Balotowanie

4,5 z 36516 opinii
W normalnej definicji, jest to paczka szczelnie zapakowana i sprasowana, zwykle z jednego rodzaju towarem. Takie elementy zdarzają się przy transporcie towaru np. ubrań, które muszą być odpowiednio sprasowane, żeby można było jak najwięcej zmieścić w jednej paczce. W kwestii rolnictwa, oznacza to, zwiniętą, sprasowana słomę. Balotowanie spotyka się nie tylko na wsi, jednak to tam najczęściej jest stosowane takie rozwiązanie, gdyż zbalotowanie słomy jest o wiele prostsze i łatwiejsze niż zbieranie i zwożenie oddzielne. Balotowanie wykonuje się przy pomocy specjalnej maszyny, która sprasuje i zwinie słomę, po czym drugą maszyna zbiera się bele i zwozi do stodoły.

Dlaczego rolnicy stosują balotowanie?

W czasie żniw przede wszystkim kosi się zboże, zaś słoma pozostanie na polu. W takiej sytuacji trzeba by było ją potem pozbierać i zwieźć w odpowiednim czasie, żeby nie zamokła. Dlatego po kombajnie wjeżdża na pole urządzenie balotujące, żeby pozbierać i sprasować słomę. To z reguły działanie jednej lub dwóch osób, i szczególnie wygodne i łatwe jest w przypadku sporej ilości pola. Oszczędza to czas oraz wysiłek wielu osób, którzy ową słomę by zbierali. To też w pewnym sensie ochrona przed zmoczeniem słomy, gdyż zwinięta w bale, nawet w czasie deszczu jest chroniona. Tylko zewnętrza warstwa się zmoczy, zaś środek pozostaje suchy. Ponieważ wielu rolników posiada duże gospodarstwa, ale samodzielnie się wszystkim zajmuje, takie działania oszczędzają czas oraz wysiłek, do którego potrzeba by było bardzo wielu ludzi.

W przypadku paczek z towarem, takie rozwiązania są często stosowane w transporcie importowanym z krajów azjatyckich. Kurtki czy bluzki sprasowane, bardziej się zmieszczą w kartonie, niż normalne. Sam handlowcy zauważyli, że po rozpakowaniu kartonu, kiedy kurtka nabierze normalnych kształtów, nie zmieści się już taka ilość do kartonu, jak była spakowana po sprasowaniu.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Marka

Stan

Rok produkcji

-

Kraj pochodzenia

Pochodzenie

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb Poprzednie Następne

Kable rozruchowe, prostownik samochodowy i odmrażacz do szyb

Ujemne temperatury i zimowy klimat dają się we znaki twojemu samochodowi. Zobacz skuteczne metody na mróz, które pozwolą Ci szybko i sprawnie odpalić auto nawet w arktycznych warunkach.

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe Poprzednie Następne

Nowy kurs na prawo jazdy - pomoce naukowe

Niedawno zmieniły się przepisy dotyczące egzaminów i zasad wydawania dokumentów, a już niebawem czeka nas kolejna modyfikacja prawa. Dlatego osoby, które chcą zdobyć uprawnienia kierowcy, powinny się spieszyć. Sprawdźmy, jakie pomoce naukowe mogą ułatwić edukację.

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu Poprzednie Następne

5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu

Posiadacze samochodów zazwyczaj starają się dbać o swój pojazd. Istnieje wiele preparatów, które pozwalają naszemu autu zachować wspaniały wygląd przez długi czas. W niniejszym poradniku prezentujemy 5 gadżetów pomagających w pielęgnacji samochodu.

Jakie radio samochodowe wybrać? Poprzednie Następne

Jakie radio samochodowe wybrać?

Radio w samochodzie nie tylko jest źródłem informacji, lecz także może umilić każdą podróż, szczególnie gdy do przejechania jest kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Najnowocześniejsze modele to prawdziwe centra multimedialne, które mogą stać się dumą niejednego właściciela auta.

Oklejanie samochodu Poprzednie Następne

Oklejanie samochodu

Jeszcze do niedawna oklejanie samochodów folią było praktykowane głównie przez najbardziej zagorzałych fanów motoryzacji. Obecnie stało się to praktycznym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają zwykli właściciele aut, firmy.

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić Poprzednie Następne

Black Friday: Akcesoria motoryzacyjne które warto kupić

Czarny Piątek w Polsce już 24 listopada. Dla fanów motoryzacji może być to świetna okazja do zakupu wielu akcesoriów samochodowych, w bardzo przystępnych cenach. Zobaczcie czym warto się zainteresować.