscach trudno dostępnych dla ludzkiej ręki. Produkty ciekłe są pakowane w różnej wielkości butelki, wykonane z plastiku odpowiedniego dla danego produktu. Tam również znajdziemy oleje, czy rozpuszczalniki, jednak w tym stanie skupienia zazwyczaj stosowane są do zupełnie innych elementów pojazdu, aniżeli spraye. Do chemii warsztatowej należy zaliczyć również liczne żele, spełniające rozmaite funkcje, w tym te wymienione powyżej.

Chemia warsztatowa, środki ostrożności.

Podczas korzystania z jakichkolwiek środków chemicznych, należy zadbać o przestrzeganie podstawowych zasad BHP, oraz stosować odpowiednie dla danego preparatu środki ochrony osobistej. Pod tym pojęciem kryją się różnego rodzaju maski ochronne, rękawice, czy całe kombinezony zapobiegające wszelkiego rodzaju poparzeniom. Nie każdy środek chemiczny jest szkodliwy dla zdrowia, dlatego zawsze warto zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu, jak również z piktogramami określającymi możliwe zagrożenie. Szczególnie narażone na podrażnienia są skóra, oczy i drogi oddechowe. Warto pamiętać, gdzie znajduje się najbliższy zlew z zimną wodą, ponieważ to tam najlepiej skierować się po doraźną pomoc i ukojenie podrażnienia.
Tylko oferty
Cena
Producent
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Garażowy serwis ogumienia - jaki sprzęt wybrać Poprzednie Następne
Każdy właściciel samochodu doskonale wie, że co jakiś czas należy sprawdzać ciśnienie opon i w razie potrzeby wyrównywać je do prawidłowego poziomu. Wpływa to na bezpieczeństwo jazdy, a także na szybkość zużywania się bieżnika, podatność na uszkodzenia czy nawet poziom spalania paliwa. Jak serwisować ogumienie we własnym garażu?
Czy warto zainwestować w pokrowiec na samochód? Poprzednie Następne
Kierowcy parkujący pod tzw. chmurką dobrze wiedzą, jakie niekorzystne niespodzianki mogą czekać ich samochody. Spadające liście, ptasie odchody, deszcz, śnieg i zlodowacenia sprawiają, że karoseria pojazdu jest narażona na zniszczenie.
Jak wymienić koło? Poradnik nie tylko dla kobiet Poprzednie Następne
Wielu kierowców ma już ubezpieczenie assistance i nie przejmuje się ewentualną awarią ogumienia w trasie. Pozostali jednak muszą liczyć się z koniecznością wymiany koła we własnym zakresie, gdy złapią gumę. Dla nich właśnie przygotowaliśmy krótki poradnik.
Jakie felgi wybrać? Poprzednie Następne
Wybór felg do samochodu nie jest prostą sprawą. Właściwie dobrane obręcze mogą bardzo zmienić wygląd naszego pojazdu. Nadadzą mu prestiżowy lub sportowy wizerunek. Wybór felg samochodowych jest jednak uzależniony od kilku kwestii, ponieważ oprócz wizerunku ważna jest także wytrzymałość kół i samych obręczy.
Jak bezpiecznie zmienić koło samochodowe? Poprzednie Następne
Wymiana koła samochodowego to teoretycznie podstawowa umiejętność każdego kierowcy. W praktyce nie jest to tak oczywiste, gdyż większość robi to pierwszy raz dopiero wtedy, gdy złapie „gumę”. W takich warunkach nierzadko górę bierze stres. Jak bezpiecznie wymienić koło samochodowe?
Jakie kable rozruchowe wybrać? Poprzednie Następne
Już pierwsze przymrozki mogą ujawnić przykrą prawdę o stanie akumulatora. Jeśli po przekręceniu kluczyka w stacyjce silnik ani drgnie, a rozrusznik wydaje ostatni jęk, kable rozruchowe mogą być jedynym wybawieniem.
Czujniki ciśnienia w oponach – zasady działania Poprzednie Następne
Sprawdzanie ciśnienia w oponach powinno być obowiązkową czynnością każdego kierowcy. Sprawdź, czym są czujniki ciśnienia w oponach i na czym polega system TPMS.
Samochodowy rejestrator jazdy - jaki wybrać? Top 5 modeli Poprzednie Następne
Wideorejestrator może zaoszczędzić nam kłopotów i pieniędzy w razie wypadku i dochodzenia o odszkodowanie. Zobacz polecane modele.
Wosk do samochodu: 4 polecane preparaty Poprzednie Następne
Nieskazitelna, lśniąca karoseria to bardzo istotna kwestia dla wielu kierowców. Nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale i czynniki atmosferyczne z czasem mogą sprawiać, że lakier wygląda mniej atrakcyjnie. Zobacz, jaki preparat wybrać.
Dobry alkomat – jak kupić Poprzednie Następne
Zabezpieczeniem przez kierowaniem w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości jest alkomat, który wskaże ci czerwone światło. Jak wybrać dobry alkomat, któremu można zaufać?
Małe auta miejskie – jaki samochód miejski kupić? Poprzednie Następne
Mocno zagęszczające się miasta i ciasne parkingi sprawiają, że małe auta miejskie mogą być doskonały wyborem. Zobacz, jaki samochód miejski kupić.
Jaki olej do skrzyni biegów? Wybieramy olej do skrzyni biegów manualnej i automatycznej Poprzednie Następne
Wymiana oleju do skrzyni biegów jest bardzo istotna. Zobacz, jaki olej do skrzyni biegów wybrać.
Jak skutecznie odnowić felgi aluminiowe domowym sposobem? Poprzednie Następne
Usunięcie całego brudu myjką ciśnieniową lub szamponem samochodowym jest w zasadzie niemożliwe. Jak skutecznie odnowić felgi aluminiowe? Sprawdź!
Jakiego SUV-a kupić? Poprzednie Następne
Moda na SUV-y trwa w najlepsze. Sprawdź, jakiego SUV-a wybrać.
Jaki wideorejestrator do 200 zł? Wybieramy kamerę samochodową do 200 zł Poprzednie Następne
Jaki wideorejestrator do 200 zł kupić? Sprawdź nasze propozycje.
Ząbkowanie opon. Co to jest i jak mu zapobiec? Poprzednie Następne
Zobacz, jakie są przyczyny i objawy ząbkowania opon i jak temu zaradzić.
Poduszka silnika. Objawy uszkodzenia poduszki pod silnikiem Poprzednie Następne
Sorawdź, jakie są objawy zużytej poduszki pod silnikiem i jak ją wymienić.

Chemia warsztatowa - opinie

  • Rodzaj opakowania: Spray
150,00