Cewki, kopułki i sterowniki zapłonowe

4,5 z 34088 opinii
Każdy, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się motoryzacją, doskonale wie, iż pojazdy mechaniczne są konstrukcjami bardzo złożonymi i zawierającymi wiele elementów, które wzajemnie współpracują ze sobą. Tym bardziej więc, aby prowadzenie samochodów było w pełni bezpieczne, absolutnie wszystkie części muszą być w pełni sprawne i muszą działać bez żadnego zarzutu. Idąc więc tym tokiem, prawidłowo działający układ elektryczny, a także zapłon są niezbędne, aby pojazd funkcjonował dobrze, a przede wszystkim w sposób bezpieczny. Wśród nich jednak wymienia się właśnie cewki kopułki i sterowniki zapłonowe.
Zarówno układ elektryczny, jak również i zapłon są odpowiedzialne za zasilanie energią urządzeń elektrycznych, a także elektronicznych, które są ważnymi elementami wyposażenia auta, na przykład związanych z szybami elektrycznymi, ogrzewaniem, reflektorami i wszystkim, co wiąże się z podobnym działaniem. Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem technologicznym i coraz to nowszymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku, w pojazdach mechanicznych pojawia się coraz większa liczba urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych.
Jednym z ważniejszych jest zatem aparat zapłonowy, a także zawarte w nim cewki kopułki i sterowniki zapłonowe. Wszystkie te elementy stanowią kompletny układ zapłonowy silnika spalinowego, które cechuje się zapłonem iskrowym. Cewki mają za zadanie wytwarzać wysokie napięcie. Co ważne, również i do wielocylindrowych układów świec użyć można tylko jedną cewkę zapłonową z jednym przerywaczem.

Producenci produktów takich jak cewki kopułki i sterowniki zapłonowe nieustannie dążą do poprawy bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia samochodu. Idąc więc tą drogą, stosują oni najnowsze rozwiązania techniczne na miarę XXI wieku. Co ważniejsze, należy dodać, iż układ elektryczny i zapłony posiadają znaczący wpływ na poziom zatrucia środowiska, dlatego też starają się dążyć do redukcji ilości spalin i zanieczyszczeń w najnowszych modelach pojazdów mechanicznych. Należy także zaznaczyć, że duże znaczenie w przypadku układu elektrycznego i zapłonu ma też oszczędność energii.
Należy więc pamiętać, że całością większości są detale. Do nich zalicza się więc także cewki kopułki i sterowniki zapłonowe.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Model

Typ

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Opony wielosezonowe Poprzednie Następne

Opony wielosezonowe

Opony mają niebagatelne znaczenie nie tylko dla jakości jazdy, lecz także dla bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są obecnie opony sezonowe (letnie, zimowe), jak również wielosezonowe (uniwersalne). Czy te ostatnie rzeczywiście mogą być dobrą alternatywą?

Akcesoria off-road, czyli co się przyda w trudnym terenie Poprzednie Następne

Akcesoria off-road, czyli co się przyda w trudnym terenie

Samochody terenowe zostały stworzone do tego, aby ich kierowca mógł dotrzeć w miejsca, które wydawałyby się nieosiągalne dla większości pojazdów mechanicznych. Dlatego największą pasją, która łączy wielu posiadaczy aut terenowych, jest słynny off-road.

Tesla, dzięki swojemu autopilotowi powoduje mniej wypadków Poprzednie Następne

Tesla, dzięki swojemu autopilotowi powoduje mniej wypadków

Elektryczne samochody Tesli znajdują z każdym rokiem coraz większe grono nabywców. Jedną z największych innowacji jest autopilot, który jak wynika ze statystyk, powoduje o 40% mniej wypadków na drodze! Jak udało się tego dokonać?

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA] Poprzednie Następne

Oto najdroższy samochód świata [ZDJĘCIA]

Firma Rolls Royce od zawsze kojarzona była z luksusowymi i drogimi samochodami. Tym razem przeszli jednak sami siebie. Poznajcie Rolls Royce Sweptail, który kosztuje prawie 50 milionów złotych.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".

Sposoby na zamarznięte szyby i zamki w aucie Poprzednie Następne

Sposoby na zamarznięte szyby i zamki w aucie

Jak poradzić sobie z zamarzniętymi szybami, drzwiami lub zamkami w samochodzie? Prezentujemy najprostsze i najskuteczniejsze sposoby, dzięki którym oszczędzisz sobie nerwów każdej zimy.

z 146