Cewki, kopułki i sterowniki zapłonowe

4,5 z 50090 opinii
Każdy, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się motoryzacją, doskonale wie, iż pojazdy mechaniczne są konstrukcjami bardzo złożonymi i zawierającymi wiele elementów, które wzajemnie współpracują ze sobą. Tym bardziej więc, aby prowadzenie samochodów było w pełni bezpieczne, absolutnie wszystkie części muszą być w pełni sprawne i muszą działać bez żadnego zarzutu. Idąc więc tym tokiem, prawidłowo działający układ elektryczny, a także zapłon są niezbędne, aby pojazd funkcjonował dobrze, a przede wszystkim w sposób bezpieczny. Wśród nich jednak wymienia się właśnie cewki kopułki i sterowniki zapłonowe.
Zarówno układ elektryczny, jak również i zapłon są odpowiedzialne za zasilanie energią urządzeń elektrycznych, a także elektronicznych, które są ważnymi elementami wyposażenia auta, na przykład związanych z szybami elektrycznymi, ogrzewaniem, reflektorami i wszystkim, co wiąże się z podobnym działaniem. Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem technologicznym i coraz to nowszymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku, w pojazdach mechanicznych pojawia się coraz większa liczba urządzeń elektrycznych oraz elektronicznych.
Jednym z ważniejszych jest zatem aparat zapłonowy, a także zawarte w nim cewki kopułki i sterowniki zapłonowe. Wszystkie te elementy stanowią kompletny układ zapłonowy silnika spalinowego, które cechuje się zapłonem iskrowym. Cewki mają za zadanie wytwarzać wysokie napięcie. Co ważne, również i do wielocylindrowych układów świec użyć można tylko jedną cewkę zapłonową z jednym przerywaczem.

Producenci produktów takich jak cewki kopułki i sterowniki zapłonowe nieustannie dążą do poprawy bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia samochodu. Idąc więc tą drogą, stosują oni najnowsze rozwiązania techniczne na miarę XXI wieku. Co ważniejsze, należy dodać, iż układ elektryczny i zapłony posiadają znaczący wpływ na poziom zatrucia środowiska, dlatego też starają się dążyć do redukcji ilości spalin i zanieczyszczeń w najnowszych modelach pojazdów mechanicznych. Należy także zaznaczyć, że duże znaczenie w przypadku układu elektrycznego i zapłonu ma też oszczędność energii.
Należy więc pamiętać, że całością większości są detale. Do nich zalicza się więc także cewki kopułki i sterowniki zapłonowe.
Tylko oferty
Cena
Marka
Model
Typ
Producent
Typ samochodu
Jakość części (zgodnie z GVO)
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Akumulator do wymiany? 5 oznak, że już czas Poprzednie Następne
Wśród typowo zimowych usterek samochodu, problemy z akumulatorem są w ścisłej czołówce. Niskie temperatury oraz podwyższona wilgoć uwidaczniają wszelkie problemy z elektryką, a trudności z odpaleniem silnika, zwłaszcza wysokoprężnego, to chleb powszedni. Jakie symptomy poinformują cię o tym, że akumulator nadaje się do wymiany?
Akumulator do Skody Octavii - jaki wybrać? Poprzednie Następne
Wysokiej jakości akumulator samochodowy umożliwia bezproblemowy rozruch w każdych warunkach. Przejrzeliśmy oferty sklepów na Ceneo.pl i wybraliśmy najlepsze modele, które będą pasowały do Skody Octavii.
Akumulator do samochodu – jak dobrać akumulator? Poprzednie Następne
Żywotność współczesnych akumulatorów określa się na ok. 2-3 lata. Jak dobrać odpowiedni akumulator do swojego samochodu? Podpowiadamy!
Jaki akumulator do samochodu? Rodzaje akumulatorów Poprzednie Następne
Tanie, wadliwe lub źle przechowywane akumulatory mają skróconą żywotność. Zobacz, jaki akumulator do samochodu wybrać, by posłużył ci jak najdłużej.
Jak sprawdzić świece zapłonowe? Poprzednie Następne
W silnikach benzynowych za zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej odpowiadają świece zapłonowe. Wytwarzają iskrę, a od prawidłowego działania świec zależy kultura pracy silnika. Są elementem eksploatacyjnym, dlatego należy je regularnie sprawdzać i wymieniać. Zobacz, jak sprawdzić świece zapłonowe.
Samochodowy rejestrator jazdy - jaki wybrać? Top 5 modeli Poprzednie Następne
Wideorejestrator może zaoszczędzić nam kłopotów i pieniędzy w razie wypadku i dochodzenia o odszkodowanie. Zobacz polecane modele.
Dobry alkomat – jak kupić Poprzednie Następne
Zabezpieczeniem przez kierowaniem w stanie po spożyciu lub nietrzeźwości jest alkomat, który wskaże ci czerwone światło. Jak wybrać dobry alkomat, któremu można zaufać?
Małe auta miejskie – jaki samochód miejski kupić? Poprzednie Następne
Mocno zagęszczające się miasta i ciasne parkingi sprawiają, że małe auta miejskie mogą być doskonały wyborem. Zobacz, jaki samochód miejski kupić.
Jakiego SUV-a kupić? Poprzednie Następne
Moda na SUV-y trwa w najlepsze. Sprawdź, jakiego SUV-a wybrać.
Jaki wideorejestrator do 200 zł? Wybieramy kamerę samochodową do 200 zł Poprzednie Następne
Jaki wideorejestrator do 200 zł kupić? Sprawdź nasze propozycje.
Poduszka silnika. Objawy uszkodzenia poduszki pod silnikiem Poprzednie Następne
Sorawdź, jakie są objawy zużytej poduszki pod silnikiem i jak ją wymienić.