Żółte maski antysmogowe do biegania

4,6 z 45820 opinii
Smog to nic innego jak pyły, spaliny i dwutlenek węgla, które kumulują się w postaci chmury zawieszonej w powietrzu. Powstaje ona na skutek zanieczyszczeń przemysłowych, spalin samochodowych czy nawet używania niewłaściwego paliwa do ogrzewania budynków. Powietrze, którym oddychamy nigdy nie jest wolne od zanieczyszczeń, ale przyjmuje się, że jeśli wartości toksyn przekraczają ustanowione normy organizm ludzki nie jest w stanie się z nich oczyścić samodzielnie. Osoby aktywne, czynnie uprawiające wysiłek na powietrzu, które w okresie grzewczym trudno nazwać „świeżym”, są kilkakrotnie bardziej narażone na negatywne skutki wdychania zanieczyszczeń. W trakcie treningu biegowego metabolizm i oddech przyspieszają zwiększając wentylację płuc oraz usprawniając rozprowadzanie tlenu i substancji odżywczych w organizmie – jest to stan fizjologiczny, który pozwala sprostać podjętemu wysiłkowi. Niestety w sytuacji, gdy w powietrzu zawieszony jest smog taka reakcja oznacza, że do dróg oddechowych przedostaje się więcej niebezpiecznych związków. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie wśród osób aktywnych stworzono maski antysmogowe, które rozwiązują problem wdychania zanieczyszczeń podczas uprawiania biegów. Są to produkty wyspecjalizowane dla konkretnych grup odbiorców, które można dobrać z uwzględnieniem aktualnego stanu powietrza, zaawansowania, wieku, wzrostu i wagi i potrzeb. Maska składa się z odpowiednio wyprofilowanej muszli, zaworów i filtra. Kształt nadany muszli pozwala na uzyskanie wolnej przestrzeni między twarzą a filtrem. Najistotniejsze są jednak same filtry, które umożliwiają oczyszczenie wdychanego powietrza ze szkodliwych substancji. Ten element maski jest zwykle wymienny i producenci zalecają użytkowanie jednego przez okres miesiąca, ale jego rzeczywisty „termin przydatności” zależy od czasu roboczego, stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz konserwacji. Uzupełnieniem całego układu są zawory odprowadzające wydychany dwutlenek węgla i wilgoć, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Zatrucie składowymi smogu objawia się pogorszeniem samopoczucia, bólem głowy, częstszymi zachorowaniami, a przy regularnej ekspozycji w dłuższym okresie zwiększa się ryzyko chorób dróg oddechowych, układu krążenia (w tym serca), a także nowotworów. Warto więc się przed nim zabezpieczyć.
Bieganie
Tylko oferty
Cena
-
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Prezent dla biegacza: 15 propozycji Poprzednie Następne

Prezent dla biegacza: 15 propozycji

Masz biegającego małżonka, partnera, a może rodzica lub przyjaciela? Już dziś zastanów się nad oryginalnym prezentem dla biegacza i skorzystaj z naszych pomysłów. Dziś podsuwamy propozycje stylowe, a zarazem praktyczne. Sprawdź!

Jakie buty w góry? Zimą i latem. Tanie buty męskie Poprzednie Następne

Jakie buty w góry? Zimą i latem. Tanie buty męskie

Wycieczka na sam szczyt potrafi być naprawdę wyczerpująca i wymaga dania z siebie 100%. Nie chcesz chyba, aby cokolwiek ograniczało twoje ruchy i sprawiło, że w połowie drogi będziesz musiał zawrócić – właśnie dlatego niezbędne okazuje się wygodne, odpowiednio wykonane obuwie, które poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach. Jakie buty wybrać w góry? Podpowiadamy!

Wieszak na rower. Jak przechowywać rower na haku? Poprzednie Następne

Wieszak na rower. Jak przechowywać rower na haku?

Pierwsze opady śniegu i przymrozki dla większości rowerzystów oznaczają jedno – koniec sezonu na jednoślad. Sprawdź jak przechowywać rower w zimę!

Jak dobrać narty dla dziecka? Na co zwracać uwagę? Poprzednie Następne

Jak dobrać narty dla dziecka? Na co zwracać uwagę?

Wybieracie się na rodzinny wypad na narty? Świetnie, jednak zanim zaczniecie kompletować cały sprzęt, przeczytajcie, jak dobrać narty dla dziecka.

Kamizelka ochronna do jazdy konnej- niezbędne akcesoria jeździeckie Poprzednie Następne

Kamizelka ochronna do jazdy konnej- niezbędne akcesoria jeździeckie

Bezpieczeństwo stało się priorytetem w jeździectwie. Międzynarodowa Federacja Jeździecka wprowadziła nakaz jazdy konnej w kasku. Odchodzi się od noszenia toczków, które chroniły jedynie przed otarciami, ale nie zapewniały amortyzacji podczas upadku z konia. Coraz bardziej popularne stają się kamizelki do jazdy konnej, i słusznie, bo zmniejszają ryzyko urazów kręgosłupa i narządów wewnętrznych. Jak wybrać kamizelkę ochronną? Przeczytaj.

Stabilizator na kolano sportowy – kiedy warto po niego sięgnąć? Poprzednie Następne

Stabilizator na kolano sportowy – kiedy warto po niego sięgnąć?

Ten prosty gadżet zalecany jest przez lekarzy również sportowcom, ponieważ pomaga znacznie podnieść komfort wykonywania niektórych ćwiczeń. Sprawdź!