Różowe maski antysmogowe do biegania

4,6 z 37909 opinii
Smog to nic innego jak pyły, spaliny i dwutlenek węgla, które kumulują się w postaci chmury zawieszonej w powietrzu. Powstaje ona na skutek zanieczyszczeń przemysłowych, spalin samochodowych czy nawet używania niewłaściwego paliwa do ogrzewania budynków. Powietrze, którym oddychamy nigdy nie jest wolne od zanieczyszczeń, ale przyjmuje się, że jeśli wartości toksyn przekraczają ustanowione normy organizm ludzki nie jest w stanie się z nich oczyścić samodzielnie. Osoby aktywne, czynnie uprawiające wysiłek na powietrzu, które w okresie grzewczym trudno nazwać „świeżym”, są kilkakrotnie bardziej narażone na negatywne skutki wdychania zanieczyszczeń. W trakcie treningu biegowego metabolizm i oddech przyspieszają zwiększając wentylację płuc oraz usprawniając rozprowadzanie tlenu i substancji odżywczych w organizmie – jest to stan fizjologiczny, który pozwala sprostać podjętemu wysiłkowi. Niestety w sytuacji, gdy w powietrzu zawieszony jest smog taka reakcja oznacza, że do dróg oddechowych przedostaje się więcej niebezpiecznych związków. Odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie wśród osób aktywnych stworzono maski antysmogowe, które rozwiązują problem wdychania zanieczyszczeń podczas uprawiania biegów. Są to produkty wyspecjalizowane dla konkretnych grup odbiorców, które można dobrać z uwzględnieniem aktualnego stanu powietrza, zaawansowania, wieku, wzrostu i wagi i potrzeb. Maska składa się z odpowiednio wyprofilowanej muszli, zaworów i filtra. Kształt nadany muszli pozwala na uzyskanie wolnej przestrzeni między twarzą a filtrem. Najistotniejsze są jednak same filtry, które umożliwiają oczyszczenie wdychanego powietrza ze szkodliwych substancji. Ten element maski jest zwykle wymienny i producenci zalecają użytkowanie jednego przez okres miesiąca, ale jego rzeczywisty „termin przydatności” zależy od czasu roboczego, stopnia zanieczyszczenia powietrza oraz konserwacji. Uzupełnieniem całego układu są zawory odprowadzające wydychany dwutlenek węgla i wilgoć, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Zatrucie składowymi smogu objawia się pogorszeniem samopoczucia, bólem głowy, częstszymi zachorowaniami, a przy regularnej ekspozycji w dłuższym okresie zwiększa się ryzyko chorób dróg oddechowych, układu krążenia (w tym serca), a także nowotworów. Warto więc się przed nim zabezpieczyć.
Bieganie
Tylko oferty
Cena
-
Kolor
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Odżywki na masę mięśniową i rzeźbę. Jakie wybrać? Poprzednie Następne

Odżywki na masę mięśniową i rzeźbę. Jakie wybrać?

Do zbudowania masy mięśniowej nie potrzebujesz żadnych suplementów. Wystarczy zbilansowana dieta oraz solidny trening siłowy. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki odżywkom na masę budowanie mięśni może być łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze. Co więcej, w niektórych przypadkach mogą okazać się wręcz nieocenione. Jakie odżywki na masę wybrać?

Trampoliny do ćwiczeń – jak ćwiczyć w domu? Poprzednie Następne

Trampoliny do ćwiczeń – jak ćwiczyć w domu?

Jumping fitness to modny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Zobacz, jak bezpiecznie uprawiać jumping fitness oraz które trampoliny do ćwiczeń sprawdzą się najlepiej podczas domowego treningu.

Suplementacja beta-alaniny. Działanie, dawkowanie, skutki uboczne Poprzednie Następne

Suplementacja beta-alaniny. Działanie, dawkowanie, skutki uboczne

Doskonałym przykładem odżywki, która ma sens, jest beta-alanina. Zobacz, jak działa beta-alanina i jakie efekty daje suplementacja beta-alaniny.

Pestki z dyni - dlaczego warto je jeść? Wartości odżywcze pestek z dyni Poprzednie Następne

Pestki z dyni - dlaczego warto je jeść? Wartości odżywcze pestek z dyni

Pestki dyni są niewielkie, ale zawierają mnóstwo wartościowych właściwości odżywczych. Ich działanie może być niezwykle pomocne, dowiedz się więcej!

Rękawiczki do biegania. Jak wybrać te najlepsze? Poprzednie Następne

Rękawiczki do biegania. Jak wybrać te najlepsze?

Jeśli kochasz biegać, z pewnością nie chcesz rezygnować z aktywności w okresie jesienno-zimowym. Sprawdź co należy zabrać na jogging w niskich temperaturach

Stuptuty. Kiedy się przydają i jakie wybrać? Poprzednie Następne

Stuptuty. Kiedy się przydają i jakie wybrać?

Stuptuty chronią przed dostawaniem się śniegu do wnętrza obuwia. Jeśli planujesz zimową wyprawę w góry lub wycieczkę w czasie niepogody, zobacz, jakie stuptuty wybrać.