Buty do wody i sportów wodnych

4,6 z 30162 opinii

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Bądź bezpieczny podczas wakacji – sięgnij po buty do wody i sportów wodnych

Wyjazd nad rzekę, jezioro czy morze powinien być dla nas okazją do relaksu i miłego spędzenia czasu. Nie powinniśmy jednak podczas wakacyjnego czy weekendowego rozluźnienia zapominać o naszym bezpieczeństwie. Wiele rzek, jezior oraz mórz ma na swoim dnie mniejsze lub większe kamyki, które nie tylko wpływają na nasz komfort podczas wchodzenia i wychodzenia z wody, ale również na nasze bezpieczeństwo. Na kamienistym dnie nietrudno o skaleczenie czy poślizgnięcie, które popsuje nam wakacyjny wyjazd. Ponadto w morskich wodach żyją zwierzęta, takie jak na przykład jeżowce, które mogą nas zranić, a plaże niestety bywają zanieczyszczone szkłem czy plastikiem. Dlatego warto zaopatrzyć się w buty do wody i sportów wodnych. Na Ceneo.pl znajdziesz buty do wody i sportów wodnych najlepszych producentów z wieloletnim doświadczeniem, między innymi Aqua-Speed, Spokey, Salomon czy Martes.

B jak bezpieczeństwo

Buty do wody i sportów wodnych powinny przede wszystkim wpływać na nasze bezpieczeństwo. Dlatego bardzo ważny jest materiał wykonania butów do wody i sportów wodnych. Buty do wody i sportów wodnych mogą być wykonane z gumy, plastiku lub pianki. Najtańszą opcją są buty do wody z gumy. Ich zaletą jest wysoka ochrona przed kamieniami. Do wad należy natomiast szybkie nagrzewanie się od słońca. Do tanich rozwiązań należą również plastikowe buty do wody, które jednak szybko się nagrzewają i przy bardzo wysokich temperaturach mogą odparzać. Piankowe buty do wody są droższe od dwóch poprzednich opcji. Są jednak zdecydowanie bardziej wygodne i elastyczne, a dodatkowo chronią przed wilgocią. Poza butami do wody na rynku dostępne są bardziej profesjonalne buty do sportów wodnych. Występują w dwóch wariantach – z miękką podeszwą lub z twardą podeszwą. Buty do sportów wodnych z miękką podeszwą charakteryzują się dużą przyczepnością do podłoża. Będą znakomitym rozwiązaniem do chodzenia po dnie pełnym kamieni czy wodorostów, a także do uprawiania sportów wodnych, takich jak pływanie na desce. Buty do sportów wodnych z twardą podeszwą są najbardziej wytrzymałe. Poza ochroną przed kamieniami czy jeżowcami zapewniają wysoką amortyzację.

K jak komfort

Buty do wody i sportów wodnych muszą być również wygodne. Na wygodę butów do wody i sportów wody wpływa oczywiście materiał wykonania, ale również rodzaj zapięcia. Najprostszą opcją są buty do wody i sportów wodnych wsuwane, które mogą się niestety zsunąć podczas pływania. Bardzo wygodne do zakładania są buty do wody i sportów wodnych na zamek. Wygodne i szybkie w zakładaniu są również buty do wody i sportów wodnych na rzepy. Ich wadą jest stosunkowo szybkie zużywanie się rzepu. Największą stabilność z tradycyjnych rozwiązań zapewniają buty do wody i sportów wodnych sznurowane. Coraz większą popularność zyskują buty do wody i sportów wodnych z palcami. Buty tego typu bardzo dobrze trzymają się na stopie, ale są trudniejsze w dopasowaniu.