suntour xcr - Amortyzatory rowerowe

4,6 z 44982 opinii
Rower to pojazd, który jest napędzany siłą mięśni. Porusza się za pomocą przekładki mechanicznej, która jest wprawiana w ruch, dzięki pracy naszych nóg.
Rower zbudowany jest z wielu części, które muszą ściśle do siebie pasować i współgrać.
Bardzo istotnym elementem, który jest niezbędny do komfortowej i przyjaznej jazdy jest amortyzator. Coraz częściej stosuje się go zarówno na przednie, jak i tylne koło.
Decydując się na zakup amortyzacji koła musisz pamiętać o dwóch aspektach: kompatybilności i jego przeznaczeniu. W zależności od przeznaczenia roweru do odpowiedniej dyscypliny jazdy (np. downhill) wybierzesz inny parametr skoku.
Jeśli już dowiesz się, jaki skok będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, przejdź do Twoich oczekiwać względem tego urządzenia.
Ceneo.pl proponuje, abyś wybrał taki amortyzator pod względem technicznym, który będzie posiadał cenę odpowiednią z budżetem przeznaczonym na jego zakup.
Amortyzatory rowerowe powinny być wybierane z uwzględnieniem powierzchni, po których będziemy się poruszać. Rowery trekkingowe lub miejskie posiadają mały skok tj. 50-60 mm.
Oznacza, to że amortyzatory o takich parametrach skoku nadadzą się podczas jazdy, której styl jest spokojny i nie naraża rowerzysty na nierówności, muldy i niespodziewane najeżdżanie na przeszkody.
Zależność jest taka, że im większa dynamik jazdy i trudność terenu, tym bardziej większy parametr skoku. Istotną informacją jest to, że najbardziej wyczynowe rowery posiadają skok amortyzatora równy 170mm. Ceneo.pl posiada najlepsze amortyzatory, które dzielą się ze względu na konstrukcję i medium resorująco- tłumiące. Zapraszamy do zakupów.
Części rowerowe
Tylko oferty
Cena
Producent
Skok amortyzatora
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Z plecakiem do samolotu – o czym warto pamiętać? Poprzednie Następne

Z plecakiem do samolotu – o czym warto pamiętać?

Bagaż podręczny to podstawowy bagaż zabierany na pokład samolotu. Jak się spakować, aby spokojnie przejść kontrolę na lotnisku? Sprawdź, jaki plecak do samolotu będzie najlepszy.

Jak przygotować ciało do wiosny 2020? Poprzednie Następne

Jak przygotować ciało do wiosny 2020?

Wiosna 2020 zbliża się wielkimi krokami. Zimą, wiele osób prowadzi domowy tryb życia, dodatkowo zakrywając ciało ciepłymi ubraniami. Wraz z nadejściem pierwszych, ciepłych dni, często okazuje się, że twoje ciało nie wygląda tak, jakbyś tego chciał… jak przywitać wiosnę pięknie i w dobrej formie? Zrobisz to dzięki tym prostym sposobom!

Ochraniacze na buty rowerowe: jakie wybrać? Poprzednie Następne

Ochraniacze na buty rowerowe: jakie wybrać?

Zobacz, jakie są rodzaje ochraniaczy na buty rowerowe i jakie wybrać.

Przerzutki w piaście: wszystko, co musisz wiedzieć Poprzednie Następne

Przerzutki w piaście: wszystko, co musisz wiedzieć

Przerzutki w piaście to popularne rozwiązanie w rowerach miejskich. Zobacz, co warto wiedzieć o przerzutkach w piaście i jak je samodzielnie serwisować.