Od lat, co jakiś czas w różnych kręgach pojawia się pytanie czy broń palna powinna być ogólnie dostępna? Oczywiście pomysł ten ma swoich wiernych zwolenników, uważających, że każdy człowiek ma nieograniczone prawo chronić siebie i swoje mienie, ale ma też swoich zagorzałych przeciwników, którzy dowodzą, że najczęściej broń używana jest niewłaściwie, stają się przyczyną ludzkich tragedii i nie zapewniając spokoju ducha.
W Polsce broń palna jest mało rozpowszechniona z różnych powodów. Przede wszystkim u nas kultura polowań i codziennego obcowania z bronią nie była masowo rozpowszechniona. Zdecydowana większość społeczeństwa nie była przyzwyczajona do broni palnej ze względu na jej wysoki koszt. Nie było też szczególnej potrzeby posiadania broni, poza oczywiście okresami historycznych zawirowań, wojen i powstań a nawet w ich trakcie często posługiwano się rozwiązaniami ekonomiczniejszymi niż pistolet czy strzelba, nie mówiąc już o profesjonalnej broni wojskowej. Nawet dzisiaj przeciętny Polak kojarzy broń palną z pewnym luksusem, na który go zwyczajnie nie stać i nawet ci, którzy optują za tak stanowczymi rozwiązaniami jak choćby kara śmierci nie nastają na wprowadzenie powszechnego dostępu do broni.
Tylko oferty
Cena
-
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

KONKURS SURVIVALOWY - The Flame in the Flood Poprzednie Następne
W grze Flame in the Flood macie niepowtarzalną szansę na eksplorowanie świata zniszczonego przez wielką powódź!Wskażcie przedmiot z Ceneo.pl, który umożliwi Wam...
Jakie buty wojskowe wybrać? Polecane modele zimowe i letnie Poprzednie Następne
Buty wojskowe to jeden z podstawowych elementów ekwipunku każdego mężczyzny służącego w wojsku lub w innego rodzaju służbach mundurowych. Dodatkowo ze względu na solidną konstrukcję i najwyższą jakość materiałów, buty wojskowe świetnie sprawdzą się na szlaku lub podczas codziennego użytkowania. Chcesz kupić buty wojskowe, ale nie wiesz, na jaki model się zdecydować? Nie wiesz, jakie są różnice między zimowymi a letnimi butami wojskowymi? Przeczytaj nasz poradnik i wybierz buty wojskowe, które spełnią wszystkie twoje potrzeby.
Gadżety survivalowe. 6 nietypowych propozycji Poprzednie Następne
Planujesz wypad na biwak lub inną outdoorową eskapadę? Przekonaj się zatem, jakie survivalowe gadżety warto mieć w plecaku. Niektóre z nich mogą cię naprawdę zaskoczyć – bransoleta zamieniająca się w linę czy płachta biwakowa w roli plecaka? Jeśli chcesz być gotowym na niemal każdą niespodziewaną sytuację podczas biwaku czy wędrówki, zdaj się na gadżety w stylu McGyvera.
Samoobrona – jaki gaz pieprzowy wybrać, by bezpiecznie wrócić do domu? Poprzednie Następne
Przekonaj się jaki gaz pieprzowy warto kupić i jak postępować w razie konfrontacji z agresywnym napastnikiem.
Łuk klasyczny, myśliwski czy sportowy – jaki wybrać? Poprzednie Następne
Łucznictwo towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Początkowo było sposobem na zdobycie pożywienia – dziś to przede wszystkim ciekawa dyscyplina sportowa, która zyskuje coraz więcej zwolenników. Planujesz rozpocząć przygodę z łucznictwem? Jeśli tak, niezbędny będzie zakup odpowiedniego sprzętu. Łuk klasyczny, myśliwski, a może sportowy? Który okaże się najlepszy na sam początek? Skorzystaj z naszych porad i dowiedz się, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje łuków.

Broń palna:

Niestety nic nie znaleziono

  • Niestety, w tej chwili nie ma żadnych produktów w kategorii.
  • Wróć na stronę główną