Buggy

4,5 z 36516 opinii
Co to jest Buggy, jak jest zbudowany i do czego służy.
Otóż Buggy, to nic innego, jak letni samochód budowany na bazie innego pojazdu. Auto tego rodzaju służy do wypoczynku, lub innego rodzaju zabawy. Można jeździć takim autem po plażach, wydmach, oraz pustyniach. Zawieszenie w tego typu pojazdach jest dość wytrzymałe, a co za tym idzie pozwala na różnego rodzaju zabawę. Jednostka silnikowa zazwyczaj jest umiejscowiona z tyłu pojazdu, co wiąże się z większym dociążeniem pojazdu, ponieważ napęd jest przekazywany na oś tylną. Najczęściej i chyba najbardziej popularną marką, która jest właśnie budowana na bazie samochodu, to VW Garbus.
W Polsce można spotkać się z osobami, które zbudowały właśnie Buggy na bazie malucha, ponosząc przy tym małe koszta,a sprzedając już za około 2500 do 5000 złotych.

Drugi rodzaj auta tego typu, posiada konstrukcje otwartą, czyli taką, która nie posiada nadwozia, a wyłącznie rury, odpowiednio wygięte i zespawane ze sobą tak, aby tworząc jeden spójny szkielet, stworzyły potrzebną nam bryłę.
Jednak budowa od podstaw takiego auta wiąże się z zarezerwowaniem dużej ilości czasu, gdyż jego budowa nie jest wcale taka prosta. Potrzebujemy giętarek, aby prawidłowo wyprofilować rury pod odpowiednim kątem. Jeśli chodzi już o wielkość takiego pojazdu, to rozmiarem może przypominać gokarta. Można kupić lub zlecić budowę takiego pojazdu, który wielkością przypomina sedana i zamontować w nim silnik V8 lub v12 - wszystko zależy od zamożności osoby, która pragnie posiadać taką maszynę w swoim garażu. Potoczona nazwa tego auta to Sand Rails, ponieważ jak już wcześniej wspomniałem, konstrukcja jest wyłącznie rurowa, stąd właśnie taka nazwa.
Buggy to przede wszystkim świetna zabawa, solidna dawka adrenaliny oraz niezapomniane wrażenia z jazdy po wydmach, plażach. Przeznaczony jest on, głównie dla zawodowców, którzy ścigają się w rajdach typu Dakar, oraz na specjalnych torach w obiektach zamkniętych. Warto poświęcić trochę czasu, gotówki aby zbudować takie cudo. Wrażenia z jazdy gwarantowane!
Dobrej zabawy.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Stan

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.