Chemia akwariowa

4,6 z 107803 opinii
Optymalny nasycenie wody akwariowej we właściwie dobrane substancje chemiczne sprawia, że rośliny są zielone, a ich wzrost stale postępuje. Kolejną zaletą stosowania chemii akwariowej jest zdrowie mieszkańców akwarium. Niektóre gatunki ryb są bardzo wymagające, jeśli chodzi o skład chemiczny wody. Dlatego warto zaopatrzyć się w kilka preparatów, które będą wspomagały harmonijny rozwój roślin i rybek. Azotan potasu, określany również jako saletra potasowa, sprawia, że liście roślin są zdrowe i zielone. Ta substancja stanowi część składową budowy roślin, dlatego jej suplementacja ma tak istotne znaczenie. Chemia akwariowa może być również pomocna do sprawdzania poziomu PH. Pomiar odczynu kwasowości ma duże znacznie dla przeżywalności ryb. Większość gatunków dobrze czuje się w wodzie o PH w przedziale 6,5-7,5. Wśród produktów dostępnych w kategorii chemia akwariowa warto zwrócić uwagę na tabletki, które zaopatrują wodę w dwutlenek węgla. Zapobiega on powstawaniu glonów oraz tworzeniu się niebezpiecznych związków amoniaku. Kolejną zaletą tego rodzaju chemii akwariowej jest łatwiejsza asymilacja nowych roślin.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Pojemność

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Czyszczenie akwarium krok po kroku Poprzednie Następne

Czyszczenie akwarium krok po kroku

Nawet najlepsze filtry do akwarium nie zapobiegną temu, że po pewnym czasie akwarium staje się brudne. Jak każda nowa czynność, czyszczenie akwarium może na początku wydawać się skomplikowane, wystarczy jednak nabrać trochę wprawy, by cieszyć się nie tylko miłym dla oka widokiem, lecz także zdrowymi rybkami i roślinkami, którym niezbyt sprzyjają glony w akwarium. Jak się do tego zabrać i jak nie popełnić częstych błędów początkującego akwarysty?

Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium? Poprzednie Następne

Jakie rybki akwariowe dobrać do akwarium?

Od dłuższego czasu chodzi ci po głowie zakładanie akwarium — kupujesz zbiornik, niezbędne akcesoria, dekoracje i rośliny, nalewasz wodę i wpuszczasz kilka kolorowych gatunków ryb akwariowych, które najbardziej ci się spodobały. Niestety, w tym momencie popełniłeś dwa kardynalne błędy, przez które istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że zakończysz swoją przygodę z akwarystyką tak szybko, jak ją zacząłeś. Dlaczego? O tym w poniższym artykule.

Najładniejsze ryby akwariowe Poprzednie Następne

Najładniejsze ryby akwariowe

Prowadzenie akwarium to tylko pozornie prosta sprawa, doświadczeni w tej dziedzinie wiedzą, że dbanie o czystość zbiornika nie jest takie łatwe, a do tego trzeba jeszcze zagwarantować odpowiednie warunki mieszkającym w nim rybkom. Niestety bardzo często okazuje się, że im rybka ładniejsza, tym trudniej jest ją hodować. Można jednak znaleźć kilka równie pięknych gatunków łatwych w hodowli.

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli? Poprzednie Następne

Jak założyć akwarium? Czy można przenosić rybki do kuli?

Zakładanie akwarium to zajęcie, które wymaga odpowiedniej wiedzy i cierpliwości. Znajomość podstawowych warunków do stworzenia domu dla rybek akwariowych, jest niezbędna. Przestrzeganie pewnych zasad, pomoże wam stworzyć miły dom dla uroczych rybek. Przygotowani i pewni swojego działania, z pewnością nie wyrządzicie im krzywdy. Dowiedzcie się jak założyć akwarium i czy wkładanie rybki do kuli to dobry pomysł.

Hodowla krewetek w akwarium Poprzednie Następne

Hodowla krewetek w akwarium

Krewetki akwariowe podbijają serca entuzjastów akwarystyki. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie swojej przygody z hodowlą krewetek w domu, zobacz, co musisz kupić, by mogły się prawidłowo rozwijać i rozmnażać.