amortyzatory rowerowe - Amortyzatory rowerowe

4,6 z 45902 opinii
Rower to pojazd, który jest napędzany siłą mięśni. Porusza się za pomocą przekładki mechanicznej, która jest wprawiana w ruch, dzięki pracy naszych nóg.
Rower zbudowany jest z wielu części, które muszą ściśle do siebie pasować i współgrać.
Bardzo istotnym elementem, który jest niezbędny do komfortowej i przyjaznej jazdy jest amortyzator. Coraz częściej stosuje się go zarówno na przednie, jak i tylne koło.
Decydując się na zakup amortyzacji koła musisz pamiętać o dwóch aspektach: kompatybilności i jego przeznaczeniu. W zależności od przeznaczenia roweru do odpowiedniej dyscypliny jazdy (np. downhill) wybierzesz inny parametr skoku.
Jeśli już dowiesz się, jaki skok będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, przejdź do Twoich oczekiwać względem tego urządzenia.
Ceneo.pl proponuje, abyś wybrał taki amortyzator pod względem technicznym, który będzie posiadał cenę odpowiednią z budżetem przeznaczonym na jego zakup.
Amortyzatory rowerowe powinny być wybierane z uwzględnieniem powierzchni, po których będziemy się poruszać. Rowery trekkingowe lub miejskie posiadają mały skok tj. 50-60 mm.
Oznacza, to że amortyzatory o takich parametrach skoku nadadzą się podczas jazdy, której styl jest spokojny i nie naraża rowerzysty na nierówności, muldy i niespodziewane najeżdżanie na przeszkody.
Zależność jest taka, że im większa dynamik jazdy i trudność terenu, tym bardziej większy parametr skoku. Istotną informacją jest to, że najbardziej wyczynowe rowery posiadają skok amortyzatora równy 170mm. Ceneo.pl posiada najlepsze amortyzatory, które dzielą się ze względu na konstrukcję i medium resorująco- tłumiące. Zapraszamy do zakupów.
Części rowerowe
Tylko oferty
Cena
Producent
Przeznaczenie
Skok amortyzatora
Lokalizacja sklepu
Pozostałe lokalizacje

Artykuły eksperckie

Jaki kask rowerowy wybrać? Poprzednie Następne
Kask to nieodłączny element wyposażenia każdego rowerzysty, który w krytycznych sytuacjach może uratować życie. Czym powinien charakteryzować się dobry kask? Odpowiedź znajdziesz w tym poradniku!
Jak się ubrać w góry? ABC ubioru na wycieczkę górską Poprzednie Następne
Stare norweskie przysłowie mówi, że nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. Coś w tym jest – ubiór w góry musi bowiem sprostać wyzwaniom, jakie czekają na ciebie na szlaku. Przekonaj się zatem, jak ubrać się na przysłowiową cebulkę i cieszyć się górską wędrówka niezależnie od pogody.
Jak dobrać długość skakanki do wzrostu? Jak wybrać skakankę? Poprzednie Następne
To jeden z lepszych treningów cardio. Skakanie na skakance pobudza krążenie, przyspiesza pracę serca, wzamcnia mięśnie nóg i rąk, a przede wszystkim jest świetn...
Jak wybrać najlepszy strój na jogę? Nasze porady! Poprzednie Następne
Zainwestować w specjalny strój do jogi, a może wystarczą wygodne ubrania, po które sięgasz na co dzień? Mamy dla ciebie wskazówki, jak się ubrać na jogę.