Atlasy treningowe

4,6 z 30455 opinii
Trening siłowy jest jednym z najskuteczniejszych. Pozwala zgubić zbędne kilogramy, wyrzeźbić cało ciało lub jego niektóre części, wzmocnić mięśnie dla utrzymania poprawnej sylwetki. Ćwiczenia z obciążeniami są coraz bardziej doceniane, nie tylko przez mężczyzn, ale również przez kobiety. Obecnie wiemy już, że nie wystarczą ćwiczenia aerobowe. Jeśli chcemy wzmocnić cały organizm, do naszego planu dnia powinniśmy wprowadzić trening siłowy. W tym celu potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt, z którym możemy nie tylko ćwiczyć skutecznie, ale również bezpiecznie.

Sprzęt do siłowni i do ćwiczeń w domu

Atlas do ćwiczeń to bardzo rozbudowany sprzęt, który umożliwia pracę wszystkich mięśni ciała. Możemy na nim wykonywać różne ćwiczenia, nawet w sytuacji, gdy mamy pewne ograniczenia ruchowe. Atlas jest zazwyczaj uważany za sprzęt do użytku na siłowni, ale jeśli tylko mamy odpowiednio dużo przestrzeni, możemy jak najbardziej korzystać z niego w domu. Wybierajmy profesjonalny sprzęt, który będzie dla nas bezpieczny, a przed rozpoczęciem ćwiczeń, powinniśmy opracować taki plan treningowy, który nam nie zaszkodzi. W zależności czy dopiero zaczynamy, czy już mamy wyćwiczone mięśnie, inne obciążenie będzie dla nas odpowiednie. Wbrew pozorom atlasy do ćwiczeń nie są takie same. Poszczególne modele różnią się między sobą, a od tych różnić zależy, jakie ćwiczenia będziemy mogli na danym sprzęcie wykonywać. Powinniśmy, więc sprawdzić jakie możliwości oferuje dany sprzęt i czy posiada np., ławeczkę, modlitewnik, naciąg linii od tylu i od dołu, podpórkę do pompek, przystawkę do ćwiczeń mięśni brzucha, ławkę skośną, przyrządy do ćwiczeń nóg, motylek i więżę latisimus.

Atlas do ćwiczeń – jaki wybrać?

Oprócz tego jakie ćwiczenia możemy wykonywać na danym atlasie, ważne są również parametry techniczne. Urządzenie powinno być dostosowane do naszego wzrostu i wagi, aby uniknąć kontuzji. Zwróćmy uwagę na wymiary siedziska i oparcia, oraz wagę stosu. Sprzęt powinno się łatwo składać i rozkładać, ważna będzie też jakość materiałów z jakich go wykonano. Wysokiej jakości, solidne wykonanie sprawi nie tylko to, że atlas będzie inwestycją na lata, ale również zapewni nam bezpieczeństwo. W zależności od ilości elementów, które składają się na dany model, będzie się on różnił ceną i wielkością od innych atlasów. Im więcej części, które pozwalają na wykonywanie różnych ćwiczeń, tym większa cena. Osoby początkujące mogą w pierwszej kolejności wybrać mniej skomplikowane atlasy, ale warto sprawdzić, czy dany model umożliwia dokupienie elementów w późniejszym czasie.

Sprzęt do ćwiczeń domowych

Umieszczenie atlasu w przestrzeni domowej może być trudne, jeśli nie posiadamy odpowiednio dużo miejsca. Musimy pamiętać, że nie chodzi tylko o to by zmieścił się sprzęt, ale również byśmy mieli odpowiednio dużo miejsca już podczas ćwiczeń. Podczas wymachów rękami i nogami lub, gdy robimy brzuszki na ławeczce. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że dane pomieszczenie będzie odpowiednie, lepiej się co do tego upewnić. Zwłaszcza w miejscach z ukośnym sufitem i w wąskich pokojach. Choć ze względu na ilość elementów, atlas wydaje się być sprzętem dla profesjonalistów, tak naprawdę zapewnia on bezpieczeństwo osobom początkującym. Można na nim ćwiczyć bez asekuracji, a jeśli będziemy go używać zgodnie z przeznaczeniem, to nie ma w zasadzie ryzyka, że zrobimy sobie krzywdę. Trening na nim jest bardzo bezpieczny, gdyż wszystkie obciążenia są zabezpieczone. Możemy wybrać atlas jednostanowiskowy lub z kilkoma stanowiskami. Pamiętajmy, że ten drugi będzie droższy i większy. Przed pierwszy użyciem powinniśmy zapoznać się z instrukcją obsługi danego sprzętu, głównie dla naszego bezpieczeństwa. Użytkowanie atlasu niezgodnie z jego przeznaczeniem może się skończyć dla nas bolesną kontuzją. Jeśli jednak dobrze dobierzemy stabilny i wysokiej jakości atlas do wymiarów naszego ciała i będziemy na nim wykonywać prawidłowo i regularnie ćwiczenia, szybko zauważymy pierwsze efekty. Wzmocnione mięśnie, wyrzeźbiona i odchudzona sylwetka, wszystko to jest możliwe i od nas zależy jaki efekt osiągniemy.

Filtry

Tylko oferty

Cena

Producent

Maksymalna waga użytkownika

Liczba stanowisk

  • 1 (523)
  • 2 (40)
  • 3 (27)
  • Pozostałe:
  • 4 (13)
  • 5 (2)
  • 6 (3)
  • 8 (5)
  • 9 (2)

Waga stosu

Lokalizacja sklepu

Pozostałe lokalizacje

Atlasy treningowe - opinie