Bieżnie treningowe

4,6 z 30162 opinii
Zdrowy tryb życia wiąże się nie tylko z koniecznością zwracania uwagę na to co jemy, ale również z koniecznością podejmowania wysiłku fizycznego. Każdy może wybrać taki rodzaj ćwiczeń, który sprawia mu przyjemność, jednak zawsze musimy poświęcić im czas, który nie zawsze mamy. Bieganie jest coraz bardziej popularne, wystarczy założyć wygodne buty i wybrać trasę. Jednak nie zawsze mamy na to ochotę, zwłaszcza wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie są zbyt zachęcające. Wiatr, deszcz i śnieg, a także zanieczyszczone smogiem powietrze sprawiają, że często wolimy zostać w domu, niż wyjść na wieczorną przebieżkę. Nie musimy jednak w takie dni całkowicie rezygnować z biegania. Jeśli posiadamy w domy wystarczająco dużo miejsca, warto rozpatrzeć zakup bieżni, na której możemy biegać o każdej porze dnia i nocy.

Bieżnia do biegania – elektryczna lub magnetyczna

Do wyboru jest wiele modeli bieżni, które też znacząco różnią się cenami. Najważniejsze jest to, by model, na który się zdecydujemy był dla nas bezpieczny. Powinniśmy zwrócić uwagę na stabilność urządzenia, ale ważne będą również inne parametry. Bieżnie dzielą się na dwa główne rodzaje, elektryczną i magnetyczną. Bieżnia magnetyczna nie posiada zasilania elektrycznego, pas bieżni jest wprowadzany w ruch za pomocą naszych mięśni, co może być trudne dla osób początkujących lub po kontuzjach. Urządzenia te nie posiadają zbyt wiele dodatkowych funkcji, są bardzo proste, a co za tym idzie również tańsze. Pokrętła umożliwiają regulację oporu taśmy i pochyłu bieżni, czasem jest również wbudowany wyświetlacz pokazujący szybkość biegu lub ilość spalonych kalorii. Bieżnia elektryczna ma wbudowany silnik zasilany prądem elektrycznym, co umożliwia dostosowanie prędkości. Bieżnie elektryczne posiadają również wiele programów biegowych, dzięki czemu nasz trening może być ciekawszy i bardziej kompleksowy. W bieżniach elektrycznych najważniejsza jest moc silnika, im większa tym szybciej będziemy mogli na niej biec. Najmniejsza dostępna moc silnia, czyli 2 konie mechaniczne, pozwoli nam jedynie na trucht. Wybierając urządzenie należy zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie jakie dana bieżnia może wytrzymać. Osoby o większej wadze, powyżej 100 kilogramów, muszą zazwyczaj zaopatrzyć się w bardziej wytrzymały sprzęt. Waga nie jest jedynym czynnikiem, który decyduje o wyborze bieżni. Jeśli jesteśmy bardzo wysocy, ważna jest również długość pasa, która pozwoli nam na komfortowe bieganie. Niektóre modele umożliwiają również regulację kąta nachylenia pasa, w przypadku bieżni elektrycznej będzie się to odbywać za pomocą dodatkowego silnika. Ćwiczenia na bieżni są dla nas zdrowsze niż bieganie na świeżym powietrzu. Dzieje się tak za sprawą amortyzacji, która chroni nasze stawy. Musimy jednak pamiętać, że funkcji tej nie posiadają bieżnie magnetyczne.

Jaka bieżnia do domu?

Wybierając sprzęt do biegania, powinniśmy zwrócić uwagę, jakie oferuje on funkcje dodatkowe i wybrać te, które będą dla nas użyteczne. Opcją dostępną w każdej elektrycznej bieżni są pomiary, dzięki którym wiemy ile przebiegliśmy, z jaką szybkością i ile spaliliśmy przy tym kalorii. Jeśli chcemy, aby urządzenie mierzyło nasz puls, warto wybrać bezprzewodowy pas telemetryczny, który daje najbardziej dokładne wyniki. Funkcja HRC na bieżąco będzie dostosowywać tempo treningu do naszego pulsu i automatycznie zwalniać, jeśli będzie on za wysoki. Jeśli nie wiemy jak powinien wyglądać nasz trening, warto wybrać urządzenie z różnymi programami treningowymi. W zależności od tego jakie efekty chcemy osiągnąć i jakie mamy fizyczne możliwości, możemy wybrać jeden z wielu programów, np. spalających tłuszcz, regenerujących lub cardio. Jeśli z bieżni korzystają osoby początkujące, starsze, z ograniczeniami ruchowymi lub dzieci, możemy wybrać funkcję zabezpieczającą przed upadkiem. Do ubrania mocuje się specjalny sznurek, który jeśli zostanie naciągnięty, zatrzymuje całkowicie urządzenie. Niektóre modele są jak najbardziej do użytku w mieszkaniach znajdujących się w bloku. Składana bieżnia nie będzie zajmować dużo miejsca jeśli z niej nie korzystamy, a system eliminowania drgań sprawi, że nasze ćwiczenia nie będą uciążliwe dla sąsiadów. Maty amortyzujące zapobiegną drganiom, hałasowi oraz zniszczeniom podłogi.

Bieżnie Treningowe

Tylko oferty

Cena

Producent

Rodzaj

Maksymalna waga użytkownika

Prędkość maksymalna

Kąt Nachylenia

Wymiary taśmy biegowej

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Bieżnie treningowe - opinie