Cewki, kopułki i sterowniki zapłonowe

4,5 z 36516 opinii
Każdy, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się motoryzacją, doskonale wie, iż pojazdy mechaniczne są konstrukcjami bardzo złożonymi i zawierającymi wiele elementów, które wzajemnie współpracują ze sobą. Tym bardziej więc, aby prowadzenie samochodów było w pełni bezpieczne, absolutnie wszystkie części muszą być w pełni sprawne i muszą działać bez żadnego zarzutu. Idąc więc tym tokiem, prawidłowo działający układ elektryczny, a także zapłon są niezbędne, aby pojazd funkcjonował dobrze, a przede wszystkim w sposób bezpieczny. Wśród nich jednak wymienia się właśnie cewki kopułki i sterowniki zapłonowe.
Zarówno układ elektryczny, jak również i zapłon są odpowiedzialne za zasilanie energią urządzeń elektrycznych, a także elektronicznych, które są ważnymi elementami wyposażenia auta, na przykład związanych z szybami elektrycznymi, ogrzewaniem, reflektorami i wszystkim, co wiąże się z podobnym działaniem. Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem technologicznym i coraz to nowszymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku, w pojazdach mechanicznych pojawia się coraz większa liczba urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych.
Jednym z ważniejszych jest zatem aparat zapłonowy, a także zawarte w nim cewki kopułki i sterowniki zapłonowe. Wszystkie te elementy stanowią kompletny układ zapłonowy silnika spalinowego, które cechuje się zapłonem iskrowym. Cewki mają za zadanie wytwarzać wysokie napięcie. Co ważne, również i do wielocylindrowych układów świec użyć można tylko jedną cewkę zapłonową z jednym przerywaczem.

Producenci produktów takich jak cewki kopułki i sterowniki zapłonowe nieustannie dążą do poprawy bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia samochodu. Idąc więc tą drogą, stosują oni najnowsze rozwiązania techniczne na miarę XXI wieku. Co ważniejsze, należy dodać, iż układ elektryczny i zapłony posiadają znaczący wpływ na poziom zatrucia środowiska, dlatego też starają się dążyć do redukcji ilości spalin i zanieczyszczeń w najnowszych modelach pojazdów mechanicznych. Należy także zaznaczyć, że duże znaczenie w przypadku układu elektrycznego i zapłonu ma też oszczędność energii.
Należy więc pamiętać, że całością większości są detale. Do nich zalicza się więc także cewki kopułki i sterowniki zapłonowe.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Model

Typ

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych Poprzednie Następne

Ranking najlepszych haków i linek holowniczych

Możliwość holowania bywa przydatna w różnych sytuacjach, od awarii po konieczność zwiększenia ładowności samochodu. Można do tego wykorzystywać różne modele aut, jednak bez odpowiedniego sprzętu niewiele zdziała się na drodze.

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych Poprzednie Następne

Top 10 najlepszych radioodtwarzaczy samochodowych

Wielu kierowców uwielbia kiedy podczas jazdy towarzyszy im muzyka. W niniejszym poradniku przedstawiamy wam 10 najlepszych radioodtwarzaczy, które pomogą zapewnić niezwykłe doznania dźwiękowe każdemu prowadzącemu melomanowi.

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10 Poprzednie Następne

Najlepsze opony zimowe - ranking top 10

Zima już nie bawem - nie pozwól byś dołączył do grupy zaskoczonych przez śnieg kierowców. Odwiedź ceneo.pl już teraz i zobacz ranking najlepszych i najpopularniejszych opon zimowych. Znajdź idealne opony dla swojego samochodu i bądź przygotowany w każdej chwili na atak zimy.

Pielęgnacja skórzanej tapicerki Poprzednie Następne

Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Skórzana tapicerka w samochodzie była niegdyś synonimem luksusu. Obecnie jednak można ją znaleźć w wielu modelach aut i to niekoniecznie tych z najwyższej półki. Tapicerka ze skóry bardzo elegancko prezentuje się w każdym samochodzie.

5 najwygodniejszych samochodów terenowych Poprzednie Następne

5 najwygodniejszych samochodów terenowych

Miejskie samochody terenowe, czyli SUVy od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Sprawdziliśmy, jakie są najlepsze i najwygodniejsze modele luksusowych "terenówek".

Jaki używany samochód warto kupić? Najlepsze auta osobowe Poprzednie Następne

Jaki używany samochód warto kupić? Najlepsze auta osobowe

Ceny samochodów są wysokie, dlatego wciąż wielu młodych ludzi, często obciążonych już kredytem na dom, nie może pozwolić sobie na zakup auta prosto z salonu. Jednak samochód niezbędny jest zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Jesteś w takiej sytuacji? Jest wyjście, możesz wybrać tańszą alternatywą i kupić używane auto.

z 151