Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” działa już od 25 lat przy wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Placówka ta jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce – co roku przyjeżdża tu na leczenie 2000 małych pacjentów z całej Polski. Potrzeby są ogromne – zakup drogich, nierefundowanych leków, specjalistyczne konsultacje u zagranicznych specjalistów, turnusy rehabilitacyjne, a czasem po prostu socjalne wsparcie ubogich rodzin, które rezygnują z podstawowych potrzeb, by zapewnić leczenie swoim dzieciom.

Na to wszystko Fundacja wydaje rocznie kilka milionów złotych pozyskanych od darczyńców – każda złotówka wpłacona na cele statutowe trafia w całości do pacjentów (nie ma żadnych prowizji na prowadzenie działalności).

Flagowym projektem Fundacji była budowa otwartego we wrześniu 2015 r. Przylądka Nadziei – najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego. W ciągu niecałych dwóch lat Fundacja zbudowała przyjazne i słoneczne miejsce, w którym dzieci są leczone zgodnie z najnowszymi procedurami medycznymi. Sale są jedno- lub dwuosobowe, a każdemu dziecku mogą towarzyszyć przez cały czas rodzice.

Najnowszym projektem Fundacji jest unikatowy w skali kraju projekt Kliniki Mentalnej skupiający wybitnych specjalistów w onkopsychologii.

Na co zbieramy?

Zakup drogich, nierefundowanych leków, finansowanie długofalowych, często eksperymentalnych terapii, wyposażenie kliniki w specjalistyczny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny – wszystko to dla wielu podopiecznych jest jedyną szansą na poprawę bieżącego stanu i nadzieją na wyleczenie. Na ten cel Fundacja przeznacza rocznie ok. 2,5 mln zł.

Wyjazdy do renomowanych zagranicznych ośrodków na konsultacje u światowej klasy ekspertów specjalizujących się w leczeniu danego typu nowotworu oraz finansowanie turnusów rehabilitacyjnych pomagającym dzieciom polepszyć kondycję i sprawność. Rocznie potrzeba na to kilkaset tysięcy złotych.

Rozwój autorskiego i jedynego w Polsce projektu Kliniki Mentalnej, w ramach którego najlepsi onkopsycholodzy otaczają specjalistyczną opieką całe rodziny małych pacjentów i przygotowują je na przebycie najtrudniejszej walki w ich życiu, a także pomoc socjalna i rzeczowa dla dzieci pochodzących z ubogich środowisk. Na ten cele w ciągu roku wydawany jest milion złotych.

Więcej szczegółów na http://www.ceneo.pl/lp/ceneo_charytatywnie

CENEO Charytatywnie:

Niestety nic nie znaleziono

  • Niestety, w tej chwili nie ma żadnych produktów w kategorii.
  • Wróć na stronę główną