Broń biała

4,6 z 107803 opinii
Tradycje rycerskie są istotną częścią historii Polski. Dawni rycerze korzystali z broni białej, która była wykorzystywana do walki wręcz. Kowale wykonywali proste miecze, noże, topory czy włócznie dla powszechnego użytku, nie tylko wojennego. Najlepsi rycerze walczyli jednak pięknie i bogato zdobioną bronią. Oryginalna, kunsztowna broń biała była więc wyznacznikiem statusu społecznego. Honorowy rycerz dbał o swoją broń i traktował ją z należytym szacunkiem jako towarzyszkę walki – stąd też zwyczaj nadawania imion mieczom, szablom czy toporom oraz ozdabiania ich herbami rodowymi. Z czasem broń biała stała się elementem ubioru. Tak jak w XIX wieku każdy dżentelmen nosił cylinder i laskę, tak w XVII wieku szlachcic przypinał miecz do boku nawet w czasie pokoju.
Rycerstwo istnieje już tylko hobbistycznie, a zawodowi żołnierze używają przede wszystkim broni palnej, a mimo to broń biała wciąż jest obiektem pożądania. Broń biała ma wielki walor historyczny i kulturowy. Jest także niezwykle cennym elementem kolekcjonerskim. Najpiękniejsze ręcznie kute, ozdobione kamieniami szlachetnymi tarcze, szable polskie, szpady, miecze samurajskie, płatnerze hiszpańskie, topory czy maczety są przykładami prawdziwych dzieł sztuki. Broń biała to również idealny ekskluzywny prezent.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Militarna nutka w kobiecej szafie Poprzednie Następne

Militarna nutka w kobiecej szafie

Wojskowy ubiór jest wzorem funkcjonalności oraz wytrzymałości. Na szczęście, najpopularniejsze sklepy proponują rzeczy w stylu militarnym, które odznaczają się bardziej estetyczną formą. Najlepszy przykład stanowią parki i kurtki, które wykorzystasz podczas chłodniejszych, deszczowych dni. Buty w stylu militarnym to również świetna inwestycja. Nie dość, że pasują do wszystkiego to są niesamowicie wygodne.

Ubiór w stylu militarnym Poprzednie Następne

Ubiór w stylu militarnym

Styl militarny wdarł się w ostatnich latach na salony. W sklepach bez problemu odnajdziemy przeróżne kobiece ubrania moro. Panie coraz chętniej sięgają po wojskowy wzór, który pojawia się m. in. na kurtkach, spodniach, czy nawet szpilkach.

Najskuteczniejsze akcesoria do samoobrony Poprzednie Następne

Najskuteczniejsze akcesoria do samoobrony

Niekiedy jesteśmy zmuszeni do zastosowania samoobrony. Nie są to przyjemne sytuacje, ale niestety się zdarzają. W niniejszym poradniku przedstawaimy najskuteczniejsze akcesoria, które pozwolą nam obronić się przed napastnikiem.

Sprzęt survivalowy — jaki wybrać? Poprzednie Następne

Sprzęt survivalowy — jaki wybrać?

Survival może być wspaniałą przygodą. Przetrwanie w trudnych warunkach uzależnione jest jednak w dużej mierze od posiadania odpowiedniego sprzętu. W niniejszym poradniku podpowiadamy wam, jakie rzeczy powinniście nabyć przed sprawdzeniem na własnej skórze, czym jest survival.

Broń biała - opinie

z 103