Halówki

4,6 z 58435 opinii
Piłka nożna nie tylko zjednuje sobie fanów, ale również przyciąga rzesze zapalonych ludzi pragnących uprawiać ten ekscytujący sport. Nie zawsze mecze odbywają się na boisku, często mają miejsce na hali, jednak ograniczenie przestrzeni wymaga trochę innych technik podawania piłki. Wtedy bardzo przydatne są buty halowe, które pomagają na osiągnięcie lepszej kontroli na piłką. Popyt na halówki rośnie i wiodący producenci obuwia sportowego wprowadzają na rynek, co raz to nowsze kolekcie takich butów. Podobnie jak inne obuwie, buty halowe dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu każdy może wybrać model butów najbardziej odpowiadający gustowi. Podstawowym zadaniem obuwia jest dostosowanie ich parametrów do danego podłoża oraz idealne wyczuwanie piłki przez piłkarza.

Jakie funkcje pełnią buty halowe podczas gry w piłkę nożna?

Piłkarz posiadając halówki na nogach wykazuje większą zwrotność i odczuwa komfort podczas gry, dzięki czemu stopy są bardziej odporne na zmęczenie. Buty halowe mają idealnie wyprofilowaną cholewkę utrzymując stabilność stopy, doskonale przylegając do jej kształtu. W związku z tym, że powierzchnia hali znacznie się różni od powierzchni boiska na świeżym powietrzu gra w piłkę wymaga odpowiedniej konstrukcji butów. Dobra przyczepność, ogranicza upadek i doznanie urazu, funkcjonalna gumowa podeszwa spełnia te zadania, ponadto nie powoduje zarysowań na powierzchni hali sportowej. Halówki muszą spełniać funkcję antypoślizgową, aby zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo podczas gry. Producenci butów halowych stosują specjalne technologie, które zapewniają swobodne wykonywanie ruchów rotacyjnych podczas gry w piłkę nożną. Niezależny ruch stopy i pięty zapewnia odpowiednio opracowana kauczukowa podeszwa, która charakteryzuje się sprężystością i odpowiednią amortyzacją. Istotą halówek jest brak korków oraz wzmocnienie czubka butów zamszowymi elementami. Piłka nożna to szybkie bieganie, a to znaczy, że nie można zbytnio obciążać stóp, dlatego halówki muszą być lekkie i chronić piłkarza przed objawami zmęczenia. Buty halówki pozwolą zachować energię przez cały mecz i brać w nim aktywny udział, co przynosi każdemu sportowcowi zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Efektywność obuwia można osiągnąć również przy pomocy dobrze dobranych wkładek profilowanych odciążających nacisk na stopę i stawy. Dobrej, jakości halówki są odporne na szybkie zużycie, posiadają mocne klejenie, co zapewnia korzystanie z nich więcej niż jeden sezon. Buty halowe można również wykorzystywać do gry w siatkówkę i piłkę ręczną.
Buty piłkarskie
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Linia
Skarpeta
Twarz linii
Rozmiar
Kolor
Materiał zewnętrzny
Zapięcie
Cechy dodatkowe
Korki
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Buty i strój do piłki nożnej. Jak się ubrać na trening piłkarski? Poprzednie Następne
Bez względu na to, czy rozpoczynasz karierę piłkarską czy jedynie chcesz pograć w piłkę z kumplami, potrzebujesz dobrego stroju i butów do piłki nożnej. To nieduży wydatek, a zapewni ci wygodę oraz bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jaki strój do piłki nożnej wybrać.
Jak wybrać buty halowe? Poprzednie Następne
Kto uprawia sport halowy, wie, jak ważne jest odpowiednie obuwie. Zastanawiasz się, na co jeszcze zwrócić uwagę, kupując nowe halówki? Przeczytaj poniższe zestawienie i dowiedz się, dlaczego do określonej dyscypliny sportowej warto dobrać odpowiednie buty halowe.
Buty do piłki nożnej – jakie kupić? Poprzednie Następne
Szukasz butów do piłki nożnej, które sprawdzą się zarówno na hali, jak i trawie? Marzysz o nowych korkach, które pomogą ci strzelać gole? Sprawdź poradnik przygotowany przez ceneo.pl i wybierz buty do piłki nożnej na medal!